7 فاکتور تعیین کننده در قیمت خرید چراغ خطی توکار و آویز

نورپردازی خطی اهمیت بسیاری در فضاسازی به خصوص دکوراسیون داخلی دارد. یکی از جدیدترین المان‌های روشنایی در نورپردازری فضاها چراغ خطی توکار و چراغ خطی آویز است که در این مطلب قصد داریم شما را با انواع چراغ خطی و فاکتورهای تعیین کننده قیمت چراغ‌های خطی آشنا نماییم. شرکت توسعه افراز هوراد به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات انواع چراغ خطی، نورپردازی نما و سقف کشسان در ایران توانسته است پروژه‌های موفقی در زمینه نصب و راه اندازی چراغ خطی انجام دهد. اگر شما نیز به دنبال خرید چراغ خطی و قیمت چراغ خطی هستید در این مطلب با ما همراه باشید.

در قیمت خرید چراغ خطی توکار و آویز

چراغ خطی یک المان دکوراتیو

دکوراسیون مدرن با رشد و توسعه خود تغییرات بسیاری را به معماری داخلی اضافه نموده است. تغییراتی که به شکل المان‌های کاربردی در زندگی روزمره انسان باعث کیفیت بیشتر فضاسازی شده است. یکی از این تغییرات نوع نورپردازی است که امروزه با کمک چراغ‌های خطی توسعه چشمگیری داشته است و از یک المان صرفا کاربردی تبدیل به یک المان دکوراتیو کاربردی شده است که نه تنها فضا را روشن می‌کند بلکه باعث جذابیت هر چه بیشتر آن می‌شود. چراغ‌های خطی روشنایی خود را از رشته لامپ‌های LED تامین می‌کنند. ساختار این نوع چراغ به گونه ای است که در هر فضایی قابلیت اجرا دارند علاوه بر آن این نوع چراغ انعطاف پذیری بالایی در اجرا در سطوح مختلف همچون سقف، دیوار، کف و حتی راه پله دارد. نظم حاصل از این نوع نورپردازی باعث می‌شود گسترده نوری آن بسیار بیشتر از نورپردازی‌های معمولی باشد.

چرا نورپردازی خطی ؟

برای بسیاری سوال است چرا نورپردازی خطی مورد توجه قرار گرفته است؟ چرا باید از چراغ‌های خطی در نورپردازی استفاده نماییم؟. جواب ساده است: چراغ‌های خطی یکی از المان‌های دکوراتیو جدید هستند که علاوه بر جذابیت و روشنایی بیشتری که به فضا می‌بخشند با کمک فناوری ال ای دی باعث کاهش مصرف انرژی نیز شده اند. این نوع چراغ با وجودی که ممکن است ساعت‌ها روشن باشد اما نسبت به چراغ‌های سنتی انرژی کمتری استفاده می‌کند، مدیریت شارع نور به گونه ای است که حتی نقاط کور فضای شما با کمک آن روشن می‌شود و مهم تر از همه این نوع چراغ هوشمند سازی شده است یعنی با توجه به نیاز لحظه ای شما می‌تواند فضایی را روشن نمایید و نیازی به روشن بودن همه چراغ‌ها نیست در نتیجه شما می‌توانید از آنها نه تنها برای جلوه گری بیشتر محیط که برای مدیریت هزینه‌های انرژی نیز استفاده نمایید.

چراغ خطی ( به انگلیسی: linear lighting) اولین بار به شکل چراغ‌های فلورسنت مهتابی معرفی گردید که از آنها بیشتر برای روشن نمودن فضاهای بزرگ کمک گرفته می‌شد. استفاده از مهتابی‌ها در راهروها و فضاهای طویل تنها راه تامین نور یکدست بوده است اما به دلیل مصرف بالای انرژی که این نوع لامپ‌ها داشتند هزینه‌های استفاده از آن زیاد بود در نتیجه با روی کار آمدن لامپ‌های خطی این المان نورپردازی بلافاصله جایگزین روش‌های قبلی گردید. این چراغ با ایجاد یک نور خطی پیوسته علاوه بر ایجاد تنوع در دکوراسیون باعث تحول در احساسات افراد نیز می‌شوند.

