چراغ خطی تو کار بدون لبه

کاربرد چراغ خطی توکار بدون لبه و مقاطع آن

چراغ خطی از مهمترین المان‌‌‌های دکوراتیو در عصر حاضر است که روز به روز با توسعه و پیشرفت فزآینده‌‌ای مواجه است امروزه داشتن یک دکوراسیون مدرن چیزی است که کاربرد چراغ خطی توکار دور از ذهن است. نوع جدید چراغ‌‌‌های خطی توکار بدون لبه با قابلیت‌‌‌های بسیاری که دارد دست مصرف کننده را برای اجرا بسیار باز گذاشته است و دیگر نورپردازی خطی تنها به عنوان هاله‌‌ای نورانی در سطوح شناخته‌‌ می‌شود. شرکت توسعه افراز هوراد با توجه به اهمیت استفاده از چراغ خطی توکار بدون لبه و مقاطع آنها در این مطلب قصد دارد شما را بیشتر با کاربرد این نوع چراغ آشنا نماید. پس اگر به دنبال خرید یا نصب انواع چراغ خطی بدون لبه توکار هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

چراغ خطی بدون لبه 

چراغ‌‌‌های خطی بدون لبه یکی از زیرمجموعه‌‌‌های چراغ خطی توکار هستند که امروزه توجه ویژه‌‌ای به آن‌‌ می‌شود. این نوع چراغ ظاهر منحصر به فردی دارد و به گونه‌‌ای تعبیه‌‌ می‌شود که شما هیچ لبه‌‌ای در ظاهر چراغ مشاهده نخواهید کرد و آن را جزیی از سطح به صورت یکپارچه با هاله‌‌ای نورانی در بخش‌‌‌های از آن مشاهده‌‌ می‌کنید. ‌این نوع چراغ از زیباترین و مدرن‌‌‌ترین چراغ‌‌‌های ال‌‌ای دی در معماری مدرن هستند که ظرفیت‌‌‌های بالایی برای اجرا در هر فضایی را دارد. این لامپ‌ها، نوری ممتد و طولانی ‌با شارع نوری زیادی دارند و‌‌ می‌توانند نور را در یک منطقه باریک‌تر نسبت به نورهای سنتی توزیع کنند. معمولاً طول این چراغ‌ها زیاد است و به صورت آویز از سقف (چراغ خطی آویز)، نصب روی دیوار (چراغ خطی روکار) یا سقف یا فرورفتگی (چراغ خطی توکار) در دیوار یا سقف نصب می‌شوند این مدل از چراغ‌‌‌ها انرژی کمتری مصرف‌‌ می‌کنند بزرگترین منفعت آنها پخش نور ‌به صورت یکنواخت و در تمامی جهت هاست.

به دلیل انعطاف پذیری روشنایی خطی به خصوص در نوع بدون لبه، محصولات در کاربردهای گسترده و فزآینده‌‌ای مورد استفاده قرار‌‌ می‌گیرند.

ویژگی‌‌‌های چراغ خطی بدون لبه

در سالهای اخیر فناوری‌‌‌های روشنایی با گذشت زمان از نظر عملکرد، طراحی و ویژگی‌‌‌ها دستخوش تغییرات قابل توجهی شده اند. همه چیز با اختراع لامپ رشته‌‌ای شروع شد و اکنون در قرن 21 با معرفی کارآمدترین فناوری روشنایی که به عنوان دیودهای ساطع کننده نور یا LED شناخته‌‌ می‌شود، راه طولانی را طی کرده است. چراغ خطی بدون لبه به عنوان یکی از این المان‌‌‌های نورپردازی تازه، یک انتخاب هوشمندانه برای نورپردازی در فضاهای کوچک و بزرگی است که‌‌ می‌تواند جلوه‌‌ای نو به فضا ببخشد. روشنایی خطی مانند همه چراغ‌‌‌ها از نیمه رسانا‌‌‌ها برای تبدیل الکتریسیته به روشنایی استفاده‌‌ می‌کند. این باعث‌‌ می‌شود که آنها به جای نور، به تراشه‌‌‌های کامپیوتری شبیه باشند. آنها از نظر فنآوری بسیار پیشرفته‌‌‌تر از راه‌حل‌‌‌های روشنایی سنتی هستند و مزایای متعددی دارند.

