کاربرد و انواع سقف کشسان

کاربرد و انواع سقف کشسان کهکشانی

پیشرفت تکنولوژی امکان تولید محصولات مختلف برای بخش های مختلف دکوراسیون داخلی ساختمان را به ما می دهد. انواع متریال مدرن قطعا جای محصولات قدیمی را خواهد گرفت، چرا که از مزایای بیشتری برخوردارند. سقف کشسان یکی از این محصولات است که می توان آن را جدیدترین نوع سقف کاذب نامید. استفاده از این سقف ها مزایای زیادی برای ما دارند، اما شاید در نگاه اول مهمترین نکته در خصوص آنها، ظاهر زیبایی است که به مکان مورد نظر شما می بخشند. سقف کشسان کهکشانی یکی از نمونه های سقف کشسان است که ظاهری بسیار خاص و زیبا به محیط مورد نظر شما خواهد بخشید. در ادامه این مطلب از سایت توسعه افراز هوراد کاربرد و انواع سقف کشسان را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

سقف کشسان کهکشانی چیست؟

بهتر است قبل از این که مزایای و کاربرد سقف کشسان را با هم بررسی کنیم، با این محصول بیشتر آشنا شوید. سقف کشسان یکی از انواع جدید سقف است که با استفاده از الیاف PVC تولید شده است و دارای قابلیت کشسانی است. در نتیجه می توان به راحتی از آنها در شرایط مختلف استفاده کرد. امروزه پارچه های کسشان را در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می کنند و امکان استفاده از آنها به عنوان پوشش سقف و دیوارپوش وجود دارد. تنوع بالای این محصولات باعث شده تا بتوان در شرایط مختلف از آنها استفاده کرد.
سقف کشسان کهکشانی یکی از نمونه های پرطرفدار این محصولات می باشد. در بیشتر موارد این سقف ها به رنگ تیره و مات هستند و استفاده از نورپردازی خاص روی آن باعث می شود تا جلوه ای شبیه به آسمان پر ستاره داشته باشد. این روش نورپردازی و طراحی دکوراسیون زمانی که به خوبی و با دقت بالا اجرا شود قطعا نتیجه ای چشمگیر خواهد داشت.

سقف کشسان کهکشانی از کدام نوع است؟

امروزه نمونه های مختلفی از سقف کشسان در بازار موجود می باشند که هر کدام از آنها در شرایط خاصی کاربرد دارند و مزایایی در اختیار ما می گذارند. یکی از این محصولات سقف کشسان لاکر است که با نام سقف کشسان آینه ای نیز شناخته می شود. ظاهر این محصولات به شکلی است که شفافیت بالایی دارند و می توانند نور موجود در محیط و سایر اشیا را به خوبی بازتاب بدهند. استفاده از نمونه های لاکر برای اجرای سقف کهکشانی باعث می شود تا زیبایی نورپردازی انجام شده بر روی این محصولات دوچندان شود. البته نباید فراموش کرد که نمونه های سقف کشسان لاکر در مکان های دیگری نیز استفاده می شوند اما این روزها به کارگیری آنها برای اجرای سقف کشسان کهکشانی طرفداران بیشتری دارد.

آشنایی با نصب سقف کشسان کهکشانی

آشنایی با نصب سقف کشسان کهکشانی

همانطور که گفتیم روند نصب سقف کشسان نسبت به سایر نمونه های سقف کاذب راحت تر است و زمان کمتری را از ما خواهد گرفت. معمولاً برای زیباتر جلوه دادن سقف کهکشانی یک قاب از جنس کناف به دور آن اجرا می کنند. سپس شاسی کشی های خاصی که آن را بر روی دیواره داخلی کناف قرار می دهند. این سازه ها دارای گیره های مخصوصی هستند که وظیفه نگه داشتن سقف کشسان را برعهده دارند.

جنس پارچه سقف کشسان چنین است که بعد از حرارت دیدن انعطاف پذیری بالایی پیدا میکند و می توان به راحتی آن را در در حالات مختلف بکشید. از همین رو از هیتر های مخصوص که به صورت یکنواخت می تواند حرارت را به پارچه سقف کشسان انتقال دهنده استفاده می شود. بعد از اعمال حرارت مناسب و قرار دادن لبه های پارچه سقف کشسان در گیره های مربوطه، دوباره روند حرارت دهی انجام می شود تا به این صورت سقف کاملاً صاف و یکدست شود یا اصطلاحاً خود را جمع کند.

