در مورد کاربرد های سقف کشسان در دکوراسیون داخلی بیشتر بدانید

در مورد کاربرد های سقف کشسان در دکوراسیون داخلی بیشتر بدانید

با توجه به پیشرفت های تدریجی که در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون شاهد آن هستیم، هر روز گزینه های جدیدتری برای زیبا سازی منازل به کار می رود. یکی از این آپشن ها سقف کشسان می باشد که سبب یک تغییر و تحول اساسی در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی شده است. در این مطلب قصد داریم در مورد سقف کشسان و همچنین کاربرد انواع سقف کشسان در دکوراسیون داخلی صحبت کنیم.

سقف کشسان چیست؟

قبل از این که بخواهیم بحث را به صورت جزئی تر دنبال کنیم، باید بدانیم که سقف کشسان چیست و چرا به آن سقف کشسان می گویند! در واقع این محصول همان طور که از اسم آن نیز پیدا است، قابلیت کشسانی دارد و از جنس پارچه pvc ساخته می شود. سقف کشسان یا همان سقف باریسول را می توان در هر اندازه و قالبی که نیاز است برش داده و توسط گرمادهی در پروفیل های مخصوص اجرا کرد.

این سقف های کشسان دارای انواع مختلفی از جمله ترنسپرنت یا نورگذر، چاپی، لاکر و.. می باشد. با توجه به نیازهای فضای مورد نظر و ویژگی های معماری و دکوراسیون داخلی می توان نوع مناسب آن را انتخاب و بکار برد.

7 مورد از مهم ترین کاربرد های سقف کشسان در دکوراسیون داخلی

سقف کشسان تنها برای منزل استفاده نمی شود، بلکه در بسیاری از مکان هایی که صاحبان آن ها ترجیح می دهند به جای یک سقف سفید و گچی یک دکوراسیون شیک و مدرن را تجربه کنند کاربرد دارد. در ادامه مهم ترین کاربرد های سقف کشسان را بررسی خواهیم کرد.

کاربرد سقف کشسان در منازل

کاربرد سقف کشسان در منازل

رایج ترین کاربرد سقف کشسان در طراحی داخلی منازل می باشد. یکی از مهم ترین دلایلی که افراد را به استفاده از سقف کشسان در منازل تشویق می کند این است که در اکثر اوقات سقف های گچ کاری شده علاوه بر این که زیبایی چندانی ندارند، هزینه های زیادی را به مشتری تحمیل می کنند و از طرف دیگر استفاده از یک سقف ساده در کنار کفپوش و دیوارپوش های جذاب و خیره کننده یک نمای آشفته و نامتقارن را به نمایش می گذارد. در صورتی که استفاده از سقف های ساده و گچ کاری شده مطابق با سلیقه مشتری نباشد، سقف های کشسان بهترین گزینه ممکن خواهند بود. از انواع مختلفی از سقف های کشسان می توانید برای زیبا سازی منزل خود استفاده کنید؛ به عنوان مثال در سقف های کشسان چاپی امکان پیاده سازی هر طرح، مدل، هر نوع رنگ و نور پردازی وجود خواهد داشت و همین تنوع و آزادی انتخاب است که سقف های کشسان آسمان مجازی را در بین مردم محبوب کرده است.

کاربرد سقف کشسان در استخر ها

در اکثر استخرها و مجموعه های آبی از سقف کشسان در طرح ها و مدل های مختلف استفاده شده است. در استخر ها می توان از انواع مختلف سقف کشسان، اعم از چاپی، لاکر و یا ترنسپرنت استفاده کرد. سقف کشسان چاپی با طرح آسمان مجازی و یا کهکشان و سقف کشسان لاکر با نورپردازی فیبر نوری برای استفاده در سقف استخر بسیار مورد توجه است. همچنین استفاده از سقف های کشسان ترنسپرنت یا همان نور گذرعلاوه بر این که زیبایی و جلوه خاصی به محیط استخر می بخشند بخشی از نور محیط را نیز تأمین می کنند.

