مزایای استفاده از چراغ خطی آویز

مزایای استفاده از چراغ خطی آویز

در این مطلب اختصاصاً به بیان و بررسی مزایای استفاده از چراغ خطی آویز می پردازیم که در بین چراغ های خطی جزء پرطرفدارترین و پرکاربردترین این چراغ ها به شمار می رود.

چراغ های خطی در بازار با نام چراغ لاینی نیز شناخته می شوند. در این جا ما آن ها را به سه دسته شامل روکار، توکار، و آویز تقسیم بندی می کنیم، که در ابعاد مختلفی تولید و عرضه می شوند.

یکی از جدیدترین نسل های سیستم های روشنایی، چراغ های خطی ال ای دی هستند که به دلیل مصرف انرژی پایین، طول عمر بالا و انطباق پذیری فوق العاده با انواع فضاها و طراحی ها، مورد توجه معماران و طراحان داخلی قرار گرفته اند. می توان از این چراغ ها، بویژه چراغ خطی آویز با داشتن ظاهری زیبا، مدرن و ویژگی های خاص و منحصر بفرد در نورپردازی انواع فضاهای مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی و بویژه فضاهایی با طراحی مدرن اکسپوز به بهترین شکل استفاده کرد. در ادامه این مطلب به بررسی مزایای استفاده از چراغ خطی آویز و کاربردهای آن می پردازیم.

چراغ خطی آویز و کاربردهای آن

نصب آسان

نصب چراغ خطی آویز بسیار آسان و راحت انجام می شود و این ویژگی را شاید بتوانیم مهمترین وجه تمایز چراغ خطی آویز با دیگر انواع چراغ خطی برشمریم. چرا که نیاز به پیش آماده سازی خاصی در محل نصب چراغ ندارد. از این رو برای استفاده از این چراغ ها در ساختمان هایی که مرحله ساخت آن ها به پایان رسیده یا برای تغییر سیستم روشنایی ساختمان های در حال بازسازی، آزادی عمل بیشتری خواهیم داشت.

چراغ خطی آویز یکی از بهترین راهکارها برای نورپردازی محسوب می شود. بویژه در جایی که سقف کاذب و امکان برش و شیار در سقف وجود نداشته باشد. یا نتوانیم از انواع دیگری از چراغ ها، مانند چراغ خطی توکار و یا سایر نورپردازی ها، مانند سقف کشسان استفاده کنیم. در این موارد از چراغ خطی روکار سقفی نیز می توان استفاده کرد. با این تفاوت که چراغ خطی آویز علاوه بر تأمین روشنایی محیط به بهترین شکل، بر وجه دکوراتیو و تزئینی نورپردازی بسیار بیشتر از چراغ خطی روکار سقفی تأکید دارد. از این رو کاربرد آن به عنوان نور تأکیدی و تزئینی نسبت به سایر انواع چراغ لاینی در فضاهایی همچون کافه ها، فروشگاه ها، جزیره آشپزخانه و کانترها برتری دارد.

قابلیت جداسازی و نصب مجدد

یکی دیگر از مزایای استفاده از چراغ خطی آویز قابلیت جداسازی سیستم آویز و نصب مجدد آن در مکان دیگری است. این چراغ ها به راحتی در مکان‌ های مختلف قابل استفاده هستند. در صورت نقل مکان می‌ توان آن ها را جدا و در محل جدید نصب کرد و به این ترتیب نیاز به هزینه مجدد برای تهیه این چراغ ها نیست.

تنوع رنگ و جنس چراغ خطی آویز

چراغ های خطی تنوع بسیار خوبی از نظر طرح و رنگ دارند در حال حاضر چراغ های خطی آویز در شرکت توسعه افراز هوراد از نظر جنس بدنه، در دو نوع مختلف تولید می شود.

نوع اول: چراغ خطی آویز با بدنه آلومینیومی اکسترود شده و در ابعاد و رنگ بندی های متنوع، که جزء چراغ های تجاری این شرکت محسوب می گردد.

نوع دوم: چراغ خطی آویز دکوراتیو با بدنه از جنس چوب روس، بلوط یا راش، که در ابعاد و طرح های مختلف تولید آن صورت می گیرد.

تنوع طرح، رنگ و جنس این چراغ ها این امکان را فراهم می کند تا بتوانید با توجه به فضا، چیدمان و دکوراسیون مدنظر چراغ خطی آویز متناسب با فضای خود را انتخاب و به راحتی نصب کنید. این چراغ ها به دلیل طراحی ساده و زیبا، دارای ظاهری مینیمال و در عین حال مدرن هستند و می توانند به راحتی با فرم فضا و دکوراسیون بکار رفته هماهنگی و انطباق پیدا کنند.

تغییر ارتفاع سیستم آویز چراغ

تأمین نور کافی در سقف هایی با ارتفاع بالا می تواند سخت و مشکل ساز باشد. چراغ خطی آویز یک راه حل مناسب برای رفع این مشکل به شمار می رود. چرا که سیستم آویز چراغ، این امکان را فراهم می کند که بتوانید آن را در فواصل مناسب از سقف نصب کرده و به نور کافی برای روشنایی محیط دست پیدا کنید.