چرا نورپردازی خطی ؟

ویژگی‌های نورپردازی با انواع چراغ خطی

شاید تصمیم گیری برای استفاده از نورپردازی خطی برای شما کمی سخت باشد به خصوص اگر یک فضای سنتی دارید اما با شناخت ویژگی‌های چراغ‌های خطی و روش‌های نصب آن دیگر تردیدی به خود راه نخواهید داد و از این المان دکوراتیو برای ایجاد یک جلوه بهتر در کنار نورپردازی حرفه ای در فضای خود استفاده خواهید نمود. از چراغ خطی در هر محیطی می‌توان استفاده نمود، در محیط‌های بزرگ اعم از مسکونی، عمومی، تجاری، مذهبی، تاریخی، نمایشگاهی، اداری، فروشگاهی، فرودگاهی، بیمارستانی و… کاربرد آنها در حال افزایش است زیرا مزایای آن نسبت به سایر چراغ‌ها بیشتر است.

این مزایا شامل:

• کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های آن
• دامنه نوری گسترده‌‌ و قوی در محیط
• تعداد کمتر لامپ با بازدهی نوری بیشتر
• شکل پذیر متناسب با نیاز دکورسیون
• تنوع رنگی بالا متناسب با دکوراسیون
• تنوع در ابعاد و اندازه متناسب با نیاز مشتری
• طول عمر بالا با قابلیت احیای لامپ

اگر شما نیز به دنبال خرید چراغ خطی هستید و یا قصد دارید تحولی در دکوراسیون خود ایجاد نمایید پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات نورپردازی توسعه افراز هوراد است. شما می‌توانید از نمونه کارهای شرکت در وب سایت ما بازدید نمایید.

خرید انواع چراغ خطی توکار و آویز

استفاده از چراغ خطی به عنوان منبع روشنایی داخلی و خارجی ساختمان روز به روز در حال افزایش است. با توجه به انعطاف پذیری گسترده این نوع چراغ که آن را قابل استفاده در هر فضا و شرایطی می‌کند شاید بد نباشد شما نیز از این نوع چراغ برای ایجاد تغییر و تحول در محیط خانه و کار خود استفاده نمایید. چراغ‌های خطی در دو دسته طبقه بندی می‌شوند مهمترین دسته بندی بر اساس نوع نصب و نحوه اجرای نورپردازی خطی است و دسته بندی دیگر بر اساس منبع نوری چراغ‌های خطی است که در ادامه به هر دو اشاره می‌کنیم تا شما با آگهی بیشتر اقدام به انتخاب و خرید چراغ خطی نمایید.

انواع چراغ خطی بر اساس نوع نصب و اجرای آن

حتما بارها با عناوین چراغ خطی توکار، چراغ خطی آویز و… مواجه شده اید. متخصصین دکوراسیون مطابق با نیاز دکوراسیون انتخاب می‌کنند که چه نوع چراغی خطی لازم است در فضا استفاده شود تا نما و نور دهی بهتری داشته باشد. این نوع نصب در دسته‌های زیر خود به چند مدل تقسیم بندی می‌شوند.

چراغ خطی توکار

پرکاربردترین چراغ‌های خطی در دکوراسیون داخلی، چراغ‌های خطی توکار هستند که به عنوان یک المان دکوراتیو در یکی از سطوح جاسازی می‌شوند و بخشی از آن را تشکیل می‌دهد حال این سطح می‌تواند سقف باشد یا دیوار و یا حتی کف ساختمان یا راه پله؛ به طور کل چراغ توکار قابلیت بسیاری برای اجرا دارد. چراغ خطی توکار خود در دو نوع چراغ خطی توکار بدون لبه (تریم لس) و چراغ خطی توکار لبه دار نصب می‌شود. نوع لبه دار یا بدون لبه با توجه به صلاحدید دکوراتور و سلیقه شما انتخاب می‌شود.

 

چراغ خطی توکار بدون لبه

چراغ خطی توکار بدون لبه

چراغ‌های بدون لبه یا بدون فریم دارای گیره‌هایی اتصال در پشت چراغ هستند و در روی دیوار هیچ اثری از اتصال آن باقی نمی‌ماند و جزیی تفکیک ناپذیر از سقف یا دیوار می‌شود. از این نوع بیشتر برای اجرای دکوراسیون مدرن استفاده می‌شود و جذابیت چشمگیری نیز دارد.

 

چراغ خطی لبه دار

نوع دیگر چراغ‌های لبه دار است که گیره‌هایی برای تعبیه بر روی دیوار یا سقف دارند که در معرض دید قرار دارد. تفاوت آن با نوع بدون لبه تفکیک پذیری از سطح است.

