انواع سقف مجازی و آسمان مجازی

عوامل تعیین کننده قیمت و خرید سقف کشسان

 

یکی از جذاب ترین المان‌های دکوراسیون داخلی استفاده از سقف کشسان است که همچون انقلاب تابستانی طبیعت در دکوراسیون داخلی عمل نموده است و علاوه بر افزودن جذابیت و زیبایی، به دکوراسیون داخلی روح زندگی بخشیده است. سقف‌های کشسان به عنوان یکی از متریال‌های دکوراتیور در طراحی داخلی توانسته اند در سالهای اخیر توجه زیادی جلب نمایند و روز به روز بر تعداد خریداران سقف کشسان افزوده گردد. شرکت توسعه افراز هوراد به عنوان فروشنده و مجری نصب انواع سقف کشسان، اجرا و نصب انواع نورپردازی نما، نور خطی و چراغ خطی در ایران شناخته می‌شود که سابقه‌‌ای درخشان در زمینه نصب و اجرا سقف کشسان دارد. اگر به دنبال خرید سقف کشسان هستید در این مطلب همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با سقف کشسان، آسمان مجازی و عوامل تعیین کننده قیمت سقف کشسان آشنا نمایم تا بتوانید بهترین انتخاب را با یک اجرای و نصب حرفه‌‌ای داشته باشید.

 

 

سقف کشسان در دکوراسیون داخلی 

 

با پیشرفت زندگی بشر و کوچکتر شدن فضای زندگی او، میان انسان و طبیعت فاصله زیادی به وجود آمد به طوری که طراحان دکوراسیون همواره به دنبال ایجاد یک بستری برای آشتی محیط‌های کوچک داخلی با طبیعت بودند تا بتوانند بار زندگی ماشینی را کاهش دهند. سطوح مسطحی همچون دیوار و سقف ساختمان جایگاه مناسبی برای پیاده‌سازی ایده آنها بود. ظهور سقف کاذب در ساختمان‌ها باعث گردید سقف‌ها مانند یک بوم خالی برای هنرمندان جایگاهی برای عرصه هنرشان باشد و ایده پیاده‌سازی آسمان مجازی اجرا گردد و در نهایت با پیشرفته‌تر شدن متریال‌های کاربردی برای اجرای آسمان مجازی بر روی سقف کاذب، ما شاهد به وجود آمدن انواع طرح و نقش در سقف هستیم که روز به روز بر تنوع و ‌جلوه‌گری آن افزوده می‌گردد.

 

پیشرفت تکنولوژی و کاربرد متریال‌های نوین در دکوراسیون داخلی باعث ظهور المان‌های جدیدی در طراحی داخلی گردید که صنعت ساختمان و نماسازی را متحول نمود. یکی از مهمترین المان‌های دکوراتیور روز، سقف کاذب است که انواع سقف مجازی و آسمان مجازی بر روی آن پیاده می‌گردد. ظهور متریال‌های جدید همچون پارچه‌های کشسانPVC  باعث گردید طراحان دکوراسیون داخلی بتوانند روشی نوین برای پیاده‌سازی طرح و نقش بر روی سطوح مختلف داخلی پیدا کنند که به آن سقف کشسان گفته می‌شود. در این نوع پوشش دهی شما می‌توانید هر نوع طرح و جلوه‌‌ای را در دیوارها و سقف ساختمان با کمک سقف‌های کشسان ایجاد نمایید و جلوه‌‌ای نو در دکوراسیون داخلی خود ایجاد کنید.

 

 

با توجه به ‌جلوه‌گری و جذابیت بالای سقف کششی برخی تصور می‌کنند قیمت سقف کشسان نسبت به سایر سقف‌ها بیشتر است اما اگر بخواهیم با نگاهی دقیق‌تر به مزایا، ماندگاری و مقاومت آن نسبت به سایر آسمان‌های مجازی داشته باشیم متوجه می‌شویم که خرید سقف کشسان نه تنها یک دکور جذاب را در دکوراسیون داخلی ما به وجود می‌آورد بلکه می‌تواند با توجه به ابعاد و نوع آسمان مجازی صرفه جویی اقتصادی نیز به همراه داشته باشد زیرا این نوع آسمان مجازی دکوراتیو تفاوت قیمت چندانی با سایر آسمان‌های مجازی ندارد و حتی شاید گاهی کمتر هم شود.

