انواع مقاطع چراغ خطی توکار (ابعاد-کاربرد-قیمت)

انواع مقاطع چراغ خطی توکار (ابعاد-کاربرد-قیمت)

یکی از تجهیزات نورپردازی مناسب که امروزه در بین مشتریان طرفداران زیادی پیدا کرده، چراغ خطی است. این محصولات دارای انواع روکار، توکار و آویز هستند و هر کدام از آنها در شرایط خاص گزینه های خوبی برای ما خواهند بود. نمونه های چراغ خطی توکار به دلیل این که بعد از نصب ظاهر بسیار زیبا و منظمی دارند، همیشه گزینه های خوبی برای نورپردازی ساختمان های مسکونی، اداری، فروشگاه های بزرگ، بیمارستان ها و… بوده اند. مشتریان بهتر است قبل از خرید انواع چراغ خطی توکار را به همراه کاربرد، ابعاد و قیمت آنها بیشتر بشناسند. در ادامه این مطلب متخصصین سایت توسعه افراز هوراد توضیحات بیشتری را در این زمینه با شما به اشتراک خواهند گذاشت.

 

با انواع چراغ خطی توکار آشنا شوید.

یکی از پارامترهای مهمی که نتیجه نهایی کار، قیمت و میزان رضایت شما را تعیین خواهد کرد؛ شناخت انواع چراغ خطی توکار است. چراغ های خطی یا لاینی از آنجایی که بعد از نصب ظاهر زیبا و منظمی دارند، در شرایط مختلف قابل استفاده اند. چراغ های خطی توکار را می توانیم بر اساس پارامترهای مختلف درون دسته بندی های گوناگون قرار دهیم. این دسته بندی ها عبارتند از:

  • رنگ نور
  • ابعاد و شکل هندسی آن
  • محل استفاده یا کاربرد

شناخت هر کدام از این موارد برای مشتریان قطعا راهگشای خرید بهتر است و در ادامه به آنها می پردازیم. هر کدام از مواردی که در ادامه معرفی میکنیم، در شرایط خاصی کاربرد دارند و شناخت آنها بدون شک برای مشتریان ضروری است.

 

انواع چراغ خطی توکار بر اساس رنگ نور

انواع چراغ خطی توکار بر اساس رنگ نور

رنگ نور چراغ های خطی در زمان انتخاب این محصولات مورد بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. نمونه هایی از چراغ خطی توکار که دارای رنگ نور مایل به سفید هستند، باعث تمیز و منظم به نظر رسیدن فضای شما می شوند. به همین دلیل می بینیم که در مکان هایی مانند کلینیک ها، بیمارستان ها و… از آنها استفاده می شود. البته نباید فراموش کرد که رنگ نور سفید وقتی در فضا بیش از حد باشد، باعث بی روح و سرد به نظر رسیدن محیط شما خواهد شد. چراغ های خطی با تنالیته رنگ نور مایل به زرد گزینه های بعدی برای شما هستند. استفاده از این محصولات باعث می شود تا ظاهر نهایی فضا صمیمی و دوستانه به نظر برسد. اما استفاده افراطی از این نمونه نور نیز تاثیرات منفی زیادی را به همراه دارد.
بسته به طراحی دکوراسیون داخلی یا نما، رنگ مورد چراغ خطی مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. همچنین افراد حرفه ای بر این باورند که با نصب درست و اصولی آنها می توانید تعادل را بین نورها به رنگ های مختلف برقرار کنید.

 

تاثیر رنگ نور روی قیمت چراغ خطی

حال که با کاربرد چراغ خطی با رنگ های مختلف آشنا شدید، نوبت به آن میرسد که تاثیر این موضوع را روی قیمت این محصولات مورد بررسی قرار دهیم. در بازار معمولا قیمت چراغ خطی توکار سفید با زرد تفاوت آنچنانی ندارند. اما برای خرید لامپ های خطی با رنگ های خاص نیاز به پرداخت هزینه بیشتری خواهید داشت. به عنوان مثال در شرایطی که به دنبال نور آبی رنگ هستید ممکن است، قیمت تمام شده آنها بعد از نصب بیشتر خواهد بود.

البته از زاویه دیگری نیز می توان تاثیر رنگ نور روی قیمت چراغ خطی را بررسی کرد. به عنوان مثال تصور کنید که برای لابی یک هتل که مساحت بالایی دارد، قصد خرید چراغ خطی به دو رنگ نور سفید و زرد را دارید. بعضی از فروشنده های به دلیل متنوع شدن اجناس مورد نیاز شما ممکن است تخفیف مربوط به خرید عمده را در نظر نگیرند. یا این که در بسیاری از موارد برای مشتریان پیش می آید که مجبور به خرید چراغ خطی توکار سفید و زرد از برند های متفاوت هستند. این موضوع به صورت مستقیم روی هزینه نهایی برای خرید چراغ لاینی تاثیر می گذارد.