چراغ خطی دفنی

چراغ‌های دفنی نوع دیگری از چراغ‌های توکار است که در کف تعبیه می‌شوند و از آنها بیشتر برای تزیین یا راهنما و نشانه استفاده می‌شود. این نوع چراغ باید دارای عایق رطوبتی و ضربه گیر باشد تا بتواند در مقابل جریانات جوی، فشار و باری فیزیکی که بر آن وارد می‌شود مقاومت نماید. از آنها بیشتر در باغ ها، حیاط‌ها و… استفاده می‌کنند.
اگر قصد خرید چراغ خطی توکار را دارید باید بدانید که قیمت چراغ خطی توکار با توجه به نوع نصب و اجرای درون استراکچری نسبت به سایر مدل‌ها کمی بیشتر است زیرا این نوع چراغ را لازم است افراد حرفه ای نصب کنند تا بهترین نتیجه را به دست آورید. انتخاب یک تیم نصب و اجرای قوی کلید موفقیت شما برای داشتن یک نورپردازی عالی خواهد بود.

چراغ خطی آویز

از المان‌های دکوراتیو که فضایی مدرن و در عین حال کلاسیک را به شما هدیه می‌دهد می‌توان به چراغ خطی آویز اشاره نمود. یکی از بهترین منابع نوری در فضاهایی که سقف‌های بلندی دارند و فاصله سقف تا زمین مانع از نورپردازی مناسب می‌شود. استفاده از چراغ‌های آویز که توسط رشته‌ها یا زنجیره‌هایی از سقف آویزان است به گسترش بیشتر نور کمک می‌کند. از چراغ‌های خطی آویز در کافه ها، آتیله‌ها و برخی از دفاتر اداری استفاده می‌شود تا نور متمرکزتری ایجاد نماید. چراغ‌¬های خطی آویز بر دو نوع هستند که شامل: چراغ خطی آویز یک طرفه ( با یک ردیف ماژول نوری که فقط نور از بالا به پایین ارائه می‌کند) و چراغ خطی آویز دو طرفه ( دارای دو ردیف ماژول نوری که هم سقف و هم زمین را روشن می‌کند).

چراغ خطی آویز

چراغ خطی روکار

علاوه بر دو نوع چراغ خطی توکار و آویز نوع دیگری از چراغ خطی وجود دارد که بر روی سطوح قرار می‌گیرد و به عنوان یک المان الحاقی محسوب می‌گردد. این نوع چراغ خطی همانطور که از نام آن پیداست روکار است و مناسب برای دکوراسیون‌های پیش ساخته است. نور خطی توکار قابلیت استفاده در هر مکانی را دارد و تنها کافی است برق کار آن را روی دیوار نصب نماید.

به طور کل قیمت چراغ خطی روکار با توجه به هزینه نصب آن نسبت به چراغ خطی توکار کمتر خواهد بود.

چراغ خطی روکار

لاینر لایتنینگ بر اساس نوع نور

منابع نوری در چراغ‌های خطی می‌تواند متفاوت باشد. در این نوع چراغ بیشتر از رشته چراغ‌های ال ای دی استفاده می‌شود. در گذشته نور ال ای دی نسبت به حال حاضر کمتر بود اما با پیشرفت تکنولوژی این چراغ‌ها دچار پیشرفت چشمگیری شدند. لامپ‌های LED که امروزه می‌شناسیم بیشتر از نوع لامپ‌های اس‌ام‌دی (SMD) هستند که متشکل از لامپ‌های نصب شده در کنار هم است. لامپ‌های اس ام دی تنوع بسیاری در سطح نوردهی دارند اما به طور کل در بازار تمامی آنها با عنوان چراغ‌های ال ای دی شناخته می‌شوند و در کنار چراغ‌های هالوژنی بیشترین کاربرد را دارند.

 

7 فاکتور تعیین قیمت انواع چراغ خطی

یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد برای تغییر یا اجرای نورپردازی فضای خود قیمت چراغ و هزینه نصب و راه اندازی آن است. با نگاهی به روند رو به رشد استفاده از چراغ خطی و تنوع گسترده ای که در بازار دارد لازم است بدانید که در قیمت نور خطی عوامل بسیاری دخیل هستند که شناخت آنها به شما کمک می‌کند تصمیم بهتری برای انتخاب و خرید چراغ خطی برای سیستم روشنایی خود بگیرید. در اینجا فاکتورهای تعیین کننده در قیمت نهایی چراغ‌های خطی را به اختصار برای شما شرح می‌دهیم:

