سقف کشسان سفید ساده

سقف کشسان سفید ساده

پارچه های کشسان همانطور که از روی نام آن ها پیدا است قابلیت کششی دارند به همین دلیل برای نصب این نوع از پارچه ها از دستگاهی به نام هیتر استفاده می کنند و به آن گرما می دهند تا کش آید سپس آن را نصب می کنند. به همین دلیل اگر محیطی به عنوان مثال صد متر مربع پارچه نیاز داشته باشد،مقدار تقریبا 80 متر مربع پارچه استفاده می شود و مابقی آن با استفاده از حرارت کش می آید. پارچه های کشسان انواع مختلفی دارد از جمله ترنسپرنت،چاپی و لاکر که هرکدام با استفاده از ویژگی هایی که دارند در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. حال در این مقاله می خواهیم درباره سقف کشسان سفید ساده صحبت کنیم و بگوییم که در کجا ها کاربرد دارد.

سقف کشسان سفید ساده چیست

سقف کشسان سفید ساده چیست؟

در گذشته برای دسترسی راحت به تاسیسات ساختمانی نیاز بود که زمین و کف را شکاف دهند به دلیل اینکه لوله کشی خانه رادر کف زمین قرار می دادند ولی امروزه تاسیسات و لوله های آب را در سقف قرار می دهند.به همین دلیل برای دسترسی راحت تر به تاسیسات سقف های کاذب را به وجود آوردند.سقف های کاب به سقف هایی گفته می شود که با سقف اصلی ساختمان یک فاصله مشخصی دارد. این فاصله بین سقف کاذب و سقف اصلی در واقع جایی است که تاسیسات و لوله ها را قرار می دهند. انواع سقف کاذب عبارتند از:

 • سقف کاذب با استفاده از رابیتس و گچ کاری:یکی از قدیمی ترین سقف های کاذب است ولی نسبت به سایر سقف های کاذب دیگر ریزه کاری های ببیشتری دارد. این سقف شامل توری های گالوانیزه و گچ کاری روی تور ها است و بیشترین کاربردی که این سقف ها دارد در معماری و محیط های کلاسیک است. از معایب سقف کاذب رابیتس می توان به وزن نسبتا زیاد آن،دستمزد بالا برای گچ کاری و جاذب صدا نبودن سقف کاذب اشاره کرد.
 • سقف کاذب کناف گچ برگ:گچ برگ به صفحاتی گفته می شود که از جنس گچ هستند و روکش دار نیز هستند.ضخامت این صفحه ها بین 5/9 تا 5/12 و طول و عرض این صفحه ها 120*240 سانتی متر هستند که این صفحات را کنار هم قرار می دهند و سقف کاذب را به وجود می آورند. مزیتی که این نوع سقف نسبت به سقف کاذب با استفاده از رابیتس دارند این است که بسیار سبک تر هستند ولی ایرادی که این نوع سقف ها دارد این است که اگر بخواهیم به تاسیساتی که در سقف وجود دارد دسترسی داشته باشیم نیاز به برش در سقف داریم که هم هزینه زیادی دارد و هم وقت گیر است.
 • سقف کاذب کناف تایلی:معمولا به صورت تایل های 60*60 است و دسترسی به داخل سقف بسیار راحت است.این نوع سقف به دلیل دسترسی راحت برای محیط هایی مثل بیمارستان که تاسیساتی همچون سیستم گاز طبیعی،برق،آب و غیره دارند و نیاز به رسیدگی بیشتری دارند بسیار مناسب هستند.

جایگزینی سقف کشسان ساده با سقف کناف در صنعت ساختمان

از معایب سقف های بالا می توانیم به این اشاره کنیم که

 1. سقف کاذب ارتفاع اتاق را کمی کاهش می دهد زیرا زیر سقف اصلی نصب می شوند.
 2. عمر کوتاهی دارند و باید از آن ها خوب مراقبت کرد
 3. مقاومت این نوع سقف ها همانند سقف اصلی نیست و ممکن است تخریب شوند.