 

پیش از پرداختن به عوامل تعیین کننده در قیمت سقف کشسان لازم است درباره چیستی آن اطلاعاتی به دست آوریم تا بتوانیم به بررسی عوامل تعیین کننده در قیمت انواع سقف کششی بپردازیم.

 

 

سقف کشسان چیست؟ 

سقف کشسان (به انگلیسی Stretched ceiling) که برخی به آن سقف باریسول نیز می‌گویند یک پوشش ابداعی برای پیاده‌سازی طرح و نقش در سطوح صاف به خصوص سقف ساختمان است که اولین بار توسط شرکت باریسول (BARRISOL) اجرا گردید. این نوع سقف که به سقف کششی نیز مشهور است یک سیستم سقف معلق است که از یک پایه و ریل با پرده‌‌ای که به صورت پوسته یا غشا بر روی آن قرار می‌گیرد تشکیل می‌شود. این سقف برخلاف سایر سقف‌ها نیازی به سیستم اتصال دهنده ندارد و به آسانی می‌توانند پوشش دهنده متریال‌های پشت خود باشد. از سقف‌های باریسول برخلاف آنچه که از نام آن پیداست تنها در سقف ساختمان استفاده نمی شود. قابلیت‌های بالای این استراکچر باعث شده است کاربردهای متفاوتی همچون پوشش دهنده سقف، پوشش دهنده دیوار، پوشش بین کابینتی، پوشش دهنده اشیا و لوازم سه بعدی، پنل‌های نمایشگاهی، برخی بنرهای تبلیغاتی و حتی به عنوان توزیع کننده نور با رنگ و طرح متنوع به کار گرفته شود. اما همانطور که نام آن گویا است کاربرد اصلی آن در سقف‌های مسطح است.

 

نام گذاری سقف کشسان 

برای بسیاری سوال است که چرا به این نوع سقف، کشسان یا سقف کششی می‌گویند. جواب واضح است در اجرای این نوع سقف از نوعی پارچه از جنس PVC استفاده می‌شود که خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارد و با کمک حرارت  پس از اتصال به گیره‌های نگهدارنده به اطراف ریل‌ها دچار کشیدگی می‌شود تا بر روی سقف فیکس گردد، این کشیدگی از تغییر شکل آن در درازمدت جلوگیری می‌کند. در واقع طرح‌ها بر روی پارچه‌هایی که کمی کوچکتر از سقف مورد نظر هستند پیاده می‌شوند و با کمک دستگاه‌های گرما دهنده و کشیدگی که در پارچه در اثر گرما ایجاد می‌شود پارچه کشیده می‌شود و به ابعاد مورد نظر تغییر اندازه می‌دهد. پس کشیدگی به وسیله گرما عامل اصلی اجرای آن است به همین دلیل به آن کشسان یا کششی می‌گویند.

 

انواع سقف کشسان 

سقف‌های کشسان دارای تنوع طرحی بسیاری است که باعث ایجاد تنوع در سقف‌های کششی می‌گردد. بی توجه به ابعاد، طرح و محل تعبیه سقف کشسان، نوع طرح سقف‌های کشسان هستند که باعث ایجاد تنوع در آن می‌شود. کاربرد هر یک از سقف‌های کشسان با توجه به محل نصب عملکرد متفاوتی دارد که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

 

سقف کشسان ترنسپرنت

به سقف‌های شفاف کشسان ترنسپرنت می‌گویند. این نوع سقف بیشترین میزان نورگذر بودن را داراست و برای ساخت آن از پارچه‌های با شفافیت بالا استفاده می‌شود که به خوبی نور را از خود عبور دهد. بیشترین کاربرد آن در رستوران ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های دکوراتیو است زیرا می‌تواند جلوه نوری بی نظیری ایجاد نماید.

 

قیمت سقف کشسان ترنسپرنت با توجه به نوع پارچه و بافت آن تعریف می‌گردد. ابعاد، تعداد زوایا، گوشه‌ها و … در قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

سقف کشسان ترنسپرنت

 

سقف کشسان چاپی

آنچه به عنوان سقف کششی بیشتر مورد توجه علاقمندان است سقف‌های باریسول یا همان کشسان چاپی است که با چاپ شدن طرح بر روی پارچه مخصوص آن شما یک طرح دلخواه را به عنوان آسمان مجازی یا دیوار پوش خواهید داشت. اغلب این طرح‌ها برگرفته از مناظر طبیعی و آسمان روز یا شب است به همین دلیل به آن آسمان مجازی یا آسمان کهکشانی نیز می‌گویند. از این مناظر بیشتر در فضاهای مسکونی، تجاری، اداری و سان‌های انتظار استفاده می‌شود.