چراغ خطی بدون لبه  چراغ خطی بدون لبه  چراغ خطی بدون لبه 

چراغ خطی بدون لبه  چراغ خطی بدون لبه  چراغ خطی بدون لبه 

علاوه بر آنچه گفته شد برخی از مزایای نورپردازی خطی به خصوص در شکل چراغ خطی بدون لبه شامل موارد زیر‌‌ می‌شود:

منعطف با کاربرد زیبایی شناسی بالا 

همانطور که قبلا ذکر شد، چراغ‌‌‌های خطی به عنوان چراغ‌‌‌های روکار، معلق یا فرورفته در دسترس هستند. این باعث‌‌ می‌شود که آنها برای تقریباً همه نوع سقفی در فضاهای مختلف مسکونی، تجاری، عمومی و.‌.. بسیار مناسب باشند. علاوه بر این، بسیاری از چراغ‌های خطی نیز از اشکال متصل در گوشه‌ها تشکیل شده‌اند که به طراح داخلی اجازه می‌دهد تا چندین چراغ را با هم ترکیب کند و طرح‌های پیشرفته‌ای را در محیط‌های داخلی ایجاد کند.

کارایی بالا و همه کاره 

روشنایی خطی از کارآمدترین فناوری‌‌‌های روشنایی در جهان، یعنی دیودهای ساطع کننده نور، تامین‌‌ می‌شود. آنها جهت دار هستند و وابستگی به بازتابنده‌‌‌ها و دیفیوزرها را برای دست نخورده نگه داشتن کارایی کاهش‌‌ می‌دهند. چراغ‌‌‌های خطی از لحاظ نور، رنگ، ابعاد و.‌.. بسیار متنوع هستند و به توسعه طرح‌‌‌های منحصر به فرد و چشم نواز کمک‌‌ می‌کنند.

تنوع دمای رنگ 

به غیر از طرح‌‌‌های مختلف، چراغ‌‌‌های خطی در رنگ‌‌‌های مختلف نیز موجود هستند. آنها را‌‌ می‌توان با راه حل‌‌‌های روشنایی هوشمند ترکیب کرد که به کاربر انعطاف پذیری تغییر گرما یا خنکی نور را بر اساس حال و هوا یا نیازهای فضا ارائه‌‌ می‌دهد.‌

چراغ‌های خطی به دلیل انعطاف‌پذیری زیاد، عملکرد درجه یک و جذابیت زیبایی‌شناختی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. پر مزایا بودن این نوع چراغ‌‌‌ها باعث شده تا به عنوان اولین راه حل روشنایی تجاری در بسیاری از زمینه‌‌‌های کاربردی از جمله فضاهای کاری مدرن، امکانات مراقبت‌‌‌های بهداشتی، امکانات آموزشی و.‌.. ظاهر شود.

کاربرد چراغ خطی بدون لبه

پس از بررسی ویژگی‌‌‌های این نوع چراغ نوبت به معرفی کاربردهای آن است. توجه داشته باشید که این نوع چراغ به دلیل ساختاری که دارد قابل استفاده در هر فضایی است در واقع کاربرد آن با توجه به میزان نورپردازی مورد نیاز و طول و اندازه حتی نوع رنگ و نوع دکوراسیون آن تعریف‌‌ می‌شود و در بخش‌‌‌هایی کاربرد دارد که‌‌ می‌تواند جلوه‌‌ای بی نظیر ایجاد نماید. امروزه خالقان دکوراسیون داخلی با کمک چراغ‌‌‌های خطی بدون لبه یک نورپردازی هوشمندانه را در فضاهای کوچک و بزرگ به خصوص در زیر کابینت ها، کمد، شف و.‌.. انجام‌‌ می‌دهند که‌‌ می‌تواند تفاوت چشمگیری در جلوه گری این فضاها داشته باشد. جالب ترین بخش ماجرا این است که شما در این نوع نورپردازی فقط یک هاله و خط نورانی را مشاهده‌‌ می‌کنید و اغلب‌‌ نمی‌توانید منبع آن را از سطح تفکیک نمایید.

