سقف کشسان مات مناسب چه مکان هایی است؟

سقف کشسان مات مناسب چه مکان هایی است؟

با پیشرفت تکنولوژی،وسایل و ابزار های جدیدی وارد حوزه ساختمان سازی شده اند.یکی از مهم ترین آن ها سقف های کاذب است.سقف های کاذب انواع مختلفی دارد از جمله:سقف کاذب کناف گچ برگ،تایلی و غیره.یکی از جدید ترین و مدرن ترین سقف های کاذب،سقف های کشسان هستند که در طرح های مختلفی از جمله:ترنسپرنت،لاکر و چاپی موجود است.در این مقاله می خواهیم درباره خواص این نوع سقف ها و همچنین درباره سقف کشسان مات اطلاعاتی خدمت شما ارائه بدهیم.

سقف کشسان چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سقف کشسان چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سقف کشسان پارچه های هستند که به واسطه ماده ای به نام پلاستی سایزر قابلیت ارتجاعی و کشسانی به پارچه می دهد.طریقه نصب این پارچه ها به این گونه است که دور محلی که می خواهیم از پارچه کشسان استفاده می کنیم را ریل های مخصوص قرار می دهیم سپس با استفاده از هیتر به آن گرما می دهیم تا به خوبی کش بیاید سپس پارچه را در محل ریل قرار می دهیم و به این گونه پارچه نصب می شود.این پارچه ها هم خاصیت ضد آب و هم ضد رطوبت دارد به همین دلیل گزینه عالی و بسیار خوبی برای محیط های مرطوب مثل سرویس بهداشتی و حمام و استخر ها می باشد.

بعضی از این سقف ها مثل سقف کشسان ترنسپرنت و چاپی همراه با نورپردازی می آیند و شما می توانید پشت سقف کشسان را با استفاده از LED نورپردازی کنید ولی بعضی از سقف های کشسان مانند لاکر و سقف کشسان مات نور را از خود عبور نمی دهند به همین دلیل پشت آن نورپردازی انجام نمی شود.

یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع سقف ها این است که شما به راحتی می توانید به تاسیساتی که در پشت سقف کشسان وجود دارد دسترسی پیدا کنید به همین دلیل گزینه بسیار مناسبی برای مکان هایی که نیاز است که مدام به تاسیسات رسیدگی شود بسیار مناسب است.

نکته دیگری که بخواهیم درباره سقف کشسان به شما بگوییم این است که نمونه با کار اصلی یکی است ولی در سایر سقف های کاذب این گونه نیست و تفاوت هایی بین آن ها به وجود می آید

سقف کشسان سفید ساده

سقف کشسان مات چیست؟

سقف کشسان مات سقف هایی هستند که طرح های مختلفی از جمله:طرح دیوار یا سقف و یا ساده ای دارند که به عنوان سقف اصلی از آن ها استفاده می شود.این سقف ها حالت مات دارند بنابراین نوری از آن ها عبور نمی کند و نورپردازی پشت آن ها انجام نمی شود.

یکی از دلایل مهم استفاده از این نوع سقف به جای سقف کناف این است که در مدت زمان بسیار کمتری انجام می شود و مانند سقف کناف نیاز به بتونه و رنگ ندارد.شما در طول روز با یک تیم اجرایی 4 نفره می توانید حدود 60 متر مربع سقف کشسان اجرا کنید که این عدد در مقابل سقف های کناف بسیار زیاد است.

سقف کشسان مات چیست؟

سقف های کناف ابتداگالوانیزه ها باید قرار بگیرند سپس باید گچ برگ ها قرار بگیرند و 2 الی 3 بار رنگ آمیزی شوند که این کار وقت گیر و طولانی می شود.
سقف کشسان مات گزینه بسیار مناسبی برای محیط های مرطوب از جمله استخر ها است.اگر در محیط استخر نخواهیم از سقف های کشسان استفاده کنیم باید هزینه های زیادی برای سقف پرداخت کنیم چون محیط به شدت مرطوب است.

اما سقف های کشسان به دو دلیل بسیار مهم گرینه بسیار مناسب تری برای این محیط ها به شمار می آید:

  • دسترسی بسیار راحت به تاسیسات داخل سقف
  • خاصیت ضد آب و ضد رطوبت بودن این پارچه ها.

همچنین سقف کشسان مات گزینه خوبی برای کلینیک ها و محیط های درمانی می باشد زیرا دارای خاصیت آنتی باکتریال و آنتی قارچ است و می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد

سخن آخر

سقف کشسان خوب سقفی است که تمام خاصیت های مورد نظر از جمله ضد رطوبت،آنتی بکتریال،خاصیت کشسانی مناسب در آن وجود داشته باشد .در حال حاضر شرکت های مختلفی در حوزه سقف کشسان مشغول فعالیت هستند و شما باید از شرکتی استفاده کنید که متریال با کیفیتی ارائه دهد.شما می توانید برای گرفتن مشورت با متخصصین ما در سایت توسعه افراز هوراد در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا سقف کشسان قابلیت باز و بسته شدن دارد؟

بله سقف های کشسان به راحتی باز و بسته می شوند

آیا سقف کشسان مناسب محیط های مرطوب است؟

بله سقف های کشسان خاصیت ضد آب و ضد رطوبت دارند

آیا سقف کشسان مات در رنگ های مختلف موجود است؟

بله سقف کشسان رنگ بندی متنوعی دارد و شما هر رنگی که بخواهید را می توانید اجرا کنید

Rate this post