 

قیمت سقف کشسان چاپی علاوه بر طرح  انتخابی شما به جنس پارچه ‌پی‌وی‌سی و ابعاد آن بستگی دارد. محل نصب، نوع نورپردازی و ابعاد آن نیز در قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

سقف کشسان چاپی

 

سقف کشسان سه بعدی(3D)

این نوع سقف نوعی از سقف‌های کشسان چاپی هستند که تصویر با کیفیت بالا و دارای عمق در آن چاپ گردیده و این عمق باعث ایجاد تفاوت در حس بصری بیننده می‌شود تا تصاویر را به شکلی واقعی‌تر مشاهده نماید. سقف‌های کشسان 3D جذابیت چشمگیری دارند و اغلب به عنوان المانی دکوراتیو برای اتاق خواب، پذیرایی، سالن انتظار و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

قیمت سقف کشسان سه بعدی نسبت به نوع چاپی تفاوت چندانی ندارد، ابعاد کار و نحوه پیاده‌سازی آن در کنار نوع نورپردازی و چراغ‌های مورد استفاده در قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

 

سقف کشسان سه بعدی

 

سقف کشسان آینه‌‌ای (لاکر)

استراکچر میرور، لاکر یا همان سقف کششی آینه‌ای همانطور که از نام آن پیداست قابلیت آینه‌‌ای دارد و آنچه را که بر روی سطح زمین است بازتابش را همچون آینه‌ای در سقف نیز خواهید داشت. این نوع سقف مانند نصب یک آینه بزرگ در سقف به رنگ دلخواهتان است که فضایی لاکچری به وجود می‌آورد. سقف کششی لاکر فاقد نورپردازی است تا به بهترین نحو بتواند نور را بازتاب نماید و تصاویر را منعکس کند. از این نوع سقف بیشتر در اتاق خواب استفاده می‌شود.

 

قیمت سقف کشسان لاکر نسب به انواع دیگر به دلیل فقدان نورپردازی در آن به نسبت کمتر خواهد بود و نصب آن سریع از سایر سقف‌های کشسان خواهد بود.

سقف کشسان لاکر

 

قیمت انواع سقف کشسان 

 

یکی از عوامل موثر در انتخاب و سفارش سقف‌های کشسان قیمت آنها است که برخی تصور می‌کنند نسبت به سایر سقف‌های دکوراتیو، گران‌تر هستند با این وجود این نوع سقف مخاطبان خود را دارد و آشنایی با آن باعث می‌شود آن را به هر سقف دکوراتیوی ترجیح دهید. سقف‌های کششی از جمله ترندهایی است که قدیمی نمی شود و حتی اگر روزی از طرح آن خسته شدید می‌توانید نسبت به تغییر آن اقدام نمایید. ظاهر شیک و لاکچری و دوام زیبایی و کارایی بالای سقف‌های کشسان نسبت به سایر المان‌های دکوراتیو سقف جای این تردید را باقی می‌گذارد که قطعا هزینه بسیار بیشتری برای آن باید پرداخت کنید اما با بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت سقف باریسول و آسمان مجازی دیگر موافق گران بودن آن نسبت به سایر استراکچرهای سقفی نخواهید بود. برای بررسی جزییات این عوامل در ادامه با ما همراه باشید.

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت سقف‌های کشسان 

 

هر استراکچری برای پیاده‌سازی نیاز به بررسی‌هایی دارد که کم و زیاد متریال‌ها یا کیفیت زیرساخت‌های آن می‌تواند در قیمت نهایی تاثیر گذار باشد. همانطور که گفته شد انواع آسمان مجازی وجود دارد که با توجه به ابعاد، جنس، طرح و … دارای قیمت‌های متفاوتی است. در واقع در  عوامل زیادی تاثیر گذار خواهند بود که در این بخش به معرفی برخی از این عوامل می‌پردازیم تا شما بتوانید با برآورد کلی نسبت به خرید سقف کشسان و قیمت آسمان مجازی تصمیم بگیرید.