 

ابعاد و شکل هندسی چراغ خطی

ابعاد و شکل هندسی چراغ خطی

 

چراغ های خطی توکار در حالت عمومی به شکل یک خط مستقیم نورانی با طول های متفاوت هستند. این محصولات را می توانید در امتداد یکدیگر قرار دهید و یا سراغ درست کردن خطوط نوری به شکل اشکال هندسی چند ضلعی بروید. نمونه از چراغ لاینی که با نام چراغ خطی توکار بدون لبه شناخته می شود در این زمینه می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. نصب این محصولات به صورت طولی قطعا در مکان هایی که طول زیادی دارند (مانند راهروها یا سالن های دراز) می تواند گزینه بسیار خوبی باشد و نیاز ما را به سایر تجهیزات روشنایی کاهش دهد. سطح مقطع چراغ خطی بدون لبه معمولا کمتر است و ظرافت را در عملکرد برای ما به همراه خواهد داشت.

 

البته نمونه دیگری از چراغ خطی وجود دارد که شکل ظاهری آنها به صورت منحنی می باشد. ساختار این محصولات از نظر فنی با چراغ های خطی توکار ساده تفاوت آنچنانی ندارد. اما بدنه آنها از پروفیل آلومینیومی برای تبادل حرارتی بهتر تولید شده و طراحی آنها به شکل منحنی قطعا ظاهری چشمگیر به این محصولات بخشیده است. همین موضوع باعث شده تا قیمت چراغ خطی منحنی نسبت به نمونه های ساده بیشتر باشد. البته بسیاری بر این باورند که زیبایی آنها ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد. از کاربرد چراغ های خطی منحنی نیز بسیار گسترده است و در مکان های مختلف قابل استفاده می باشند.

 

کاربرد چراغ خطی توکار

 

انواع مقاطع چراغ خطی توکار برای کاربردهای مختلف در بازار عرضه می شوند. از همین رو مشتریان باید این موضوع را قبل از خرید در نظر داشته باشند تا به این صورت بتوانند خریدی هوشمندانه داشته باشند. انواع مقاطع چراغ خطی برای شرایط استفاده متفاوت، نمونه های مختلفی هستند که با توجه به کاربرد تولید شده اند. به عنوان مثال چراغ خطی توکار سقفی ساده برای مکان هایی است که فضای کافی برای تعبیه این محصولات وجود داشته باشد. درون سقف های کاذب این محصولات برای دارای بدنه ای مقاوم باشند که می تواند حرارت را به خوبی دفع کند. چرا که تولید و تجمع بیش از حد حرارت باعث آسیب دیدن بخش های خاصی از سقف ها یا دیوارهای کاذب خواهد شد.

البته نمونه دیگری از چراغ خطی توکار وجود دارد که به صورت دفنی مورد استفاده قرار می گیرد. این چراغ ها که در زمین تعبیه می شوند و برای نوررسانی از کف کاربرد دارند؛ باید حتما استحکام کافی از خود نشان دهند. قرار گرفتن در معرض ضربه، فشار و عوامل محیطی باعث شده تا مواد اولیه و متریال مورد نیاز برای آنها از حساسیت بالاتری برخوردار باشد. به همین دلیل قیمت چراغ های خطی دفنی بیشتر است.

آشنایی با انواع مقاطع چراغ خطی 

آشنایی با انواع مقاطع چراغ خطی 

چراغ های خطی را علاوه بر نمونه هایی که در قسمت های بالا معرفی کردیم، در دسته بندی های دیگری نیز قرار می دهند. به خصوص در محصولات جدیدتر، استفاده از متریال و تکنولوژی های به روز دنیا اجازه تولید این محصولات در ابعاد مختلف را به ما می دهد. از همین رو می توان نمونه هایی با پهنای بالاتر و نوردهی بیشتر در اختیار داشت. این محصولات معمولا دارای دو ماژول LED در هر ردیف هستند که باعث افزایش شار نوری تولیدی آنها خواهد شد. از سوی دیگر در مکان هایی که عرض بالاتری دارند می توانند میزان نور مورد نیاز ما را فراهم کنند.
همچنین نمونه های دیگری از چراغ خطی توکار وجود دارد که آن ها را به صورت اشکال هندسی گوناگون (مثلث، مربع، مستطیل و…) تولید می کنند. هر کدام از اضلاع این شکل های هندسی خطوط نورانی تشکیل شده از چراغ خطی هستند. استفاده از این محصولات نیز باعث می شود جلوه نهایی محیط بسیار خاص و زیبا به نظر برسد.