البته نباید فراموش کرد که در بسیاری از موارد افراد بدون تجربه برای نصب این سقف ها به مشکل بر می خورند و از همین رو برای گرفتن نتیجه بهتر باید سراغ افراد بروید که در این زمینه تجربه و تخصص کافی دارند.

نکات مهم در زمان نصب سقف کشسان کهکشانی

رعایت نکاتی که در ادامه با شما به اشتراک میگذاریم باعث می شود تا نتیجه نهایی بعد از نصب سقف کشسان کهکشانی بهتر شود. این موارد عبارتند از:

 • حتماً برای نصب سقف کشسان سراغ ابزارهای مخصوص بروید که به پارچه استفاده شده در این محصولات آسیب نمی رسانند.
 • در زمان استفاده از هیتر نباید فراموش کنید که نزدیک بودن یا دور بودن بیش از حد آن روند کار را با مشکل روبرو خواهد کرد. عقیده کارشناسان بهترین فاصله هیتر تا پارچه یک متر می باشد.
 • در بسیاری از موارد می بینیم که به جای سقف کشسان لاکر سراغ نمونه های مات که به رنگ سیاه یا آبی تیره هستند می رود. هر چند نمونه های مات می تواند ظاهری زیبا و آراسته تحویل ما دهند، اما هنوز بسیاری استفاده از سقف های لاکر را بهتر می دانند.
 • حتماً برای نورپردازی سقف کشسان کهکشانی سراغ افراد بروید که تجربه و تخصص کافی دارند.
 • در زمان اندازه گیری سقف کشسان کهکشانی، معمولاً پیشنهاد می شود که ابعاد را در حدود دو یا سه سانت بیشتر از اندازه های واقعی در نظر بگیرید تا در نهایت بعد از دادن حرارت کافی و جمع شدن سقف، ابعاد آن در حالت ایده آل قرار بگیرند.

ظاهر سقف کشسان کهکشانی چطور است؟

ظاهر سقف کشسان کهکشانی چطور است؟

اگر برای اجرای سقف کشسان سراغ پارچه های لاکر بروید، ظاهر شفاف آن ها باعث می شود تا نتیجه نهایی کار بسیار زیبا و تمیز به نظر برسد. اما در اصل این روند نورپردازی می باشد که زیبایی نهایی کهکشانها را به اتاق ما می آورد. روند نورپردازی این سفرها به گونه ای است که وقتی در تاریکی شب به آنها نگاه می کنید، می توانید نمایی بسیار زیبا از کهکشان راه شیری پیش چشم خود داشته باشید. همچنین در بسیاری از موارد در روند نورپردازی به گونه ای انجام می شود که بعضی از نقاط نوری با خاموش و روشن شدن، حالتی مانند سوسو زدن ستاره ها را ایجاد می کنند. در نمونه های سقف کشسان آینه ای یا لاکر انعکاس نور باعث زیباتر شدن نتیجه کار میشود. همچنین در نمونه های مات تیره، باز هم زیبایی این سقف ها چشمگیر خواهد بود.

روش نورپردازی سقف کشسان کهکشانی

همانطور که گفته شد نورپردازی می تواند نتیجه نهایی کار اجرای سقف کشسان کهکشانی را به ما نمایش دهد. محصولات نورپردازی به کار رفته در این نمونه سقف فیبر نوری و منبع تغذیه مخصوص می باشد. دستگاه منبع تغذیه فیبر نوری به گونه ای است که در ورودی آن قابلیت اتصال چندین فیبر نوری وجود دارد. این دستگاه ها به ما کمک می کند تا بتوانیم میزان نور، رنگ نور، ترتیب خاموش یا روشن شدن و… را در تک تک فیبر های نوری کنترل کنیم. بعد از اتصال فیبرهای نوری به دستگاه مخصوص نوبت به ما می رسد که هر فیبر را در محل مناسب خود قرار دهیم. برای انجام این کار فرد مورد نظر باید کاملاً حرفه ای و با دقت بالا رونده قرار دادن فیلم های نوری را انجام دهد. در صورت بروز کوچکترین اشتباه در مرحله نورپردازی کل هزینه های شما مربوط به خرید سقف کشسان به هدف خواهد رسید حتماً در این زمینه دقت کافی به خرج دهید.

