کاربرد سقف کشسان در فضای آشپزخانه

کاربرد سقف کشسان در فضای آشپزخانه

سقف کشسان در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین سقفهای کاذب موجود در جهان می باشد و به علت مزایایی زیادی که دارد مورد مناسبی برای فضای آشپزخانه می باشد.

سقف کشان انواع مختلف دارد و برای سقف آشپزخانه میتوانیم از هر سه نوع از پارچه کشسان استفاده کرد

 1. سقف کشسان ترنسپرنت
 2. سقف کشسان لاکر
 3. سقف کشسان چاپی

 

      1.سقف کشسان ترنسپرنت:

سقفهای کشسان ترنسپرنت مهم‌ ترین کاربرد آن روشن کردن فضاها می باشد و انتقال نور بالایی دارد و بیشترین میزان عبور نور را دارا میباشد. کاربرد اساسی آن برای محیطهای بسته و با پنجره محدود می باشد.. نورپردازی یک دست در این نوع سقف کاذب ها میتونه آشپزخانه رو از دکور بعضی محل های خانه کاملاً جدا کنه.

این سقف کاذب در آشپزخانه و محل‌ هایی که نیاز به آرامش بیشتری وجود دارد اجرا میشود  و این امر باعث می شود حس تمیزی دهد و همچنین فضا را بزرگتر جلوه میدهد .

به همین دلیل به افرادی که قصد نورپردازی در محیط آشپزخانه را دارند که به نور زیادی احتیاج دارند، نصب سقف کشسان ترنسپرنت پیشنهاد می‌ شود. یکی از مزایای استفاده از این نوع سقف، پخش نور در محیط مورد نظر به طور یکسان می‌ باشد. علاوه‌ بر این می‌ توان از پارچه کشسان ترنسپرنت در محل‌ هایی که نور طبیعی دارند استفاده کرد و یا با نور پردازی داخلی سقفی زیبا داشت.

سقف کشسان ترنسپرنت

     2.سقف کشسان لاکر

سقف کشسان لاکر دو نوع مات و براق تولید شده است و نوع براق آن بیشتر مورد استفاده قرارمی گیرد و در طیف رنگی مختلف تولید می شود و هرچه این محصول به سمت رنگ تیره تر برود به اصطلاح آینه ای می شود و انعکاس نور کف یا اطراف را دارا می شود و دکوارسیون و فضای داخلی منزل شما را انعکاس می دهد ،  یعنی شما می توانید نمای داخلی منزل و دکوارسیون خود را کاملا واضح در آن تماشا کنید. و این قابلیت زیبایی و جذابیت نمای دکوارسیون و طراحی داخلی شما را چند برابر می کند. همچنین این سقف براق باعث می شود که فضای داخلی آشپزخانه شما بزرگتر به نظر برسد ، تصور می کنید که ارتفاع سقف بیش از اندازه واقعی است. درضمن به دلیل انعکاس بالای نور در سقف کشسان لاکر ، نیازی چندانی به نورپردازی های داخلی محیط نمی باشد ، و با انعکاس نور داخلی توسط سقف کشسان لاکر می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید.

این محصول بیشتر برای فضاهای که نور کافی دارد و مکان هایی  که سقف ارتفاع کمی دارد استفاده می شوند ،  . نظافت سقف‌ های کشسان آینه ‌ای بسیار آسان است و می‌توانید در زمان تمیزکاری از هر شوینده ‌ای استفاده کنید البته این سقف‌ ها تا حد زیادی ضد گرد و غبار بوده و نیاز به تمیز کردن ندارند و این امر باعث بالا رفتن سطح بهداشت در محیط است.

اگر فضای که قرار سقف کشسان لاکر اجرا کنیم و نور کافی نداشت باز هم میتوان از آن استفاده کرد با شرط بر اینکه برای پشت سقف از نورپردازی فیبر نوری و یا چراغ های دات و کریستال استفاده کرد هم نور کافی میدهد و هم زیبایی محیط را دوچندان میکند.