مکان‌‌‌هایی که معمولا استقبال بیشتری از این چراغ‌‌‌های خطی برای دکورخود‌‌ می‌کنند: دفاتر کار، مکان‌‌‌های عمومی مانند مترو‌‌‌ها و فرودگاه ها، مدارس، ساختمان‌‌‌های مسکونی، مجتمع‌‌‌های تجاری، مکان‌‌‌های تفریحی مانند رستوران ها، کافه ها، استودیو‌‌‌های موسیقی و.‌.. است.

چراغ خطی توکار بدون لبه مناسب چه فضاهایی است؟ 

چراغ خطی توکار بدون لبه برای فضاهایی مناسب است که صاحبان آن می‌خواهند به جز نور، هیچ جزئی از چراغ خطی بر روی سقف پیدا نباشد. افراد زیادی هستند که از وجود حاشیه‌‌‌های زاید چراغ‌‌‌ها دل خوشی ندارند و ترجیح‌‌ می‌دهند از ترفندی استفاده کنند تا فقط نور اصلی چراغ دیده شود اگر جزو این دسته از افراد هستید این مدل از چراغ‌‌‌های خطی توکار و بدون لبه بهترین گزینه برای شماست، به عبارت بهتر اگر زیبایی دکوراسیون داخلی برایتان اهمیت زیادی دارد و روی این قضیه وسواس دارید و می‌خواهید حاشیه‌‌‌های چراغ اصلا درمعرض دید نباشد، با استفاده از این نوع چراغ‌‌‌ها هم به خواسته ی خود‌‌ می‌رسید و هم نور را به صورت یکسان و یکنواخت دریافت‌‌ می‌کنید.

 کاربرد چراغ خطی بدون لبه

چراغ‌‌‌های خطی زیرکابینتی 

نوع دیگری از چراغ‌‌‌های توکار بدون لبه وجود دارد که به آن چراغ خطی زیرکابینتی‌‌ می‌گوییم و کاربرد آن هم مانند اسمش در قسمت‌‌‌های پایینی کابینت ها، شف و کمد است، این نوع چراغ‌‌‌ها به صورت مخفی و توکار در جای خود نصب‌‌ می‌شوند و جلوه متفاوت و لوکسی به آشپزخانه و اتاق خواب شما‌‌ می‌بخشد. علاوه بر زیبایی این چراغ‌‌‌ها باعث نور بیشتر و مطلوبی در آشپزخانه‌‌ می‌شوند و در شب از آنها برای پیدا کردن راه بدون برخورد با اجسام هم میتوان بهره برد.‌

جایگاه نصب چراغ‌‌‌های خطی توکار بدون لبه 

چراغ‌‌‌های لاینی بدون لبه نوعی از انواع نورهای خطی توکار هستند که لازم است در زمان ساخت ساختمان‌‌‌ها یا بازسازی آن در سقف‌های کاذب یا دیوارها نصب شوند. به طور معمول نصب چراغ خطی توکار بدون لبه در تزیینات کناف استفاده‌‌ می‌شوند. توجه داشته باشید که برای نصب و وصل کردن چراغ خطی توکار باید جای خالی مورد نیاز آن به وسیله شیارهایی در داخل سقف یا دیوار تعبیه شوند که ابعاد آن شیارها باید با چراغ خطی تناسب داشته باشد. بعد از آماده سازی جای چراغ قرار دادن ان در محل مورد نظر بسیار آسان است. چیزی که در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است داشتن یک طراحی و نقشه مناسب قبل از اجرا و شناخت ابعاد و اندازه‌‌‌های مناسب برای استفاده در فضای کاربردی شماست که توصیه ما در این زمینه استفاده از افراد متخصص برای نصب و اجرای این گونه چراغ است.

