انواع چراغ خطی توکار و مزایای آن

انواع چراغ خطی توکار و مزایای آن

چراغ های خطی یکی از جدید ترین محصولات در حوزه ی نورپردازی به شمار می آید. چراغ های خطی انواع مختلفی دارد از جمله چراغ خطی توکار، چراغ خطی روکار و چراغ خطی آویز که هرکدام از این چراغ ها با توجه به ویژگی هایی که دارند در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پرکاربرد ترین این چراغ ها چراغ خطی توکار می باشد. در این مقاله سعی داریم درباره انواع چراغ خطی توکار و کاربرد های آن ها مطالبی را ارائه دهیم.ابتدا بهتر است خود چراغ خطی توکار را بهتر بشناسیم.

چراغ خطی توکار چیست؟

 

چراغ خطی توکار

 

چراغ خطی توکار یکی از انواع مختلف چراغ خطی می باشد که درون سقف اجرا می شود. به همین دلیل اگر بخواهید از چراغ خطی توکار استفاده کنید الزاما باید سقف کاذب داشته باشید. چراغ های خطی توکار همراه با لبه می آید. دلیلش این است که کناف کار هنگام برش سقف ممکن است دقیق نتواند اندازه خواسته شده را برش بزند به همین دلیل با لبه می آیند که این کاستی ها را پوشش دهد. چراغ خطی توکار انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

چراغ خطی توکار منحنی:

این چراغ ها به صورت منحنی و قوس دار اجرا می شوند و قایلیت اجرا در طرح های مختلف می باشد.دلیل استفاده از چراغ خطی توکار منحنی این است که ما بتوانیم یک طراحی و تلفیق مناسب نورپردازی با معماری داخلی داشته باشیم.برای مثال اگر در راهرویی که به صورت مارپیچ است بخواهیم نورپردازی کنیم چراغ خطی توکارمنحنی گزینه بسیار مناسبی می تواند باشد.

چراغ خطی توکار پیوسته در سقف و دیوار:

این چراغ ها قابلیت اجرا در عرض های مختلف و به صورت پیوسته در سقف و دیوار را دارا می باشند.این چراغ ها همانند سایر چراغ های خطی توکار حتما باید در سقف و دیوار کاذب کار شود.

چراغ خطی توکار در کف:

متریال این چراغ نسبت به سایر چراغ های خطی توکار متفاوت است.از تفاوت این چراغ با سایر چراغ های خطی می توانیم به قطر بالای پلکسی آن اشاره کنیم.این ویژگی باعث می شود تا بتواند نیروی بیشتری را تحمل کند و همچنین SMD های استفاده شده در آن IP دار هستند و هنگام شست و شو کف هیچ مشکلی برای چراغ ها پیش نمی آید.

 

چراغ خطی در کف

مزایای استفاده از چراغ خطی توکار

استفاده از چراغ های خطی توکار دست طراحان را باز می گذارد و می توانند طرح ها و الگو های زیبایی را روی سقف و دیوار با استفاده از چراغ خطی به وجود آورند.از دیگر مزایای این چراغ ها می توانیم به بازده نوری بالا،شار نوری بیشتر اشاره کرد.در

چراغ های خطی توکار به جای استفاده از سیستم 220 ولت از سیستم 12 ولت استفاده می کنند.

سیستم 12 ولت نسبت به سیستم 220 ولت چند ویژگی مثبت دارد.

1- طول عمر سیستم های 12 ولت حدود 000/50 ساعت است در حالیکه سیستم های 220 ولت عمر 000/10 ساعته دارند.

2-سیستم 12 ولت نوریکدست ت و یکنواخت تری نسبت به سیستم 220 ولت دارد.

SMD های استفاده در چراغ خطی بسیار کم مصرف هستند و همچنین نصب این نوع چراغ ها بسیار آسان هستند و به راحتی نصب می شوند. نور چراغ های خطی توکار برخلاف چراغ های اسپات که به صورت نقطه ای و متمرکز می باشند، نور پیوسته ای دارند و برای نورپردازی محیط هایی اداری، تجاری و فضا های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد لاین نوری در معماری داخلی با استفاده از چراغ خطی توکار

سخن آخر

امروزه شرکت های متعددی در حوزه ی چراغ های خطی مشغول به فعالیت هستند.شما باید مطمئن شوید شرکتی که می خواهید از آن سفارش چراغ بدهید از بهترین متریال ها استفاده کند.شما برای مشورت و اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین ما در سایت توسعه افراز در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

آیا چراغ های خطی توکار مناسب فضا های مرطوب می باشد؟

بله رویه ی چراغ ها از جنس باریسول می باشد و ضد آب و ضد رطوبت می باشد.همچنین SMD استفاده شده در آن IP دار هستند و مناسب محیط های مرطوب می باشد.

چراغ های خطی توکار در چه سقف هایی قابل اجرا می باشند؟

چراغ های خطی توکار الزاما در سقف های کاذب اجرا می شوند و در سایر سقف ها امکان اجرا وجود ندارد.

قیمت چراغ های خطی توکار به چه صورتی است؟

برای ستعلام قیمت و اطلاعات بیشتر با متخصصین ما در تماس باشید.