سقف کشسان لاکر

     3.سقف کشسان چاپی

باتوجه به فضای آشپزخانه و تم رنگی که برای طراحی دیوارها یا کابینت و فضاهای داخلی در نظر گرفته شد میتوانیم یک طرح مناسب برای فضا انتخاب کنیم و روی پارچه کشسان چاپ شود و برای سقف فضای آشپزخانه استفاده کنیم .

برای انتخاب طرح مورد نظرتان هیچ گونه محدودیتی ندارید  شما می توانید تصاویر را از اینترنت دانلود کنید و یا حتی عکسی از آلبوم خودتان انتخاب کنید. هرچه عکس مورد انتخابی شما کیفیت بالاتری داشته باشد، تصویر نهایی روی سقف کششی با کیفیت تر چاپ می شود و طرحرچاپی یکدستی دارد و جالب اینکه حتی بدون نورپردازی هم قابل اجراست.

قابل توجه است که بدانید فاصله بین سقف کشسان تا سقف اصلی در نمای تصویر تاثیر می گذارد اگر این فاصله مناسب باشد، جلوه ی زیبای نورپردازی در آن بیشتر می شود.

سقف کشسان چاپی

حالا چرا سقف کشسان مورد مناسبی برای فضای آشپزخانه می باشد:

آشپزخانه یکی از فضاهای مهم در منزل است که هم باید نورکافی داشته باشد و هم از دیزاین خاصی برخوردار باشد و فضای این محیط باید هم زیبا و هم توام با آرامش باشد و ما با کمک سقف کشسان هر سه نوع میتوانیم این حس را القاء کنیم .

 1. سقف شسان از لحاظ ظاهری و زیبایی حرف اول را میزند
 2. اشکال و طرحهای مختلفی را میتوانیم اجرا کنیم
 3. نصب و اجرای آن بسیار سریع و در کمترین زمان اجرا میشود.
 4. قابلیت چاپ طرحهای مختلف با رنگهای متنوع را دارد.
 5. مقاومت بالای در برابر گرما و سرما دارد.
 6. مناسب ترین سقف برای اشپزخانه است چون طول عمر بالای دارد
 7. با توجه به پخت و پز زیاد در آشپزخانه احتمال کثیف شدن دارد این سقف مناسب ترین گزینه می باشد چون قابلیت شستشو دارد
 8. ضد باکتری و قاچ و گرد و غبار می باشد
 9. ابعاد نامحدود دارد و یک دست و بدون برش می توان برای سقفهای بزرگ اجرا کرد
 10. قابلیت جابجایی دارد ( باز کردن پارچه و نصب در جای دیگر)
 11. سازگار بون با محیط زیست و از نظر اقتصادی و انعطاف پذیری و ایمنی از مزیت های سقف کشسان هستند.
 12. یک از مهمترین ویژگی عبور نور یکسان در سقف کشسان است.
 13. قابل بازیافت هم می باشد و آسیبی به محیط زیست نمی زند.

سخن آخر :

سقف کشسان یکی از سبکترین و پرکاربردترین سقفهای کاذب در جهان است که با توجه به قیمت نسبتا بالایی که دارد باید این موضوع را در نظرگرفت که حتما از افراد متخصص و با تجربه و مسلط به این کار جهت نصب و اجرای آن استفاده کرد چون نصب آن تخصصی میباشد . ظرافت کار تو زیبایی آن تاثیر گذار است و در این مورد باید حساسیت زیادی به خرج دارد و خوشبختانه ما تیم حرفه ای برای اجرا سقف کشسان داریم .

 

سوالات متداول

سقف کشسان چه ضخامتی دارد؟

دارای ضخامت 170 الی 280 میکرومتر است

آیا رسوب یا نفوذ گرد و غبار در سقف کشسان امکان پذیر است؟

خیر- به دلیل استفاده از نوار درزگیر در حین اجرای کار

مراحل سفارش و اجرای سقف کشسان به چه صورت است ؟

– ارائه مشاوره تخصصی
– ثبت سفارش
– بازدید
– تولید
– نصب
– خدمات پس از فروش