از سوی دیگر در زمان نصب باید به گونه ای عمل کنیم که کمترین فشار به فیبرهای نوری وارد شود، چرا که هرگونه کشیدگی یا خمش شدید در این فیبر ها، باعث کاهش قدرت نور رسانی توسط آنها خواهد شد.

سقف کشسان کهکشانی چاپی چیست؟

یکی از مزایای سقف کشسان چاپی این است که به شما اجازه می دهند با طرح دلخواه خود را بر روی آنها چاپ کنید. در بسیاری از موارد افراد برای اینکه هزینه های مربوط به نورپردازی را به شکل قابل توجهی کاهش دهند، به جای استفاده از سقف های کشسان لاکر سراغ نمونه های چاپی می روند. یکی از طرح هایی که بر روی این پارچه ها چاپ می شود و طرفداران زیادی در بازار دارد، تصویر با کیفیت کهکشان راه شیری می باشد. این سقف ها معمولاً دارای حالتی مات هستند و بدون درخشندگی بیش از حد می توانند طرح مورد نظر را به ما نمایش دهند.

استفاده از تجهیزات نورپردازی خاص مانند لامپ های هالوژن یا چراغ های ال ای دی در پشت این سقف ها اجازه می دهد طرح چاپ شده بر روی پارچه چه شکلی واضح و زیبا به نظر برسد. البته این نکته مهم را نباید فراموش کرد که استفاده از چراغ های ال ای دی به دلیل مصرف پایین تر انرژی و تولید حرارت کمتر برای پشت سقف کشسان مناسب تر است. همچنین برای اینکه نتیجه نهایی باب میل ما شود، نیاز به آن خواهیم داشت که فاصله بین تجهیزات نورپردازی و سقف کشسان را حفظ کنیم. چرا که در غیر اینصورت نور به صورت متمرکز بر روی بخشی از طرح می تابد و باعث ایجاد ناهماهنگی در نمایش آن می شود.

سقف کشسان کهکشانی در چه مواردی کاربرد دارد؟

یکی از مزایای انواع سقف کشسان کهکشانی این است که امکان به کارگیری آن در مکان های مختلف برای مشتریان وجود خواهد داشت. از سوی دیگر مقاومت بالای آن ها در برابر عوامل محیطی مانند گرد و غبار یا رطوبت بالا اجازه می دهد تا حتی در مکان هایی مانند استخر، سرویس بهداشتی و حمام نیز از آنها استفاده کنیم. همچنین با نصب سقف کشسان کهکشانی در مکان های مانند سالن کنفرانس، اتاق پذیرایی، اتاق خواب و… جلوه بسیار زیبایی به فضای مورد نظر خود خواهید بخشید.

همچنین در کلینیک های پزشکی مختلف مانند آزمایشگاه ها، دندانپزشکی، مطب و… استفاده از سقف کشسانی کهکشانی گزینه خوبی می باشد. چرا که این محصولات از نظر بهداشتی در رده بندی مناسبی قرار میگیرند. چرا که ساختار آنها ضد باکتری و ضد عوامل مزاحم دیگر مانند رطوبت، گرد و غبار و حشرات و جانوران موذی است.

آشنایی با مزایای سقف کشسان

آشنایی با مزایای سقف کشسان

سقف های کشسان به دلیل تکنولوژی تولید بالایی که دارند، بسیاری از معایب سایر انواع سقف های کاذب را برای ما نخواهند داشت. همچنین مزایای این محصولات تعیین کننده نوع نهایی کاربرد آنها برای ما خواهند بود. این موارد را در ادامه با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

 • روند نصب سریع و راحت این نوع سقف باعث می شود تا زمان کمتری برای آماده سازی سقف کهکشانی داشته باشید. در نتیجه برای مکان هایی که به دنبال تغییر دکوراسیون سریع در آن ها هستید، گزینه های خوبی به شمار می روند.
 • جنس این سقف ها به گونه ای است که احتمال جمع شدن آب، رطوبت و گرد و غبار روی آنها بسیار پایین است. در نتیجه شاهد آن خواهیم بود که آلاینده های مختلف در پشت یا روی سقف کشسان جمع نمی شوند.
 • روند نصب سقف کشسان چنین است که بعد از اتمام کار، هیچ درز یا شکافی برای ورود حشرات موذی و گرد و غبار پشت سقف کشسان باقی نماند. این در صورتی است که سایر انواع سقف کاذب همواره محل تجمع حشرات و جانوران موذی خواهند بود.
 • داشتن خاصیت ضد حریق برای سقف کشسان کهکشانی باعث شده است که از نظر ایمنی نیز محصولات در رتبه خوبی قرار بگیرند. چرا که سقف کشسان در معرض حرارت فرم خود را صرفا از دست می دهد و به هیچ عنوان شعله ور نخواهد شد.
 • سقف کشسان کهکشانی را میتوان در مکان هایی با مساحت بالا نیز استفاده کرد و از مزایای سقف یکپارچه بهره برد.