1- نوع چراغ خطی

شناخت انواع چراغ خطی مطابق با آنچه که در بالا گفته شد به شما کمک می‌کند در انتخاب گزیده تر عمل نمایید. چراغ‌های خطی بر سه دسته چراغ خطی توکار، چراغ خطی آویز و چراغ خطی روکار تقسیم می‌شوند که هریک قیمت متفاوتی را در نتیجه نهایی به شما ارائه می‌کند. در این میان چراغ‌های خطی توکار به دلیل پروسه نصب سخت تر برای شما گران تر خواهد بود اما گاهی داشتن یک دکوراسیون جذاب و ماندگار به صرف کمی هزینه بیشتر می‌ارزد. البته لازم به ذکر است انتخاب هر یک از این چراغ‌ها لازم است با نظر متخصصان انجام گیرد تا بهترین میزان نوردهی را در محیط خود داشته باشید.

2- میزان روشنایی چراغ خطی

میزان روشنایی چراغ‌های خطی بر اساس اندازه و تعداد چراغ‌ها متفاوت است. هر چه محیط شما بزرگتر باشد به همان اندازه لازم است از چراغ‌های بزرگ تر با دامنه نوری گسترده تر استفاده نمایید. انتخاب میزان نور بسیار اهمیت دارد چون همانطور که نور کم چشم افراد را اذیت می‌کند نور بیش از اندازه باعث نیز باعث اذیت می‌شود و ممکن است افراد مجبور به ترک محیط شوند. هر چه چراغ‌ها نور بیشتری داشته باشند به همان اندازه قیمت آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. مشورت با افراد آگاه می‌تواند به شما در انتخاب لامپ با میزان نور مناسب برای محیط تان کمک نماید.

3- توان مصرفی چراغ خطی

گفتیم که چراغ‌های خطی کم مصرف هستند و استفاده از آنها می‌تواند در مدیریت هزینه‌ها به شما کمک نماید با این حال هر چراغ توان مصرفی متفاوتی دارد. برخی از چراغ‌های خطی با توجه به توان مصرفی شان نوردهی کمتری دارند اما با این وجود قیمت آنها در رده چراغ‌های کم مصرف با بازدهی نور بیشتر است. توان مصرفی چراغ عاملی مهم در تعیین قیمت چراغ است هر چه میزان مصرف انرژی نسبت به نوردهی کمتر باشد به همان اندازه قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. سعی کنید در هنگام خرید توان مصرفی و میزان روشنایی چراغ‌های مورد نظر را چک کنید تا بتوانید بهترین چراغ خطی را با بهترین قیمت خریداری نمایید.

4- رنگ نور چراغ خطی

یکی از مزیت‌های چراغ‌های خطی داشتن رنگ بندی و امکان تغییر رنگ آن است که می‌تواند نقش موثری در فضاسازی دکوراسیون داشته باشد. این نور پردازی‌ها به خصوص در فضاهای تجاری و فروشگاهی و نمایشگاهی کاربرد گسترده تری دارند. قابلیت رنگ بندی نیز عامل دیگری در تعیین قیمت چراغ خطی است. ممکن است انتخاب یک چراغ با تنوع رنگی کمی بیشتر از انتخاب چراغ خطی با رنگ ثابت هزینه در بر داشته باشد اما با توجه به تاثیری که بر مخاطب می‌گذارد این افزایش قیمت در درازمدت جبران خواهد شد پس در انتخاب چراغ خطی رنگی مطابق با نیاز فضای خود تردید نکنید.

5- ابعاد محیط نورپردازی

یکی از گزینه‌های مهم در تعیین قیمت چراغ خطی ابعاد کار است. هر چه فضای شما برای نورپردازی بیشتر باشد به همان اندازه چراغ بیشتری لازم است یا چراغ‌هایی قوی تر برای نورپردازی در نتیجه هزینه بیشتری لازم است صرف خرید چراغ شود علاوه بر آن هزینه نصب نیز افزایش می‌یابد. ابعاد چراغ خطی نیز یکی از عوامل تعیین کننده قیمت نور خطی است.

