چراغ خطی آویز در سقفهای اکسپوز

چراغ خطی آویز در سقفهای اکسپوز

کاربرد چراغ خطی آویز در سقفهای اکسپوز :

در چند سال اخیر استفاده از سبک طراحی صنعتی متداول شده است. ویژگی سبک صنعتی وجود سقف ها و طراحی اکسپوز با پلان های باز است .

سقف های اکسپوز طوری طراحی شده است که تمام تاسیساتی که در فضا بکار رفته است شامل انواع کانال هوای تهویه مطبوع، لوله گاز، لوله آب، سیستم نورپردازی و روشنایی، لوله کشی آتش نشانی، لوله کشی فاضلاب، رادیاتورها، لوله کشی اسپلیت و… قابل مشاهده است و پنهان نمی‌شوند. و برای بیشتر جلوه دادن  این طراحی مدرن می توان از نورپردازی چراغ خطی آویز استفاده کرد.

برای سقفهای اکسپوز باید از چراغ خطی آویز استفاده کرد چون  نیازی به ایجاد برش در سقف نداشته و به راحتی نصب می شوند. البته تفاوت چراغ های آویز با چراغ های روکار این است که با استفاده از چراغ خطی آویز می توان خطوط نوری مختلفی را ایجاد کرد و فضای مدرن تری را به وجود آورد. البته نکته دیگر در انتخاب چراغ آویز خطی این است که به ارتفاع سقف توجه شود زیرا در استانداردهای نورپردازی از چراغ های آویز برای سقف های بلند استفاده می شود.

نورپردازی صنعتی با چراغ خطی آویز:

چراغ خطی آویز در سقفهای اکسپوز

 

در نورپردازی صنعتی که در سقفهای اکسپوز انجام میشود و با چراغهای خطی آویز یا نورهای تاکیدی میتوان متریال سقفها را به نحو بصری زیباتری نمایان کرد و این نورپردازی در سقف اکسپوز جزو نورپردازی های مدرن محسوب می شود که با طراحی داخلی و نورپردازی می توان جلوه و زیبایی آن را چندین برابر کرد.

چراغ های با ابعاد بزرگ یا چراغ خطی آویز ها یا لوسترهای مدرن رینگی که کابل بلندتری دارند برای این نوع نورپردازی مناسب هستند. در نورپردازی صنعتی نیازی به پنهان کردن سیم و کابل چراغ آویزها نیست علاوه بر شکل ظاهری، رنگ و ابعاد چراغ ها، به کار بردن و نصب درست آن ها در موقعیت مکانی مناسب نیز در دکوراسیون موثر است. بعنوان مثال اگر چراغ رینگی یا چراغ آویز با سایزهای مختلف را در ارتفاع های مختلف به صورت نا متقارن نصب کنید به راحتی می توان یک نورپردازی عالی و مدرن اجرا کنید.

چراغ خطی آویز و نورپردازی با آن

چراغ خطی آویز در سقفهای اکسپوز

چراغ‌ های خطی آویز مناسب ترین انتخاب برای نورپردازی های مدرن فضاهای مختلف می باشد. با توجه به ظاهر منحصر به فرد چراغ خطی آویز و ابعاد متفاوت آن ، می توان به راحتی در فضاهای متفاوت و با دکوراسیون های مختلف استفاده کرد .

مزیت های چراغ خطی آویز:

1-یکی از مزیت‌های مهم چراغ‌های خطی آویز نزدیک‌تر شدن منبع نور به سطح مورد نظر است که باعث می‌شود محیط زیر چراغ به خوبی روشن شود. البته در سقف ­های اکسپوز، استفاده از چراغ­ های خطی آویز بهترین راه حل برای نوپردازی داخلی می باشد

2- مزیت دیگر چراغ­‌های خطی آویز این است که با اشکال و طول­ های مختلف می توان در محیط استفاده کرد.

3- مزیت بعدی این است که می­توانید چراغ خود را مطابق با طول میز و یا فضای مورد نظر خود سفارشی­ داد که چراغ خطی آویز به صورت قوسی(منحنی)، مربع­  و مستطیل ­های گوشه منحنی یا رینگی می توان سفارش داد. برای سفارش انواع مختلف ذکر شده شما می توانید با مشاوران شرکت توسعه افراز هوراد در تماس باشید و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

4- تنوع در رنگ و ابعاد مختلف را دارد.

5- در سقف های اکسپوز سیاه می توان با کمک از چراغ خطی آویز به طرح های معماری از بابت عدم نمایش المان های سقفی استفده نمود.

 

کجا از چراغ خطی آویز استفاده کنیم؟

چراغ خطی آویز با توجه به اینکه از طریق کابل میتواند از سقف آویز شود پس مناسب سقفهای با ارتفاع زیاد می باشد و همچنین مناسب ترین نورپردازی برای سقفهای اکسپوز هست.  نوردهی چراغ‌ خطی آویز با توجه به ارتفاع سقف می توان با کوتاه یا بلند کردن کابل آن نوردهی را کم و زیاد کرد.

از کجا می توان چراغ خطی آویز تهیه کرد ؟

شما میتوانید با شرکت توسعه افراز هوراد تماس بگیرید هر مدل و ابعاد و طرحی که مدنظرتون هست را سفارش دهید .

سخن آخر:

بطور کلی، در این مقاله از مقالات توسعه افراز هوراد، به بررسی تمام نکات مربوط به نحوه استفاده و نکات لازم برای خرید درباره چراغ های خطی آویز پرداختیم. و اشاره کردیم که این چراغ ها توانایی بسیار زیادی در ارائه بهترین نورپردازی را در سقفها با ارتفااع زیاد را دارند.

ما با ارائه بهترین خدمات در این حیطه و هم با ارائه بهترین پیشنهادات، بازدهی بسیار مناسبی برای نورپردازی های دکوراسیون های داخلی شما ارائه می دهیم. در مصارف مختلف، می توان از این چراغ های خطی بهترین استفاده را برد.

 

سوالات متداول

 

چه نوع نورپردازی مناسب برای سقفهای اکسپوز می باشد؟

چراغ خطی آویز مناسب ترین نورپردازی می باشد. برخی از محصولات روشنایی خطی به صورت آویز نصب می گردد، زیرا وابستگی به سقف ندارد و به راحتی می توان با استفاده از کابل های اتصال محکم و قوی در هر ابعاد و ارتفاع آن را در فضای مورد نظر نصب کرد.

برای سقف اکسپوز که ارتفاع زیادی دارد چطور میتوان نور را به سطح مورد نظر نزدیک کرد؟

ارتفاع سقف های اکسپوز زیاد می باشد و چراغ خطی آویز برای سقف های بلند استفاده می شود.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,