مزایای استفاده از چراغ خطی توکار

مزایای استفاده از چراغ خطی توکار

دغدغه بیشتر طراحان داخلی و دکوراسیون این است که چطور از نور استفاده کنند تا به کمک آن محیط و هویت بصری آن را تعریف کنند. استفاده از انواع سیستم‌ های نوری، لامپ‌ ها و چراغ‌ ها به آنها کمک می‌ کند یک محیط اداری را از یک محیط مسکونی جدا کنند. در همین راستا چراغ‌ های لاینی یا خطی که به صورت توکار نصب می‌ شوند؛ ایده‌ای نوین و بسیار جذاب هستند. اما اگر با طراحی داخلی آشنایی داشته باشید متوجه این موضوع خواهید بود که در این حرفه از یک طراحی صرفا برای زیبایی استفاده . بلکه کاربرد آن نیز بررسی می‌ شود. همین موضوع سبب شده تا در مورد مزایای استفاده از چراغ خطی توکار بیشتر صحبت کنیم.

چراغ لاینی توکار مرکز تجاری اپال

چراغ لاینی یا چراغ خطی توکار چیست؟

چراغ‌ های خطی توکار به طور کلی به صورت مستطیلی شکل درست می‌ شوند. همان طور که از نام این نوع چراغ‌ها مشخص است؛ آنها به صورت توکار و درون سقف‌ های کاذب، سقف‌ های معمولی و حتی دیوارها و پایین کابینت‌ ها در آشپزخانه نصب می‌ شوند.

این چراغ‌ ها را هم به صورت طولی و هم به صورت عرضی و بسته به نوع طراحی داخلی نصب می‌ کنند. این چراغ‌ ها به صورت پشت سرهمی نصب شده و نور و روشنایی را به صورت یکنواخت‌تر وارد محیط می‌ کنند.
اما تنها چراغ‌ های خطی توکار در دکوراسیون داخلی استفاده . بلکه این نوع طراحی انواع دیگری نیز دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌ پردازیم.

چراغ لاینی یا چراغ خطی توکار چیست؟

انواع چراغ‌ های خطی و موارد استفاده

همان طور که بیان کردیم؛ چراغ‌ های خطی تنها به نوع توکار محدود نمی‌ شوند. بلکه دو نوع دیگر از این چراغ وجود دارد که در زیر به معرفی آنها می‌ پردازیم.

انواع چراغ های خطی و دکوراتیو توسعه افراز هوراد

 1. چراغ خطی روکار
  برای نصب و به‌کارگیری این نوع چراغ‌ ها نیازی به ایجاد شکاف و برش در بخش‌ هایی که باید چراغ نصب شود نیست. برای استفاده از نورپردازی به روش چراغ لاینی روکار روی خود دیوار یا سقف کار نصب انجام می‌ شود.
  در صورت بروز مشکل برای سیم‌کشی، چراغ‌ های خطی روکار ساده‌تر از نوع توکار تعویض می‌‌شوند. اگرچه جذابیت توع توکار را با خود ندارند.
  از این نوع نورپردازی بیشتر در محیط‌ های اداری، ساختمان‌ های تجاری، هتل‌ ها، رستوران‌ ها، استخر ها و مسافرخانه‌ ها استفاده می‌ شود.
 2. چراغ خطی آویز
  اگر جزو کسانی باشید که به کافه‌گردی علاقه دارد؛ پس حتما چراغ‌ های آویز را به وفور دیده‌اید. نوعی از چراغ‌ های خطی وجود دارند که به نوع آویز یا آویزان معروف هستند. این نوع نورپردازی در محیط‌ های مختلف و با اندازه‌ های متفاوتی تولید می‌ شوند.
  از این نوع نورپردازی در محیط‌ هایی استفاده می‌ شود که سقف بلندی دارند. می‌‌توان این نوع نورپردازی را در صورت جا به جایی و نقل مکان جدا کرده و به محیط دیگری منتقل کرد.
 3. چراغ خطی توکار
  مورد آخر چراغ‌ های خطی نوع توکار آن هستند که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت می‌ کنیم. این نوع چراغ‌ ها به صورت توکار و درون دیوار و سقف و حتی کف نیز نصب می‌ شوند. بهترین زمان برای نصب این نوع چراغ‌ ها درست در زمان تغییر دکوراسیون است. زیرا برای نصب این نوع چراغ باید در دیوارها و یا هر جای دیگری که نصب می‌ شوند؛ شکاف ایجاد شود. بنابراین بهتر است قبل از اسباب کشی و… این نوع چراغ‌ های خطی توکار نصب شوند.

