معایب سقف کشسان

معایب سقف کشسان

سقف کشسان پارچه هایی هستند که قایلیت و خاصیت کشسانی دارند.این خاصیت کشسانی به لطف ماده ای به نام پلاستی سایزر است که قابلیت کشسانی به پارچه می دهد.این پوشش کشسان به عنوان یک سقف کاذب عمل می کند و شما به راحتی می توانید به تاسیساتی که در پشت آن قرار دارد دسترسی پیدا کنید. این سقف با توجه به اینکه مزایای فراوانی دارد، معایبی نیز به همراه دارد. در این مقاله سعی داریم معایب سقف کشسان را به شما بگوییم تا با آگاهی بیشتری اقدام به خرید کنید.

نقایص و عیب های سقف کشسان

نقایص و عیب های سقف کشسان

 1. عدم وجود نیرو های متخصص با توجه به حساسیت موجود در سیستم نصب و اجرای دقیق دیتیل های نصب.اگر این نوع سقف بدون در نظر گرفتن استاندارد بین المللی اجرا گردد باعث نقص های مختلفی در اجرا و همچنین کیفیت پایین آن می شود که با مرور زمان عواقبش معلوم خواهد شد.
 2. یکی از مهم ترین نکات در هنگام نصب سقف های کشسان سیلد کردن محیط است.سیلد کردن محیط به معنی پاکیزه کردن از هرگونه گرد و غبار و حشره است.اگر سیلد کردن به خوبی انجام نشود.بعد از چند ماه شاهد گرد و غبار و کثیفی داخل سقف کشسان خواهیم بود.
 3. استفاده کردن از یک سیستم نورپردازی خوب:برای نورپردازی سقف های کشسان معمولا از سیستم های 12 ولت یا 220 ولت استفاده می کنند.با توجه به اینکه سیستم های 220 ولت طول عمر پایین تری نسبت به سیستم 12 ولت دارند،ممکن است بعد از یک سال بسوزند و برای تعویض آن ها نیاز به باز و بسته کردن پارچه دارید و این کار هم هزینه زیادی به همراه دارد و هم وقت گیر است. بعضی از کارفرمایان برای کاهش هزینه ها از سیستم 220 ولت استفاده می کنند ولی این کار اشتباه است و باید دوباره هزینه اضافی برای تعمیر آن ها بدهند.
 4. استفاده از برق DC به جای AC:برق AC آلودگی نوری دارد یعنی فرکانس قطع و وصل می شود و برای محیط نور دلپذیری را ایجاد نمی کند.برق DC برق یکنواخت و پیوسته ای دارد و آلودگی نوری در آن دیده نمی شود.
 5. خاصیت کشسانی پارچه: اگر پارچه بی کیفیت باشد پس از گرما دادن و کشیدن نیروی پیش تنیدگی در پارچه ایجاد نمی شود و باعث افتادگی پارچه می شود.
 6. در سقف کشسان چاپی کیفیت چاپ بسیار مهم است.کیفیت چاپ به دو عامل بستگی دارد.1-عکس با کیفیت و امکان ایجاد BACKLIGHT در آن یعنی اگر عکس رنگ های تیره زیادی داشته باشد. باعث می شود نور از آن عبور نکند.2-نوع کیفیت پرینتر شرکت توسعه افراز هوراد با استفاده از پرینتر 250 میلیون کالر با کیفیت 4K امکان ایجاد چاپ روی پارچه 5 متر بدون درز را فراهم می آورد.
 7. با توجه به اینکه امکان چاپ روی پارچه ترنسپرنت وجو ندارد، جهت بالا بردن کیفیت، چاپ روی پارچه ساتن انجام می شود که این کار باعث می شود گذردهی نور 20% کاهش پیدا کند.
 8. صدمه پذیر بودن پارچه: به دلیل صدمه پذیر بودن این پارچه ها امکان نصب آن ها روی دیوار و محل های قابل دسترس ما را محدود می کند و در مقابل اجسام نوک تیز بسیار ضعیف هستند با اینکه نیروی زیای را تحمل می کند
 9. سخت بودن اجرای برش و نورپردازی روی سقف های کشسان. برای اجرای این کار چون سقف های کشسان کش می آیند نمی توانیم از قبل بر روی آن ها برش بزنیم به همین دلیل نیاز است که ابتدا پارچه را در محل خود نصب کرده و سپس برش را انجام دهیم. خود فرآیند برش ریزهکاری هایی دارد که اگر به آن ها توجه نشود ممکن است پارچه پاره شود.
 10. برای باز و بسته کردن پارچه های کشسان و تعویض SMD نیاز به متخصص دارید و شما به تنهایی نمی تونید آن را انجام دهید.به دلیل اینکه شما برای اینکار نیاز به هیتر دارید تا آن را نصب کنید.
 11. اگر پارچه جنس خوبی نداشته باشد گذردهی نور آن ها کاهش پیدا می کند و باعث می شود نور کمتر از آن عبور کند و نور محیط کمتر شود.

انواع پارچه های کشسان

انواع پارچه های کشسان

پارچه های کشسان عموما در سه طرح سقف کشسان لاکر،ترنسپرنت و چاپی وجود دارد که هرکدام ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی دارد برای مثال سقف های لاکر قابلیت انعکاس نور دارند و نورپردازی پشت آن ها انجام نمی شود و از نور محیط استفاده می کند و آن را منعکس می کند.سقف های کشسان چاپی سقف هایی هستند که شما طرح و یا عکس مورد نظرتان را می توانید روی پارچه اجرا کنید برای مثال طرح طبیعت یا کهکشان و …سقف های ترنسپرنت سقف های کشسان سفیدی هستند که پشت آن را نورپردازی می کنند و بسیار مناسب برای فضا های اداری و void است.

خرید سقف کشسان و مزایای نصب آن

سخن آخر

با توجه به نکات گفته شده درباره ی معایب سقف کشسان شما باید از شرکت هایی که تمام نکات و استاندار های بین المللی را رعایت می کنند و از بهترین محصولات با بهترین برند ها استفاده می کنند مشورت وخرید کنید.شرکت توسعه افراز با تجربیات فراوان در این حوزه از بهترین شرکت های ارائه کننده سقف کشسان است. شما می توانید برای مشورت و خرید با متخصصین ما در سایت توسعه افراز هوراد تماس باشید.

سوالات متداول

آیا امکان استفاده از سقف کشسان در محیط های مرطوب وجود دارد؟

بله سقف های کشسان ضد آب و ضد رطوبت هستند.

آیا امکان برش و ایجاد حفره بر روی سقف کشسان برای قرار دادن هالوژن و غیره وجود دارد؟

بله شما می توانید بر روی پارچه کشسان برش هایی به وجود بیاورید و طرح مورد نظر خود را اجرا کنید.

آیا پارچه سقف کشسان قابل شست وشو است؟

بله امکان شست و شو و باز و بسته کردن این سقف ها وجود دارد