سقف های کشسان آینه ای

فواید استفاده از سقف های کشسان آینه ای و لاکر در معماری داخلی

فواید استفاده از سقف‌ های کشسان آینه ‌ای و لاکر در معماری داخلی، در سال‌های اخیر بر همگان به‌ خصوص طراحان دکوراسیون آشکار شده است. در‌ واقع سقف‌ های کشسان آینه ‌ای یا Stretch Mirror تلفیقی از انعطاف پذیری و انعکاس هستند

یعنی در حالی که مانند یک آینه، تصاویر را منعکس می‌کنند،‌ به دلیل خاصیت کشسانی، انعطاف زیادی دارند که نصب و پیاده‌ سازی آن ‌ها را راحت ‌تر کرده و نتیجه نهایی شگفت انگیزی به همراه دارند استفاده از سقف های کشسان آینه در معماری داخلی، مزایای زیادی دارد که قطعاً این مزایا بسیار بیشتر از آینه‌ های معمولی و اصطلاحاً سنتی است. این سقف ‌های کشسان آینه‌ ای و لاکر دارای رنگ‌های مختلفی هستند که قطعاً یکی از این رنگ‌ ها برای دکوراسیون داخلی که مد نظر شما است، مناسب خواهد بود.

 

بر خلاف آینه ‌های معمولی که ممکن است بشکنند یا موج داشته باشند، سقف‌ های کشسان آینه ‌ای مقاوم بوده و خیلی راحت‌تر از آینه‌ های معمولی، تمیز می‌شوند. با این حساب می‌توانیم با اطمینان بگوییم که سقف ‌های کشسانی و لاکر برای هر ساختمان با هر کارایی، ایمن و بی‌خطر می‌باشند. حالا در ادامه این مطلب می‌خواهیم فواید استفاده از سقف ‌های کشسان آینه ‌ای و لاکر در معماری داخلی را بررسی کنیم.

 

سقف کشسان آینه‌ای توسعه افراز

 

 

مزایای استفاده از سقف ‌های کشسان آینه و لاکر

مزایای استفاده از سقف‌ های کشسان آینه و لاکر، همان‌ طور که در ابتدای مطلب گفتیم، به دلیل ماهیت این سقف ‌ها می‌باشد که مقاوم بوده و تا حد زیادی ضد گرد و غبار نیز هستند. اجازه بدهید هر یک از فواید این نوع سقف را به طور مفصل توضیح دهیم تا چشم انداز بهتری نسبت به استفاده از سقف‌ های کشسان آینه‌ ای و لاکر بدست بیاورید.

 

نصب آسان سقف‌های کشسان آینه‌ای

نصب آسان سقف ‌های کشسان آینه ‌ای نه به معنی اینکه نصب آن‌ ها نیاز به تخصص ندارد بلکه این سقف‌ ها باید توسط یک دکوراتور یا نصاب ماهر، پیاده‌ سازی شوند ولی از آنجایی که متریال آن، از نوع نشکن است و به خاطر خاصیت انعطاف پذیری، سقف را در هر ابعاد و شکلی، پوشش می‌دهد و در این باره محدودیتی ندارند، می‌گوییم که نصب آن آسان است. همچنین برای نصب سقف کشسان آینه ‌ای از حرارت استفاده نمی‌شود بلکه این آینه‌ ها شبیه به پارچه بر روی سقف گسترده شده و با چسب‌ های آلومینیومی ثابت می‌گردند. یکی دیگر از مزایای استفاده از سقف های کشسان آینه ‌ای این است که اگر بنا به دلایلی محیط زندگی یا کار شما عوض شد می‌توانید این آینه ‌ها را جا به جا کرده و در محل جدید دوباره نصب کنید.

 

تنوع رنگ در سقف‌ های کشسان آینه‌ ای

تنوع رنگ در سقف‌ های کشسان آینه‌ ای حدود ۶ رنگ است که برای همه سلیقه‌ های پاسخگو خواهد بود. این رنگ‌ ها طلایی، نقره‌ای، سیاه، مسی، رز گلد و دودی است. علاوه بر این تنوع رنگ، می‌توانید طرح ‌های دو بعدی یا سه بعدی مورد نظر خود را نیز روی سقف‌ های کشسان آینه ‌ای پیاده کنید به این ترتیب متوجه می‌شوید که استفاده از سقف‌ های کشسان آینه ‌ای، دست شما را برای طراحی یک سقف منحصر بفرد، واقعاً باز گذاشته است. بهتر است قبل از اینکه سقف کشسان آینه ‌ای مورد نظر خود را سفارش دهید، تصاویری را مشاهده کرده و ایده بگیرید. می‌توانید با ترکیب یکی از رنگ‌هایی که نام بردیم با یک طرح خاص، نمونه بی‌ نظیری را در محل کار یا فضای زندگی خود پیاده کنید.