 

در چه مکان هایی از سقف کشسان استفاده نکنیم؟

ویژگی های مثبت و مزایای سقف کشسان کهکشانی باعث می شوند تا بسیاری تصور کنند که امکان استفاده از این محصولات برای مکان های مختلف وجود خواهد داشت. این در صورتی است که روند نصب این محصولات در بسیاری از بخش های یک ساختمان اشتباه به نظر می رسد. به همین دلیل موارد زیر را باید حتما قبل از انتخاب و خرید مد نظر قرار دهید.

 • در مکانهایی که حرارت موجود در محیط بسیار بالاست، امکان استفاده از این نمونه سقف وجود ندارد و بهتر است سراغ گزینه های دیگری بروید.
 • استفاده از سقف کشسان کهکشانی برای مکان هایی با مساحت کوچک گزینه مناسبی نخواهد بود. چرا که عمده رنگ این محصولات تیره است و باعث گرفته به نظر شدن محیط شما می شوند.
 • بهتر است سقف کشسان را در مکان هایی که دارای سقف نصب نمایید. استفاده از سقف کشسان کهکشانی در مکان هایی مانند بالکن و تراس قطعاً انتخاب مناسبی نخواهد بود و همچنین به صرفه به نظر نمی رسد.

سخن نهایی

استفاده از سقف کشسان امروزه یکی از بهترین انتخاب ها برای اجرای سقف کاذب می باشد. قابلیت نصب این محصولات در ابعاد مختلف و عمر مفید بالای آنها باعث شده تا در طولانی مدت نیز گزینه های به صرفه به شمار روند. اما برای گرفتن نتایج بهتر حتما سراغ افرادی که در این زمینه تجربه تخصص کافی دارند بروید. برای اندازه گیری و نصب صفحه کشسان کهکشانی نیز بهتر است سراغ متخصصین شرکت فروشنده این محصولات بروید. چرا که به این صورت احتمال اشتباه های معمول در مراحل ابتدایی را به حد قابل توجهی کاهش خواهید داد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود نیز می توانید با متخصصین ما در سایت توسعه افراز هوراد تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

سقف کشسان کهکشانی چیست؟

این نمونه از سقف کشسان به دلیل آنکه با استفاده از فیبر نوری نورپردازی می شود، ظاهری مانند آسمان شب و کهکشان راه شیری دارد که جلوه ای بی نظیر به فضای مورد نظر شما خواهد بخشید.

سقف کشسان کهکشانی چه مزایایی دارد؟

ایجاد جلوه ای خاص و بینظیر در محل مورد نظر، عمر مفید بسیار بالا، تنوع بالا از نظر جنس و رنگ، قابلیت انجام روشهای نورپردازی نوین و امکان چاپ طرح دلخواه بخشی از مزایای سقف کشسان کهکشانی هستند.

در چه مواردی از سقف کشسان استفاده میشود؟

مکان تولید و نصب انواع سقف کهکشانی کشسان در ابعاد مختلف اجازه می دهد تا این محصولات انعطاف پذیری زیادی از لحاظ محل نصب داشته باشند.

کدام نمونه از سقف کشسان برای اجرای طرح های کهکشانی مناسب است؟

بهترین گزینه برای اجرای سقف کهکشانی سقف کشسان لاکر میباشد. البته در مواردی دیده شده که برای کاهش هزینه ها و بسته محل استفاده، سراغ سقف های کشسان مات به رنگ آبی تیره یا سیاه می روند.

برای خرید و نصب سقف کشسان کهکشانی از کجا اقدام کنیم؟

متخصصین ما در سایت توسعه افراز هوراد آماده انتقال تجربیات و تخصص خود را در زمینه خرید و نصب سقف کهکشانی در اختیار شما قرار دهند.

Rate this post