• نورپردازی ویلا با استفاده از تکنیک خطی

نورپردازی نمای ویلا

نورپردازی نما ویلا

نورپردازی نما ویلا یک هنر جذاب و پرچالش است که نه تنها جلوه زیبایی یک ساختمان ویلایی را بهبود می‌بخشد بلکه باعث ایجاد امکانات مختلف و ایجاد احساسات خاص در ساکنان و مهمانان خواهد شد.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که نورپردازی ساختمان یک فرایند بسیار ساده است که همه افراد توانایی انجام آن را خواهند داشت. درصورتی‌که این تفکر کاملاً غلط است زیرا متخصصان فعال در زمینه نورپردازی نما ویلا به صورتی این پروسه را انجام خواهند داد تا در ایجاد چشم‌اندازی بی‌نظیر برای ساختمان، حداقل انرژی لازم صورت گیرد.

همچنین مصالحی که برای نمای ویلا استفاده می‌شود، تأثیر بسیاری در نورپردازی نهایی آن دارد. زیرا طراحان فعال در حوزه نورپردازی که قصد افزایش درخشانی نمای فوق را برعهده دارند بر اساس رنگ و طرح مصالح بکار برده شده در ساخت ویلای موردنظر از وسایل روشنایی مخصوصی برای این کار استفاده می‌کنند. یکی دیگر از ساده‌ترین راه‌هایی که برای انتخاب نوع تجهیز نورپردازی می‌توان از آن استفاده کرد، توجه به نمای ساختمان‌های اطراف و نوع نوردهی در آن‌ها است.

دریافت مشاوره برای نورپردازی نما ویلا:
02122057583
02126204203

 

انواع نورپردازی نما برای ویلا

نورپردازی نما برای ویلا دارای انواع مختلفی است که هر یک از آن‌ها برای ویلاهای خاصی مناسب هستند. به همین دلیل کسانی که قصد نورپردازی نما ساختمان خود را دارند باید در ابتدا باتوجه‌به ظاهر ویلای موردنظر و شرایط جغرافیایی آن بهترین نوع از این محصولات را انتخاب کنند.

نورپردازی نمای ساختمان ویلایی

نورپردازی ویلا با استفاده از تکنیک نورافکنی

در این نوع از نورپردازی نمای ساختمان ویلایی همان‌طور که از نام آن مشخص است، تجهیزات روشنایی بافاصله از نمای ساختمان قرار می‌گیرند تا روشنایی همگانی را برای محیط موردنظر ایجاد کنند. در نورپردازی با استفاده از تکنیک نورافکنی، نور به‌صورت پراکنده در محیط قرار می‌گیرد به همین دلیل معمولاً برای محیط‌های باز و بافاصله از اسکلت اصلی ساختمان بکار برده می‌شود. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که مصرف انرژی تجهیز فوق نسبت به دیگر تجهیزات نورپردازی عادی بسیار کم بوده و مقرون‌به‌صرفه است.

نورپردازی ویلا با استفاده از تکنیک نورافکنی

• نورپردازی ویلا با استفاده از تکنیک وال واشینگ

نام این نوع از نورپردازی که از تجهیزات بکار برده شده در آن گرفته شده است، در ساختمان‌هایی که سطح صاف و تاحدامکان ساده‌ای دارند، استفاده می‌شود. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که در نورپردازی فوق از وسیله روشنایی وال واشر که نوعی چراغ پرنور است، استفاده می‌شود.

نورپردازی ویلا با استفاده از تکنیک وال واشینگ

• نورپردازی ویلا با استفاده از تکنیک خطی

نورپردازی ویلایی با استفاده از تکنیک خطی که یکی از رایج‌ترین انواع نورپردازی‌‌های مورداستفاده در ویلا است، درخشندگی بی‌نظیری را به‌صورت تابش نور عمودی در نمای ساختمان موردنظر ایجاد می‌کند. البته باید به این نکته توجه کرد که نورپردازی ویلا‌ها با استفاده از تکنیک خطی از بالا و پایین ممکن خواهد بود. در این روش لامپ‌ها به صورتی در بالا یا پایین ساختمان نصب می‌شوند که پس از روش کردن آن نور خطی در بخش‌های مختلف ساختمان ظاهر شود.