 

سقف کشسان رنگی توسعه افراز هوراد

 

 

ایجاد خطای دید مثبت با سقف ‌های کشسان آینه ‌ای

ایجاد خطای دید مثبت با سقف‌ های کشسان آینه ‌ای یکی دیگر از مزایای استفاده از این سقف‌ ها است. برای مثال اگر از رنگ نقره‌ای یا همان سیلور استفاده کنید، خطای دید باعث می‌شود که فضا، بسیار بزرگ ‌تر به نظر برسد. استفاده از لاکر طلایی رنگ هم حسی مانند قصر‌های با شکوه باستان دارد در حالی که رنگ طلایی به خودی خود، جریان گرم‌تری به محیط القاء می کند. اما از همه این رنگ‌ها که بگذریم، سقف کشسان آینه ‌ای به رنگ سیاه، یکی از انتخاب‌ های عالی و بی‌نقص است. اگر از این رنگ در سقف استفاده کنید حالتی مرموز، با شکوه و عمیق به فضا می‌دهید که در عین حال بسیار لوکس نیز هست. بسیاری از کمپانی‌ ها، به‌ خصوص نمایشگاه‌ های اتومبیل و مراکز تجاری از سقف کشسان سیاه برای معماری داخلی خود استفاده می‌کنند.

 

خاصیت ضد آب سقف‌ های کشسان آینه ‌ای

خاصیت ضد آب سقف ‌های کشسان آینه ‌ای باعث شده است که این آیتم‌ ها برای سقف سرویس ‌های بهداشتی، استخر‌ها و به طور کلی هر جایی که رطوبت در آن زیاد است نیز مناسب باشند. این سقف ‌ها در مقابل رطوبت هیچ صدمه‌ای نمی‌بینند و از سقف اصلی جدا نمی شوند. با خیال راحت می‌توانید از سقف ‌های کشسان آینه‌ای در هر محیطی استفاده کنید.

 

نظافت آسان سقف های کشسان آینه ‌ای

نظافت آسان سقف‌ های کشسان آینه ‌ای یکی دیگر از مزایای استفاده ازاین سقف‌ های کاذب است. می‌توانید در زمان خانه تکانی با هر شوینده ‌ای، سقف‌ های کشسان آینه ‌ای را تمیز کنید البته به خاطر داشته باشید که ماهیت این سقف‌ ها به شکلی است که تا حد زیادی ضد گرد و غبار بوده و نیاز به تمیز کردن ندارند. همچنین به دلیل اینکه این سقف‌ ها دارای سطح صاف و براقی هستند، میکروب‌ ها نمی‌توانند براحتی روی آن رشد کنند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت یکی از مزایای مهم استفاده از سقف‌ های کشسان آینه ای، بالا رفتن سطح بهداشت در محیط است.

 

سقف کشسان لاکر توسعه افراز هوراد

 

 

طول عمر بالای سقف ‌های کشسان آینه ‌ای

طول عمر بالای سقف ‌های کشسان آینه ‌ای به اندازه‌ای زیاد است که ما حدس ‌می‌زنیم،‌ در تمام مدت هیچ صدمه ‌ای نبینند بلکه فقط شما از آن ‌ها خسته شده و تصمیم بگیرید با سقف کاذب دیگری جایگزین کنید. پس می‌توانیم نتیجه بگیریم که عمر مفید این سقف ‌های کاذب بسیار طولانی بوده و به همین دلیل استفاده از آن ‌ها مقرون به صرفه است زیرا مطمئن خواهید بود که تا مدت طولانی، به زیبایی روز اول در جای خود باقی می‌ مانند.

 

حالا که تقریباً تمام فواید استفاده از سقف ‌های کشسان آینه ‌ای و لاکر در معماری داخلی،‌ مورد بررسی قرار گرفت، متوجه شدیم که این سقف ‌های کاذب نسبت به هزینه ‌ای که برای خرید و نصب آنها، پرداخت می‌کنیم از هر نظر مقرون به صرفه و کارآمد می‌باشد. انواع دیگری از سقف ‌های کشسان در بازار موجود است که از نوع آینه ‌ای نبوده، بلکه طرح های مختلفی از پارچه‌ های جیر، طرح‌ های کریستال، ستاره، چراغ، منظره و … دارند. متأسفانه مانند بسیاری از کالا‌های دیگر، نوع تقلبی و ارزان‌ قیمت سقف کشسان در بازار وجود دارد که اگر اطلاعات کاملی نداشته باشید، ممکن است به شما به جای جنس اصلی فروخته شود. بنابراین بهتر است قبل از خرید تحقیقات بیشتری انجام دهید یا از یک دکوراتور ماهر بخواهید در این زمینه به شما کمک کند.