نوع چهارم سقف کاذب که بسیار جدید و منحصر به فرد است سقف کشسان از نوع سفید ساده است.با استفاده از یک پوشش کشسان که طرحی مانند سقف یا دیوار دارد درون سقف قرار می گیرد. مزیت های این نوع سقف این است که مانند سقف کناف تایلی خیلی راحت می توانیم به پشت سقف دسترسی پیدا کنیم. این ویژگی باعث می شود پوشش بسیار مناسبی برای محیط های مرطوبی مثل سرویس بهداشتی و حمام و استخر ها باشد.یکی از مهم ترین مزیت های سقف کشسان سفید ساده نسبت به سایر سقف های کاذب این است که ارتفاع بسیار کمی دارد و این باعث می شود در محیط هایی که سقف کوتاهی دارند بتوانید از این نوع سقف استفاده کنید. از دیگر ویژگی های مهم و خوب سقف کشسان سفید ساده مقاومت بالا و استحکام خوبی در برابر زلزله دارد و نیرو را به خوبی کنترل می کند.

مزایای استفاده از سقف کشسان سفید ساده

مزایای استفاده از سقف کشسان سفید ساده

 1. سقف کشسان سفید ساده نیاز به فضای کمی برای نصب دارد(به اندازه ریل دور سقفبه همین دلیل می توانیم از این نوع سقف در مکان هایی که ارتفاع سقف کمی دارد استفاده کرد.
 2. سقف های کشسان خاصیت ضد آب و ضد رطوبت دارند به همین دلیل برای محیط های مزطوب مثل استخر ها،سرویس های بهداشتی و حمام بسیار مناسب هستند.
 3. سقف های کشسان به راحتی باز و بسته می شوند و شما به راحتی می توانید به تاسیساتی که در پشت آن قرار دارددسترسی پیدا کنید.
 4. این سقف ها طول عمر بسیار زیادی دارند و گارانتی 10ساله دارند.
 5. سقف های کشسان قابلیت شست و شو دارند و شما می توانید آن ها را بشورید و دوباره نصب کنید
 6. قابلیت تحمل نیروی بالایی دارند چون خاصیت کشسانی دارند

تماس با کارشناسان توسعه افراز هوراد :
02122057583
02126204203

معایب سقف کشسان سفید ساده

تنها عیبی که می توانیم از سقف کشسان بگیریم این است که شما برای نصب نیاز به متخصص دارید و به تنهایی نمی توانید آن را نصب کنید.به دلیل اینکه برای نصب به هیتر نیاز دارید تا به پارچه گرما بدهید تا کش بیاید.

سخن آخر

شرکت های زیادی امروزه در حوزه سقف های کشسان مشغول به فعالیت هستند .شما می توانید برا مشورت وتهیه سقف کشسان سفید ساده با بهترین کیفیت و متریال با متخصصین ما در سایت توسعه افراز در ارتباط باشید

سوالات متداول

آیا سقف کشسان مناسب محیط های مرطوب هست؟

بله پارچه های کشسان خاصیت ضد آب و ضد رطوبت دارد و برای محیط های مرطوب بسیار مناسب است

آیا سقف کشسان قابلیت باز و بسته شدن و شست و شو را دارد؟

بله پارچه های کشسان به راحتی باز و بسته می شوند و شما می توانید هر زمان که بخواهید آن را بشورید.

انواع مختلف سقف کشسان چیست؟

سقف کشسان ترنسپرنت، سقف کشسان لاکر، سقف کشسان چاپی

آیا امکان برش بر روی سقف کشسان وجود دارد؟

بله شما می توانید بر روی پارچه کشسان برش بزنید و هالوژن ها یا طرح مورد نظر خود را بر روی آن اجرا کنید

قیمت سقف کشسان چقدر است؟

شما می توانید برای استعلام قیمت با متخصصین ما در تماس باشید