به این ترتیب می توانید از صرف هزینه بیشتر برای تغییر یا خرید تعداد چراغ های بیشتر جلوگیری نمایید. علاوه بر این، امکان نصب این چراغ ها در ارتفاع های مختلف، می تواند در جهت هماهنگی و ایجاد هارمونی با سایر المان های فضا نیز مطرح گردد.

تغییر ارتفاع سیستم آویز چراغ

نوردهی یکدست و رنگ نور متناسب

ارائه شارپ نوری و رنگ نور متناسب با محیط یکی دیگر از مزایای استفاده از چراغ خطی آویز است. چراغ های خطی نسل جدید در تأمین روشنایی محیط بسیار کارآمد و مناسب هستند. از این رو برای استفاده در محیط های اداری، مسکونی، تجاری، باشگاه ها، فروشگاه ها، کتابخانه ها و حتی فضاهای صنعتی گزینه مطرحی هستند.

توسعه افراز هوراد این چراغ ها را در رنگ های امبر، آفتابی، نچرال، مهتابی و یخی تولید می کند. بنابراین به فراخور محیط و کاربری و یا سایر ویژگی های فضای مورد استفاده می توان رنگ نور متناسب با آن فضا را بکار برد. استفاده از این چراغ ها با رنگ نور متناسب و شار نوری کافی، روشنایی یکدست و چشم نوازی را به محیط ارائه خواهد کرد.

طول عمر بالا

طول عمر بالا یک مزیت بسیار مهم در استفاده از چراغ خطی آویز و سایر چراغ های خطی است که در تولید آن ها استاندارد های لازم در نظر گرفته شده باشد. بنابراین می توانید در طولانی مدت از آن ها استفاده کنید. علاوه بر آن ماژول های ال ای دی این چراغ ها در صورت سوختگی براحتی قابل جایگزین شدن است.

به این ترتیب با بکارگیری این چراغ ها، از دغدغه های مربوط به تحمیل هزینه های اضافی و دردسرهای مربوط به تهیه مجدد چراغ ها و نصب آن ها در طولانی مدت به دور خواهید بود.

مصرف انرژی پایین

وقتی صحبت از نورپردازی به میان می آید نمی توان به مصرف انرژی توجه نکرد، بویژه در مکان هایی که نیاز به تعداد چراغ های بیشتری برای تأمین نور محیط باشد. فناوری که در چراغ های خطی بکار گرفته شده، توانسته مصرف انرژی در این چراغ ها را نسبت به چراغ های قدیمی تر از جمله رشته ای، فلورسنت و… بسیار پایین بیاورد. بنابراین در بلند مدت استفاده از چراغ های خطی آویز، توکار و روکار بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

چراغ خطی آویز در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

چراغ های خطی آویز چوبی و تجاری با فضاهای مستطیل شکل انطباق و هماهنگی بصری و زیبایی منظمی پیدا می کند. این چراغ ها می توانند هم در بحث نورپردازی کلی و عمومی بخوبی نیازهای شما را برآورده کنند، و هم بدلیل طراحی زیبا و منظم و سبک مینیمال آن ها، می توانند در حالتی که روشنایی دکوراتیو مد نظر باشد نیز پاسخگوی نیاز شما باشند. با استفاده از این چراغ ها در نورپردازی فضاها، می توانیم معماری کلاسیک را به سمت سبک مینیمال سوق دهیم.

در صورتی که بیشتر استفاده از نور دکوراتیو مدنظر باشد، ما چراغ های دکوراتیو چوبی شرکت توسعه افراز هوراد را پیشنهاد می کنیم که بدلیل طراحی بسیار زیبا و جنس چوبی بدنه، به فضا حس گرمی بیشتری می بخشند. از این چراغ ها نیز همچون چراغ های خطی آویز تجاری این شرکت، می توان در بالای میز جلسات، کنفرانس، میز کار فضاهای اداری، جزیره آشپزخانه، کانترها و در لابی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری استفاده کرد.

چراغ خطی آویز در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

با وجود کابل فولادی و بست آویز استیل زیبا، و همچنین ظاهر معلق و مینیمال چراغ های خطی آویز، به همراه نور زیبا و چشم نواز، از آن ها می توان برای دکور کردن مکان هایی با رفت و آمد مشتری استفاده کرد. چرا که باعث جلب توجه افراد بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر خواهد شد. به همین دلیل این چراغ ها می توانند گزینه بسیار خوبی برای دکور کردن کافه ها، رستوران ها، فروشگاه ها، مراکز خرید، اماکن تجاری، نمایشگاه ها و هتل ها نیز باشند.

ناگفته نماند که می توان با ترکیب و در کنار هم قرار دادن چند چراغ خطی آویز بصورت مستطیل شکل یا مربع، لوسترهای زیبایی را ایجاد کرد. همچنین می توان چند چراغ را در ارتفاع ها و فواصل مختلف از هم نصب کرد و طرح و فرم دلخواه را در فضا بوجود آورد.