انواع سقف کشسان

مروری بر انواع سقف کشسان

سقف کشسان به عنوان ساده ترین و ارزان ترین راه برای تنظیم سقف و نظم دادن به آپارتمان شناخته می شود.  سقف کشسان یک سیستم سقفی معلق است که از دو مؤلفه اساسی تشکیل شده است:یک غشای پارچه ای سبک از جنس  PVCکه قابلیت کشسانی داشته و می توان آن را کشید تا به اندازه مورد نظر برسد

تا بر روی پروفیل های مخصوصی که کار گذاشته شده است قرار بگیرد. علاوه بر سقف، این سیستم می تواند برای پوشش های دیواری، دیافراگم های نوری، پانل های شناور، نمایشگاه ها و در مدل های خلاقانه دیگر استفاده شود. پوشش کشسان شرایطی را محیا می کنند تا با استفاده از یک پشتیبانی پس زمینه اختصاصی ، انواع مختلفی از لامپ های نوری، و روشنایی ها را در آن ها کار بگذارید.

سقف کششی توسعه افراز هوراد

کاربرد های متنوع سقف های کشسان

انواع سقف های کشسان کاربردهای متفاوتی دارند. بسته به محل مورد نظر و شرایط اصلی خود، می توانید تصمیم بگیرید که از چه نوعی از این سقف ها بهرمند شوید، زیرا از این طریق می توان برنامه ای مناسب برای انواع نیازها ارائه داد.

به عنوان مثال مواد استیل از پیش آماده، ضد آب بوده و مانع بخار می شود و از اینكه بخارهای خورنده از سقف به داخل پوسته و فولادهای فوق عبور کنند جلوگیری می کند. با این حساب سیستم استیل سقف از نظر ایده آل متناسب با محیط استخر است و با طیف گسترده ای از رنگ ها، افزایش بازتاب نور ، افزایش آکوستیک ، تعمیر و نگهداری رایگان و بازیافت 100٪ محصول به منابع خلاقیت شما می افزاید.

همچنین سقف های براق باعث افزایش ارتفاع اتاق می شوند. این یک گزینه عالی برای اتاق هایی با سقف کوتاه است. اما هنگام نصب چنین سقف هایی در فضاهای باریک ، به عنوان مثال در یک راهرو ، مراقب باشید. با توجه به اثر بازتاب ، ممکن است اعوجاج نسبت ها اتفاق بیفتد و محیط باریک تر به نظر برسد.

انواع  سقف های کشسان

سقف های کشسان می توانند در هر محلی از زندگی ، از خانه گرفته تا محل کار ، استخر تجاری / خصوصی ، بار و رستوران، نمایشگاه ، خرده فروشی، ویلاهای تفریحی و … مورد استفاده قرار بگیرند. همانطور که گفته شد بنابر انتظار و نیازی که از آن ها دارید انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

سقف کشسانی لاکچری

این نوع سقف به نوعی طراحی می شود که نیازی به تعمیر آن در طی فرآیند ترسیم ، جستجوی یا ادامه کار ندارد. این مدل از سقف ها، طرحی ساده تر ، روشن تر و شیک تر از سایر مدل داشته و برای محیط های تجاری و اداری مناسب هستند.

سقف کشسان شفاف

سقف کشسان شفاف یکی از انواع این نوع از سقف ها است که برای ساخت آن از پارچه کشش خاص و شفافی استفاده می شود که در مناطقی مانند کافه ها و رستوران ها بیشتر ارجحیت دارد. با ویژگی هایی مانند انعکاس نور، اغلب از نظر انتقال حس بصری و همچنین از نظر روشنایی LED ترجیح داده می شود.

سقف کشسان سه بعدی

سقف سه بعدی نوعی از سقف های کشسان است که می تواند دارای طرح های سه بعدی باشد و از نظر تفاوت در حس بصری و همچنین تفاوت با پارچه مخصوص قابل توجه است. این مدل از سقف ها مناسب برای افرادی است که می خواهند یک طراحی منظم و فوق العاده داشته باشد. با توجه به حس سه بعدی که ایجاد می کند جلوه ای بسیار ویژه به دکوراسیون می بخشد.

توسعه افراز هوراد

سقف کشسان چاپی

گاهی اوقات یک آرم ، گاهی اوقات یک منظره مورد علاقه یا یک تصویر خاص… را می توانید بر روی پارچه ی کشسان مخصوص این نوع سقف ها چاپ کنید. امکان چاپ بر روی این نوع از سقف ها باعث می شود بتوانید طرح مورد نظر خود را کاملا شخصی سازی کنید.

سقف کشسان مدرن

این نوع سقف ها جلوه ای مدرن داشته و بدون نیاز به گچ کاری، مشکلات رنگ آمیزی و … قابل نصب هستند. از سقف های کشسان می توان در اتاق های کودک، اتاق خواب، آشپزخانه ها، دفاتر و …. استفاده کرد. این نوع از سقف ها در مقابل نور خورشید مقاوم بوده و بدون تغییر رنگ باقی می مانند. بنابراین به هیچ وجه رنگ و یا طرح چاپی آن ها به مرور زمان محو و یا خراب نمی شود.

سقف های کشسان آماده از جنس ماده مخصوص فلکسی ساخته شده اند، چاپ آن ها کیفیت بالایی داشته و بسیار سبک بوده مونتاژ بسیار آسانی دارند. آن ها در همه مناطق با اضافه کردن یک محیط خاص به فضاها مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی رنگ ها برای این نوع سقف ها در دسترس هستند و می توانید مطابق با دیزاین محیط مورد نظر خود آن ها را سفارش دهید. این نوع از سقف ها نه تنها زیبایی ، بلکه یک عملکرد عملی نیز دارند، برای مثال ، عایق صدا را فراهم می کند.

سقف کشسان توسعه افراز هوراد

نصب سقف های کشسان

نصب این نوع سقف ها  “تمیزترین” و سریعترین گزینه است ، زیرا نصب آن ها زمان زیادی نمی برد و هیچگونه سردرگمی ایجاد نمی کند. سادگی نصب یکی از مهمترین مزایای سقف های کشسانی است. هنگامی که آن ها نصب شده اند هیچ گونه گرد و غبار وآلودگی ایجاد نمی شود و بعد از اتمام کار احتیاجی به نظافت محل نیست. علاوه بر این ، کل فرایند نصب آن ها زمان زیادی نمی برد. مدت زمان نصب سقف کشسانی به اندازه اتاق و پیچیدگی هندسی آن بستگی دارد:

  • وجود زاویه ها
  • وجود لوله ها و برآمدگی ها
  • تعداد لامپ ها
  • پیچیدگی طراحی خود سقف – بدیهی است که سقف معمولی سریعتر از سقف چند سطح انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با شرکن توسعه افراز هوراد تماس بگیرید تا دریابید چه نوع سقف های کشسانی برای محیط مورد نظر شما مناسب هستند. شرکت ما شما را در مورد دقیق ترین انواع سقف های کشسان مطابق با نیازهای شما راهنمایی می کند. به این ترتیب ، شما هم از لحاظ مادی و هم در زمان صرفه جویی خواهید کرد.