مزیت چراغ‌‌‌های خطی توکار بدون لبه این است که تنها به صورت یک خط نوری قابل مشاهده هستند و فریم آن‌ها را نمی‌توان دید این برای افرادی که نسبت به نمای ساختمان حساسیت زیادی دارند جزو بهترین‌‌‌ها گزینه‌‌‌ها برای اجراست. به همین دلیل می‌توانند نمایی بسیار زیبا و متنوع را در ساختمان ایجاد کند. نحوه استفاده از این چراغ‌‌‌ها از نظر ظاهری هیچ گونه محدودیتی ندارد و شما به راحتی‌‌ می‌توانید آن را به شکل مورد نظر خود قرار داده و از آن در دکوراسیون ساختمان بهره ببرید.‌

مقاطع و متعلقات چراغ خطی توکار بدون لبه 

یک نکته مهم که باید بدانید این است که در این مدل از چراغ خطی، لبه‌ها حذف نشده‌اند بلکه به ارتفاع بالاتری منتقل شده‌اند و حالت پله‌‌ای دارند ‌که این لبه‌‌‌ها داخل سقف قرار‌‌ می‌گیرند و دیگر با چشم دیده‌‌ نمی‌شوند. مقاطع و سایر متعلقات چراغ خطی توکار برای نصب صحیح آن بسیار مهم است و لازم است که از بهترین‌‌‌ها باشد.

چراغ خطی تو کار و بدون لبه

در نهایت یک توصیه مهم که درمورد نصب و تصمیم گیری برای به استفاده از چراغ‌‌‌های توکار بدون لبه به خصوص در نوع چراغ خطی آویز، چراغ خطی روکار، چراغ خطی توکار، چراغ لاینی، چراغ لاینی نورکناف، چراغ منحنی و چراغ قوسی باید در نظر داشته باشید انتخاب یک نصاب حرفه‌‌ای است که ضامن داشتن یک نتیجه عالی برای شما خواهد بود. نصب غیر اصولی این نوع چراغ‌‌‌ها علاوه برمشکلات ظاهری و تو ذوق زدن آن‌‌ می‌تواند درعملکرد و نورپردازی هم باعث مشکل شود.

خرید چراغ خطی توکار بدون لبه و مقاطع آن از توسعه افراز هوراد 

اگر به دنبال خرید و نصب چراغ خطی توکار بدون لبه هستید توصیه ما به شما استفاده از خدمات شرکت توسعه افراز هوراد است. محصولات این شرکت یکی از بهترین محصولات در زمینه چراغ‌‌‌های بدون لبه هستند که‌‌ می‌توانند نیازهای شما را در زمینه داشتن یک نورپردازی فوق حرفه‌‌ای برطرف نمایند. توسعه افراز هوراد با بیش از 9 سال سابقه فعالیت در زمینه ارائه خدمات نورپردازی نما، سقف‌های کشسان و تولید چراغ‌های خطی در طراحی و اجرای انواع نورپردازی از بهترین‌‌‌های این صنعت کمک‌‌ می‌گیرد و شما‌‌ می‌توانید با خیالی راحت نورپردازی خود را به ما بسپارید. تجربه 300 پروژه بزرگ توسط تیم حرفه‌‌ای ما ضامن کیفیت کار ماست. پس شما نیز اگر به دنبال خرید چراغ خطی توکار بدون لبه یا سایر خدمات نورپردازی هستید می‌توانید با مشاوران ما در توسعه افراز هوراد تماس بگیرید.

سوالات متداول

 

مزایای استفاده از چراغ خطی توکار بدون لبه چیست؟

طول عمر زیاد این نوع چراغ ها، تنوع رنگ و مدل، جذابیت بخشیدن به ظاهرساختمان، مصرف انرژی کم و نور زیاد از مزایای اصلی آنها است.

معایب استفاده از چراغ خطی توکار بدون لبه چیست؟

نمی توان برای این نوع چراغ معایبی در نظر گرفت تنها باید بدانید عدم رسیدگی به چراغ‌‌‌ها و تمیز نکردن آنها باعث کدر شدن نور و کم شدن راندمان کار آنها‌‌ می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)