کاربرد سقف کشسان در استخر ها

کاربرد سقف کشسان در بیمارستان ها

در بیمارستان ها اصولا موادی مانند آب، کلر و یا گاز هایی مانند فرمال و اتر فراوان هستند؛ یکی از مزایای سقف های کشسان مقاومت در برابر این مواد شیمیایی می باشد که آن ها را برای استفاده در محیط بیمارستان نیز مناسب کرده است. علاوه بر این، آنتی باکتریال بودن سقف های کشسان سبب کاربرد گسترده آن ها در اتاق عمل و سایر مکان های استریلیزه شده است. بحث دیگری که در این مورد مطرح می باشد این است که بیمارستان طبعاً محیط پر استرس و اضطرابی است و اشخاصی که به بیمارستان مراجعه می کنند، معمولا حال روحی چندان مساعدی ندارند؛ استفاده از سقف های کشسان در بیمارستان ها که اصولا با تصاویری مانند آسمان آبی و درختان تزئین می شوند، سبب القای آرامش روحی هر چند کم به اشخاص حاضر در محیط بیمارستان می شود. همچنین در بیمارستان هایی که اتاق مخصوص کودک دارند، با استفاده از سقف های کشسانی که مطابق با روحیات کودکان تزئین شده اند می توان تا حد زیادی روی آرامش آن ها تاثیر گذار بود.

کاربرد سقف کشسان در بیمارستان ها

کاربرد سقف های کشسان در مراکز تفریحی یا تجاری سرپوشیده

در مراکز تجاری و شهربازی های سرپوشیده اصولا از سقف های کشسان با رنگ های گرم استفاده می شود. مهم ترین علت آن نیز این است که اصولا افراد در هنگام تفریح یا خرید، شور و نشاط نسبتا زیادی دارند و اگر بتوانید این شور و نشاط را در آن ها پر رنگ تر کنید، می توانید آن ها را ساعت ها به تفریح و یا خرید مشغول نگه دارید. استفاده از یک دکور شیک برای مغازه قدم اول است؛ در قدم دوم باید سعی کنید که دیوار ها و کفپوش ها تا حد زیادی شیک و باسلیقه طراحی شوند. گر چه این دو مورد بسیار مهم هستند اما هیچ چیز به اندازه یک سقف زیبا و نورانی نمی تواند در نگاه اول چشم مخاطب را به خود جذب کند؛ در نهایت این سقف های کشسان هستند که بهترین انتخاب برای زیباسازی دکوراسیون مراکز تجاری و تفریحی می باشند.

کاربرد سقف های کشسان در نمایشگاه ماشین و سالن های برگزاری همایش

اصولا در مکان هایی مانند نمایشگاه های ماشین و سالن های بزرگ همایش نیاز به یک نورپردازی یک دست احساس می شود. سقف های کشسان ترنسپرنت در این جا نیز انتخاب مناسبی خواهند بود. برای نورپردازی بهتر می توانید از لامپ های SMD و یا سقف های ترنس لوسنت(ترنسپرنت) با نورپردازی LED استفاده کنید تا شاهد کاربرد فوق العاده سقف های کشسان در نورپردازی متناسب باشید.

کاربرد سقف های کاذب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

معمولا دکوراسیون شیک و آرامش بخش اتاق خواب برای ما مهم تر از سایر بخش های منزل می باشد. تصور کنید تعبیه شدن یک سقف کشسان که با فیبر های نوری تزئین شده است و در آن تصاویر کهکشان و ستاره ها به چشم می خورد تا چه حد می تواند زیبا و آرامش بخش باشد؛ به علاوه می توان از سقف های کشسان لاکر که به سقف های آینه ای نیز معروف می باشند برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد.

کاربرد سقف های کشسان در سرویس های بهداشتی

کاربرد سقف های کشسان در سرویس های بهداشتی

بدلیل خاصیت ضد رطوبت و آنتی باکتریال این نوع سقف کاذب، در دکوراسیون و طراحی داخلی سرویس های بهداشتی و حمام از انواع مختلف آن می توان استفاده کرد.

با کیفیت ترین خدمات را از ما بخواهید

شرکت توسعه افراز هوراد با بیش از 8 سال سابقه در حوزه طراحی نورپردازی و سقف های کشسان قادر است تا بهترین امکانات و انبوهی از ایده های خلاقانه برای استفاده از سقف کشسان را در اختیار شما بگذارد تا بنا به بودجه و سلیقه خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. جهت سفارش سقف کشسان باریسول می توانید از طریق منوی « تماس با ما » با کارشناسان با تجربه افراز هوراد در ارتباط باشید.