چراغ خطی توکار

چرا از چراغ ال ای دی برای چراغ خطی استفاده می‌ کنند؟

حتما متوجه شده‌اید که در طراحی داخلی نوین کمتر از لامپ‌ های پرمصرف استفاده می‌ شود. این لامپ‌ ها جای خود را به یک سری لامپ کوچک به نام لامپ ال ای دی داده‌اند. چراغ‌ هایی که برخلاف ظاهر کوچکی که دارند؛ نور و روشنایی مطلوبی را به محیط می‌ رسانند.

این نوع چراغ‌ ها به این دلیل محبوب شده‌اند که بیشترین هماهنگی را با انواع طراحی‌ های داخلی که به سبک مدرن است را دارند. از آن‌جا که این نور یکنواخت است؛ انعطاف بیشتری برای استفاده در محیط دارد و دست طراحان را برای طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر باز می‌ گذارد.

شماره تماس : 02122057583
02126204203

مزایای استفاده از چراغ لاینی توکار چیست؟

اگر دقت کرده باشید؛ بر روی محیط‌ های داخلی بعضی از ادارات و خانه‌ ها نظم جالبی حاکم است. وقتی به طراحی و دکوراسیون دقت می‌ کنید؛ نظم خاصی را مشاهده می‌ کنید. باید بگویم که در دکوراسیون داخلی مدرن این نورپردازی است که مسئول ایجاد این نظم بصری است.

مزایای استفاده از چراغ لاینی توکار چیست؟

 • یکی از مزایای استفاده از چراغ خطی توکار این است که محیط را منظم نشان می‌دهد.
 • به کمک استفاده از چراغ لاینی توکار می‌ توانید مطمئن باشید که محیط از نور کافی برخوردار بوده و می‌ توانید نور ورودی را به اختیار خود کنترل کنید.
 • نکته بسیار مهم این است که لامپ‌ های ال ای دی که برای طراحی چراغ‌ های خطی استفاده می‌ شوند بسیار کم مصرف‌اند.
 • نصب این نوع چراغ بسیار ساده است. به راحتی می‌ توانید آنها را در هر تعداد و به هرشکلی که می‌ خواهید در کف، سقف و حتی دیوار بگنجانید.
 • نورپردازی که به وسیله این چراغ‌ ها انجام می‌ شود؛ دید کافی را برای محیط ایجاد می‌ کند. به طوری که استفاده از آنها در بخش‌ های مختلف برای دیدن جزئیات نیز استفاده می‌ شوند. مثلا در کف راهروها، در دیوار آشپزخانه و حتی دور آینه‌ های روشویی.
 • انعطاف پذیری و کاربری بودن چراغ لاینی آن را به یکی از ترندهای محبوب در طراحی داخلی محیط‌ های مسکونی و اداری تبدیل کرده است.
 • یکی دیگر از مواردی که در مورد چراغ‌ های خطی و ال ای دی وجود دارد این است که این نوع لامپ عمر طولانی داشته و دوام بالای آن سبب می‌ شود که در استفاده طولانی مدت هم دچار مشکل نشود.
 • لامپ‌ های رشته‌ای قدیمی حرارت بسیار بالایی ایجاد می‌ کردند و این بر روی سیستم تهویه محیط تاثیرات بدی داشت. بنابراین در دکوراسیون داخلی جدید؛ از چراغ‌ های خطی توکار استفاده می‌ شود. این نوع نورپردازی به دلیل وجود لامپ ال ای دی حرارت بسیار کمی ایجاد می‌ کند.

چراغ‌ های خطی توکار

سخن آخر

ما در این مطلب در مورد چراغ‌ های خطی، انواع آن و مزایای استفاده از نوع توکار آن صحبت کردیم. این نوع نورپردازی هم بسیار مدرن است و هم ظاهر شیکی را به محیط خود می‌ بخشد. اگر به دنبال استفاده از المان‌ هایی هستید که دکوراسیون داخلی شما را از چیزی که هست جذاب‌تر و شیک‌تر کند؛ توصیه می‌ کنم حتما به استفاده از چراغ‌ های خطی توکار و اجرای آن توسط توسعه افرا هوراد فکر کنید.

چراغ خطی توکار رزمال