• نورپردازی ویلا با استفاده از تکنیک خطی

• نورپردازی ویلا با استفاده از تکنیک نقطه‌ای

نورپردازی نقطه‌ای برای جلوه دار کردن بخش‌های مختلف ساختمان همچون ورودی اصلی محیط، ستون‌ها و غیره استفاده می‌شود. این تجهیز که نور را به‌صورت نقطه‌ای به بخش‌های مختلف می‌رساند در ساختمان‌هایی با نمای کلاسیک کاربرد بیشتری دارد به همین دلیل امروزه در بسیاری از نماها این نوع نورپردازی مشاهده می‌شود.

بررسی نورپردازی نمای ساختمان ویلایی مناسب

نورپردازی ساختمان یکی از حساس‌ترین پروسه‌هایی است که برای زیباسازی نمای آن استفاده می‌شود.

برای نورپردازی نمای ویلا باید به چه نکاتی دقت شود؟

نورپردازی نما ویلا که با استفاده از تکنیک‌های مختلف ممکن است، نمایی را فراهم می‌آورد تا ساختمان موردنظر به طور ویژه و اغراق کننده‌ای در دیدگان مخاطب ظاهر شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که این پروسه بسیار تخصصی بوده و باید با رعایت نکات بسیاری دقت شود. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، نکات مهم نورپردازی ساختمان را به طور کامل توضیح می‌دهد.

نورپردازی ویلا

نورپردازی محوطه ویلا

نورپردازی محوطه ویلا نقش بسیار مهمی در بهبود جلوه ویلا دارد. این عنصر نه تنها جلوه زیبایی محیط را افزایش می‌دهد بلکه امکان ایجاد فضاهای مختلف و افزایش ارزش افزوده ویلا را نیز فراهم می‌سازد.

در اینجا به برخی از عوامل مؤثر در نورپردازی محوطه ویلا پرداخته خواهد شد:

انتخاب نور مناسب

در ابتدا، انتخاب نور مناسب بسیار حائز اهمیت است. لامپ‌های با رنگ گرم تر برای ایجاد احساس دلنشینی و آرامش مناسب هستند، در حالی که لامپ‌های با رنگ سرد برای فضاهای فعال و پویا بهترین گزینه می‌باشند.

توجه به اندازه و محل نور

مهم است که توجه به اندازه و محل نور داشته باشیم. نورپردازی باید به گونه‌ای باشد که همه قسمت‌های محیط را در بر گیرد و بدون سایه ناخواسته باشد.

استفاده از رنگهای مناسب

رنگها نقش بسیار مهمی در ایجاد اثرات مختلف دارند. استفاده از رنگهای ملایم و هماهنگ با محیط به ایجاد احساسات مثبت کمک می‌کند، در حالی که ترکیب رنگهای متفاوت برای جلب توجه و تنوع زیبایی مناسب است.

این عوامل تنها چند نکته از مهمترین عوامل هستند که در نورپردازی محوطه ویلا باید مد نظر قرار گیرند. با رعایت این نکات، می‌توان به ایجاد یک فضای دلنشین، جذاب و امن برای همه افراد در محوطه ویلا دست یافت.

نورپردازی محوطه ویلا

استفاده از رنگ‌های نورپردازی با طیف مناسب

یکی از نکات بسیار مهمی که طراحان ساختمان برای نورپردازی نما ویلا باید به آن دقت کنند، استفاده از طیف‌های مناسب نور است. به عبارتی طیف‌های نوری مورداستفاده در نمای ساختمان باید به صورتی باشد که از نظر هارمونی رنگ‌ها ترکیب زیبایی را با رنگ و شکل مصالح استفاده شده در نمای ساختمان ایجاد کند. همچنین رنگ تجهیزات نورپردازی باید چشم بیننده را خسته و آزرده نکند زیرا تأثیرات منفی را در دیدگاه فرد ایجاد خواهد کرد.

مزایای استفاده از نورپردازی برای نما ویلا به‌صورت حرفه‌ای

نورپردازی نما ویلا به‌صورت حرفه‌ای مزایای زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد. به همین دلیل امروزه موارد زیادی از نورپردازی در ساختمان‌های مختلف به چشم می‌خورد که هرکدام در نوع خود زیبایی‌های بسیار بی‌نظیری دارند. استفاده از نورپردازی حرفه‌ای ساختمان شرایطی را فراهم می‌کند تا نور با حداقل مصرف انرژی به نقاط مختلف برسد.

همچنین طراحان نورپردازی برای این پروسه حرفه‌ای باتوجه‌به موقعیت ساختمان موردنظر نسبت به نماهای اطراف، سبک ساختمان و غیره بهترین تکنیک برای آن را استفاده می‌کنند.