 

تکنولوژی به کار رفته در چراغ خطی توکار

تکنولوژی به کار رفته در چراغ خطی توکار

اولین نمونه های چراغ خطی با استفاده از تکنولوژی لامپ های فلورسنت تولید شده بودند. این محصولات به دلیل تکنولوژی فلورسنت باعث آلودگی محیط و متساعد شدن گازهای سمی می شدند. اما به مرور زمان و شروع به کار تولید تجهیزات نورپردازی LED باعث شد تا انقلابی در این عرصه بوجود بیاید. لامپ های LED استفاده شده در چراغ های خطی با برق 12 ولت مستقیم کار می کنند و به همین دلیل هیچگونه نوسان نوری را به همراه ندارند. از طرفی عمر مفید آنها نسبت به سایر انواع تکنولوژی های به کار رفته در صنایع روشنایی بیشتر است. چرا که لامپ های LED راندمان بسیار بالایی دارند یا به عبارتی 98 درصد انرژی الکتریکی ورودی را به شار نور تبدیل می کنند.
طول عمر مفید بالا، مصرف انرژی الکتریکی کمتر، بالا بودن شار نوری تولیدی، وزن پایین، تولید حرارت کم و فروش به همراه گارانتی معتبر از مزایای اصلی چراغ خطی توکار هستند. همین باعث می شود تا همواره خرید چراغ خطی در طولانی مدت انتخابی خوب و به صرفه محسوب شود.

 

قیمت چراغ خطی توکار

قیمت چراغ خطی توکار

در بخش های قبلی این موضوع را به صورت ضمنی مطرح کردیم که پارامترهایی مانند ابعاد و شکل ظاهری، کاربرد و مقاطع تولید چراغ های خطی روی قیمت آنها تاثیرگذار هستند. اما در زمان خرید این محصولات پارامترهای دیگری نیز وجود دارند که روی قیمت تمام شده آنها تاثیر می گذارند. به عنوان مثال تعداد لامپ ها و متراژ محیط یکی از مهمترین این فاکتورها است. چرا که هر چقدر فضای شما بزرگتر باشد، نیاز به تعداد بیشتری چراغ خطی خواهید داشت و در نتیجه هزینه نهایی شما افزایش می یابد.

پارامتر بعدی طراحی دکوراسیون و نمایی است که برای مکان مورد نظرتان انتخاب کرده اید. هرچقدر میزان نیاز شما به چراغ لاینی بیشتر باشد، نیاز به نورهایی با رنگ متفاوت و لامپ هایی با مقاطع خاص داشته باشید؛ هزینه نهایی افزایش خواهد یافت. برای مشاهده قیمت انواع چراغ خطی می توانید از طریق صفحه محصولات ما اقدام کنید یا با متخصصین توسعه افراز هوراد تماس بگیرید.

 

سخن نهایی

در این مطلب سعی کردیم که انواع مقاطع چراغ خطی را به همراه توضیحات لازم خدمت شما معرفی کنیم. توجه به سه پارامتر اصلی ابعاد، کاربرد و قیمت چراغ های خطی موارد بسیار مهمی هستند که باید حتما توجه ویژه نسبت به این موارد داشته باشیم. بهترین روش برای شناخت و خرید چراغ خطی توکار در مقاطع مختلف این است که قبل از همه چیز با افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص بیشتر دارند مشورت کنید. در ضمن شاید در مراحل اولیه هزینه لازم برای خرید چراغ های خطی بیشتر از سایر تجهیزات نورپردازی باشد، اما در طولانی مدت می توانند تاثیر زیادی روی بهینه سازی مصرف انرژی و صرفه جویی داشته باشند.

 

سوالات متداول

چراغ خطی توکار در چه مقاطعی تولید می شود؟

بسته به نیاز مشتریان این محصولات در دو مقطع دارای لبه و بدون لبه تولید می شوند. همچنین پهنای آنها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد که در این مطلب توضیحات را ارائه داده ایم.

از نظر کاربرد چراغ های خطی توکار را به چند دسته تقسیم می کنند؟

این محصولات شامل دو دسته اصلی چراغ های سقفی و تجهیزات روشنایی دفنی هستند. این کاربردها قطعا روی سایر جنبه های مربوط به این محصولات تاثیرگذار است.

قیمت چراغ خطی توکار چقدر است؟

قیمت این محصولات به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی کشورمان نوسانات بالایی دارد و بهترین روش برای اطلاع از این موارد، تماس با متخصصین سایت توسعه افراز هوراد می باشد.

انواع چراغ خطی توکار در چه مواردی کاربرد دارند؟

چراغ های خطی دارای انواع متفاوتی هستند که هر کدام از آنها در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. لابی هتل ها، بیمارستان ها، راهروها، ساختمان های اداری یا مسکونی و… بهترین گزینه های برای نصب چراغ خطی توکار هستند.

آیا خرید چراغ خطی توکار انتخاب مناسبی است؟

بله، هزینه اولیه برای خرید این محصولات ممکن است کمی بیشتر از سایر تجهیزات نورپردازی باشد. اما از طرفی در طولانی مدت باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی در جهت تامین روشنایی خواهند شد.