6- برند تولید کننده چراغ خطی

از مواردی که در قیمت چراغ موثر است نام سازنده آن چراغ است. امروزه برندهای مختلفی در جهان اقدام به تولید چراغ خطی می‌نمایند اما برخی از این برندها کیفیت کار خود را اثبات نموده اند و شما با تکیه بر نام آنها می‌توانید نورپردازی خود را تضمین شده بدانید. اعتبار برند تولید کننده چراغ خیلی مهم است و هرچه برند شناخته شده تر باشد و کارهایش استاندارد بیشتری داشته باشد قطعا قیمت محصولات آن بیشتر خواهد بود اما این تفاوت قیمت را به جان بخرید و سراغ برندهای نامعتبر نروید. زیرا در کوتاهترین زمان مجبور به تعویض چراغ‌های خود خواهید شد و هزینه ای بیشتر باید پرداخت نمایید. پس از همان ابتدا بهترین برندها را انتخاب نمایید.

7- هزینه نصب و راه اندازی چراغ خطی

یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت نهایی چراغ خطی هزینه نصب و راه اندازی آن است. چراغ‌های خطی صرفا وصل کردن یک لامپ نیست در نتیجه لازم است زیر نظر متخصصان انجام شود. هر چه فضا بزرگتر باشد پروسه نصب و راه اندازی چراغ خطی نیز طولانی تر خواهد بود در نتیجه به همان اندازه هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. انتخاب یک شرکت مجرب با افراد حرفه ای برای نصب و اجرای نورپردازی خطی نه تنها یک نتیجه عالی برایتان به وجود می‌آورد شما را از مشکلات انتخاب چراغ نیز رها می‌کند زیرا خدمات نصب و راه اندازی شامل طراحی، انتخاب و نصب به بهترین شیوه است.

در انتها به چند سوال پرتکرار می‌پردازیم:

چراغ خطی، لاینی،لاین یا لاینر لاتنینگ چیست آیا با هم متفاوتند؟

چراغ‌های خطی که با نام‌های چراغ لاینی، لاینر لاتنینگ و چراغ لاین نیز شناخته می‌شود نسل جدید از محصولات روشنایی هستند که علاوه بر نورپردازی به عنوان یک المان دکوراتیو در صنعت دکوراسیون تحول بسیاری ایجاد نموده اند. نور این چراغ‌ها بیشتر شبیه به یک خط ممتد است.

از چراغ خطی می‌توان در چه فضاهایی استفاده کرد؟

انعطاف پذیری بالای چراغ‌های خطی باعث شده است این نوع چراغ قابل استفاده در هر فضا و مکانی اعم از محیط‌های مسکونی، تجاری، اداری، فروشگاهی، صنعتی، بیمارستانی، ورزشی، فرودگاهی، مذهبی و… باشد.

آیا نور چراغ خطی رنگ بندی دارد؟

چراغ‌های خطی با توجه به نوع منبع نوری که دارد می‌تواند دارای رنگ بندی متفاوتی باشد. این نوع چراغ در برخی از سیستم‌های روشنایی می‌تواند تغییر رنگ دهد.

در انتها یادآوری می‌کنیم که یک مشاوره مناسب از سوی افراد کاربلد می‌تواند به شما در این زمینه کمک بسیاری نماید. توجه داشته باشید که هر فضایی متناسب با ابعاد و میزان نورگیری آن، چراغ خاص خود را می‌طلبد پس حتما قبل از خرید درباره نیازهای فضای خود با افراد حرفه ای مشورت نمایید تا بهترین نتیجه را به دست آورید. متخصصین ما در سایت توسعه افراز هوراد با تکیه بر سالها تجربه خود در زمینه تولید و نصب انواع چراغ خطی می‌توانند به شما مشاوره لازم را برای انتخاب و خرید چراغ خطی بدهند.

خرید چراغ خطی توکار و آویز از شرکت توسعه افراز هوراد

خرید چراغ خطی از یک منبع معتبر می‌تواند دغدغه‌های شما را برای داشتن یک نورپردازی حرفه ای کاهش دهد. شرکت توسعه افراز هوراد به عنوان مجری انواع خدمات نورپردازی، تولید و نصب چراغ‌های خطی، سقف کشسان و آسمان مجازی در کنار نورپردازی نما در ایران شناخته می‌شود که در طول سال‌های فعالیت خود توانسته انواع پروژه‌های نورپردازی و نصب سقف کشسان را به طور حرفه ای طراحی و اجرا نمیاد. این شرکت بیش از 300 پروژه موفق نورپردازی را به سرانجام رسانده است و رضایت مشتریان ضامن کار توسعه افراز هوراد است. اگر شما نیز به به دنبال خرید و نصب چراغ خط هستید کافی است با متخصصین ما تماس بگیرید.