ابعاد سقف کشسان

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت سقف‌های کشسان ابعاد ‌پی‌وی‌سی استفاده شده در آنها است. هر چه مساحت سقف بزرگتر باشد به همان اندازه پارچه PVC بیشتری به کار خواهد رفت و در نهایت قیمت بیشتری را باید بپردازید.

نوع پارچه سقف کشسان

بافت و جنس پارچه PVC یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی آسمان مجازی است. انواع بافت PVC برای خلق سقف کشسان وجود دارد که مات یا شفاف بودن آن بر اساس نوع بافت و جنس تعریف می‌شود و گزینه‌‌ای تاثیر گذار بر قیمت سقف کشسان است.

 

نوع سقف کشسان

اینکه کدام یک از انواع سقف‌های کشسان را انتخاب می‌نمایید نیز بر قیمت تاثیر گذار است . سقف‌های چاپی، سه بعدی و ترنسپرنت نسبت به نوع لاکر به دلیل نورپردازی که دارند پرهزینه‌تر خواهند بود.

 

نورپردازی سقف کشسان

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت سقف کشسان نورپردازی آن است. برخی از سقف‌های کشسان مانند آسمان‌های مجازی نیاز به نورپردازی یکدستی دارند تا تصویر ارائه شده به بهترین شکل خود را به نمایش بگذارد. هزینه خرید و نصب چراغ‌ها به خصوص خرید چراغ‌های خطی که یکی از مهترین چراغ‌های به کار رفته در آسمان‌های مجازی برای ارائه نوری یکدست در تمام فضای سقف کششی است در کنار هزینه‌های نصب قطعا هزینه بیشتری را به وجود می‌آورند اما با اینحال نتیجه نهایی سقف‌های کشسان با نورپردازی جلوه‌‌ای بی بدیل ایجاد می‌کند که به قیمت تمام شده آن می‌ارزد.

 

 

هزینه نصب سقف کشسان

مهمترین بخش در اجرا و پیاده‌سازی سقف کاذب کشسان نصب آن است که لازم است توسط متخصصان حرفه‌‌ای انجام گردد. همانطور که گفته شد پارچه‌های ‌پی‌وی‌سی پس از طرح گیری و آماده سازی لازم است بر روی سقف به گیره‌ها وصل گردند و آنگاه با دستگاه‌های گرمایشی مخصوص به آنها حرارت داده شود تا طرح در ابعاد مورد نظر به خوبی کش بیاید و بر روی پایه و ریل بنشیند. یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت نهایی سقف‌های کشسان همین نصب و راه اندازی آنها است. هر چه زمان کمتری برای نصب صرف شود به همان اندازه قیمت آن نیز کمترر خواهد بود اما در عوضبه هر دلیلی ممکن است زمان نصب افزایش پیدا کنند در نتیجه هزینه نصب نیز افزایش خواهد یافت. این دلایل می‌تواند عبارت باشد از:

تعداد گوشه در سقف‌های کشسان

تعداد گوشه‌های سقف مورد نظر شما بر زمان نصب تاثیر گذار خواهد بود. درست است که نصب سقف کشسان بسیار سریع انجام می‌شود اما هر چه تعداد گوشه‌ها بیشتر شود به همان اندازه زمان نصب نیز افزایش می‌یابد و قیمت نهایی نصب سقف باریسول نیز افزایش خواهد یافت.

 

زوایا و انحنای سقف‌های کشسان

زمانی که شما یک طرح کلی با انحنای و زوایای بیشتر را انتخاب می‌کنید. اجرا و پیاده‌سازی آن نیاز به زمان بیشتری برای برشکاری و نصب تجهیزات زمینه‌‌ای دارد در نتیجه زمان بیشتری برای نصب و راه اندازی سقف باریسول نیاز خواهد بود که بر قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

المان‌های مزاحم در نصب سقف‌های کشسان

برخی مواقع شما سقف‌های کشسان را برای پوشاندن یک فضا با المان‌های مزاحمی همچون لوله، کانال یا … انتخاب نموده اید. قطعا  در چنین فضاهایی کاوردهی لوله‌ها و کانال‌ها زمان بیشتری را در بر می‌گیرد کما اینکه نیاز است پایه‌های ریلی به درستی در اطراف آنها تعبیه گردد. پس هر چه فضای مورد نظرتان مسطح‌تر باشد به همان اندازه اجرای سقف سریعتر و ساده‌تر خواهد بود که هزینه نصب کمتری نیز اعمال می‌گردد.