درصورتی‌که مالک‌های ساختمان به کمک طراحان فعال در زمینه نورپردازی، برای فرایند اقدام کنند زیبایی ساختمان خود و در ادامه ارزش آن را افزایش خواهند داد. همچنین برخی عیوب و نواقص ساختمان با استفاده از نورپردازی حرفه‌ای قابل حذف است که یک مزیت بسیار مهم برای آن به‌حساب می‌آید.

استفاده از تجهیزات مناسب برای نورپردازی که در برابر عوامل بیرونی و درونی مستحکم باشد تنها از طریق همکاری با متخصصان فعال در زمینه نورپردازی حرفه‌ای ساختمان ممکن است. به عبارتی وسایل روشنایی برای نما بیرونی ساختمان باید به نحوی انتخاب و نصب شوند که بدون هیچ خطر و آسیبی در هنگام تغییرات دمایی، افزایش یا کاهش برق منطقه و غیره بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

نورپردازی ویلا مدرن

پروژه های موفق توسعه افراز هوراد در نورپردازی نما ویلا

نورپردازی نما ویلا یکی از جلب کننده‌ترین و پرطرفدارترین جنبه‌های طراحی محیط خارجی خانه است. پروژه‌های انجام شده توسط توسعه افراز هوراد باعث تحول بزرگی در شکل و ظاهر ویلاها می‌شوند و جلوه‌ای خیره‌کننده به ویلای شما می‌بخشند. در زیر به برخی از پروژه‌های موفق نورپردازی نما ویلا از شرکت توسعه افراز پرداخته خواهد شد:

پروژه نورپردازی نما و محوطه ویلای کردان

این پروژه در شهرک حافظیه کردان و به مساحت 2800 متر مربع واقع شده است. با توجه به پلان و تصاویر زمین موجود سایت در محل دره ساخته شده و تراز ارتفاعی از کف ورودی پارکینگ تا قسمت انتهای جنوبی در حدود 15 متر اختلاف ارتفاع دارد.

نورپردازی محوطه باغ ویلا

پروژه نورپردازی نما ویلا کردان

پروژه نورپردازی نما ویلای چهارباغ

ویلا در زمینی به مساحت 2500 مترمربع احداث شده است. طرح ویلا و المان های نورپردازی براساس شکل گیری خطوط در نما و داخل ساختمان، و نورپردازی محوطه براساس طرح سایه و روشن، با تأکید بر نورپردازی موقعیت طراحی شده است.

نورپردازی نمای ویلا این پروژه با استفاده از نورپردازی خطی جهت تأکید بر حجم و معماری منظر در شب در نظر گرفته شده است.

نورپردازی ویلا مدرن

پروژه ویلا چهارباغ

کلام آخر

نورپردازی نما ویلا یکی از مهم‌ترین مراحل برای زیباسازی ظاهر ساختمان است زیرا نور را به طور مناسب و بدون کوچک‌ترین اتلاف انرژی به بخش‌های مختلف نمای ساختمان منتقل می‌کند. نورپردازی نما ساختمان دارای انواع مختلفی است که شامل نورپردازی با تکنیک خطی، نقطه‌ای، وال واشینگ و نورافکنی می‌شود. این پروسه فنی مانند برق‌کشی‌های عادی ساختمان نبوده و باید با استفاده از تکنیک‌های زیباسازی صورت گیرد.

در نورپردازی نما ساختمان باید به این نکته دقت شود که نور به طور مناسبی تمام بخش‌های ساختمان را پوشش داده و علاوه بر پراکنده‌سازی نور در بخش‌های مختلف باعث زیباسازی آن نیز شود. طبق نکات مربوط به نورپردازی ویلایی، انتخاب نور موردنیاز ساختمان‌ها باید با رنگ و شکل مصالح بکار برده شده در آن مطابقت داشته باشد.

بدون شک کمک گرفتن از یک شرکت متخصص که خود طراحی نورپردازی را انجام می‌ دهد، گزینه عالی خواهد بود. بنابراین شرکت توسعه افراز هوراد می‌ تواند انتخاب عالی برای تمام پیمانکاران و افرادی باشد که درصدد انتخاب نورپردازی برای نمای ساختمان هستند. انواع نورپردازی‌ ها به همراه طراحی کامل آن توسط این شرکت انجام شده و حتی می‌ توانید روی تیم حرفه‌ ای و متخصص شرکت جهت نورپردازی بخش‌ های داخلی نیز حساب کنید.

5/5 - (3 امتیاز)