 

 

نکات مهم در خرید سقف کشسان

امروزه اغلب سقف‌های کشسان را از طریق اینترنت سفارش می‌دهند زیرا شرکت‌های نصب و اجرای سقف‌های کششی به عنوان یک المان نو نیازمند معرفی خود در سطح وسیع با نمونه کار هستند. شرکت توسعه افراز هوراد یکی از شرکت‌های نصب و اجرای انواع سقف باریسول است که برای راحتی متقاضیان با راه اندازی وب سایت اینترنتی خود خدمات نصب و راه اندازی و مشاوره را از طریق اینترنت ارائه می‌نماید. شما می‌توانید با ‌‌بهره‌گیری از خدمات مشاوره این شرکت بهترین‌ها را برای خود انتخاب نمایید.

 

به طور کل به هر روشی که سقف کشسان را سفارش می‌دهید لازم است یک سری نکات را رعایت نمایید که ما در اینجا به اختصار به آنها اشاره می‌نماییم.

 

  • سقف‌های کششی اگر به خوبی اجرا شوند و از آنها مراقبت لازم به عمل‌‌‌اید عمر طولانی دارند.
  • این نوع سقف برای تغییر دکوراسیون بهترین گزینه است، بهترین زمان اجرا آن پس از تعمیرات است.
  • توجه داشته باشید که لازم است پیش از هر چیزی مشاورین محل شما را بازدید نمایند تا بتوانند بهترین‌ها را به شما پیشنهاد دهند.
  • در صورتی که ابعاد سقف سفارشی شما زیاد است لازم است بر روند نصب نظارت داشته باشید تا از درزگیری آن مطمئن شوید.
  • از آنجایی که نصب سقف کششی یک کار حرفه‌‌ای است حتما آن را به افراد حرفه‌‌ای بسپارید و از به خدمت گرفتن افراد نابلد خودداری کنید.
  • در انتخاب لامپ برای نورپردازی در سقف‌های باریسول حتما با متخصصین مشورت نمایید زیرا انتخاب یک لامپ نامناسب می‌تواند به سقف کشسان شما آسیب وارد نماید.
  • زیر سازی سقف را حتما به تکنسین‌های شرکت ارائه کننده خدمات بسپارید زیرا آنها با نیاز کار شما بیشتر آشنا هستند.
  • در آخر اینکه همیشه بهترین‌ها و حرفه‌‌ای ترین‌ها را برای کار خود انتخاب نمایید تا یک سقف کششی ماندگار را داشته باشید.

 

نورپردازی سقف‌های کشسان با چراغ خطی

شرکت توسعه افراز هوراد یکی از شرکت‌های اجرا کننده نورپردازی نما به خصوص اجرای نور پردازی خطی با کمک چراغ‌های خطی است. این نوع نورپردازی در نصب سقف‌های کشسان بسیار پر کاربرد است. با قابلیت‌هایی که نورپردازی خطی دارد این نوع چراغ برای نور پردازی با اشکال هندسی در قالب پایه ریل‌های سقف کشسان بسیار مناسب است و می‌تواند جلوگره بی نظیری ایجاد نماید. پیشنهاد ما به شما برای داشتن یک نورپردازی ماندگار در سقف کشسان استفاده از خدمات نورپردازی سقف‌های کشسان با چراغ‌های خطی است.

 

 

خرید سقف کشسان از شرکت توسعه افراز هوراد 

 

شرکت توسعه افراز هوراد با بیش از 9 سال سابقه فعالیت در زمینه نورپردازی نما و اجرای انواع سقف کشسان یکی از ارائه کننده‌های برتر نورپردازی صنعتی در تهران است که توانسته بالغ بر 300 پروژه نورپردازی موفق را از صفر تا صد طراحی و اجرا نماید. اجرای نورپردازی در شرکت توسعه افراز زیر نظر متخصصین با تجربه با رای و نظر شما انجام می‌گردد و شما می‌توانید علاوه بر یک نورپردازی ماندگار از مشاوره متخصص کاربلد ما برای بهتر شدن دکوراسیون داخلی و نوع نورپردازی محیط مورد نظر خود بهره مند گردید. برای دریافت خدمات ما کافی است با ما تماس بگیرید.

 

 

Rate this post