کاربرد چراغ لاین در نورپردازی داخلی

کاربرد چراغ لاین در نورپردازی داخلی

اگر می خواهید محیطی زیبا، خارق العاده و جذاب داشته باشید، نورپردازی صحیح، یکی از اصلی ترین ارکان رسیدن به این خواسته است. چه بسا که امروزه به واسطه پیشرفت های صورت گرفته در علم و تکنولوژی با انواع متفاوتی از نورپردازی داخلی روبرو هستیم! چراغ لاین را باید از جمله پرطرفدارترین سبک مدرن نورپردازی دنیای امروز بدانید که توانسته نظرات و توجهات طراحان و معماران را به سمت خود جلب نماید.

یکی از مسائل مهمی که در نورپردازی‌ ها باید رعایت شود، بهره گیری درست از المان های روشنایی است! اینکه وقتی وارد یک اداره، مرکز تجاری، محیط آموزشی و… می شوید و احساس بسیار خوبی وجود شما را در بر می گیرد، نیمی از این احساس را باید مدیون نورپردازی باشید.

در حال حاضر روش های متفاوتی از نورپردازی وجود دارد که از جمله آنها می توان به چراغ لاین روکار، توکار، آویز و… اشاره کرد. اما اینکه کدام یک از آنها می تواند نیاز شما را برآورده سازد، ارتباط مستقیمی با نوع نیاز و ویژگی های محیط شما از جمله کاربری، نوع معماری و… دارد. پس قبل از هرگونه اقدام با مشاوران و متخصصان فعال در این زمینه مشورت نمائید تا نیازسنجی درستی را انجام دهند. هر چند خالی از لطف نیست در ادامه این مقاله همراه ما باشید. در نظر داریم توضیحاتی را در این خصوص خدمت شما ارائه دهیم.

چراغ لاین را بشناسید

چراغ لاین را بشناسید

چراغ لاین که از آن تحت عنوان چراغ خطی نیز یاد می کنند، از جمله جدیدترین محصولات در عرصه نورپردازی است که توانسته توجهات بسیار زیادی را به سمت جلب کند. با کمک چراغ لاین توکار شما می توانید نورپردازی خطی بسیار زیادی را برای محیط خود تدارک ببینید و به راحتی تمامی قسمت های مهم را روشن نمایید. بهره گیری از فناوری LED در درون این چراغ ها شرایطی را فراهم آورده تا این محصولات علاوه بر ارائه شار نوری مناسب، انرژی کمتری را مصرف نمایند و بدین ترتیب، میزان مصرف برق را در یک ساختمان به طرز قابل توجهی کاهش دهند.

این چراغ ها اغلب از بدنه ای با جنس آلومینیوم و ضخامت و استحکام مناسب طراحی می شوند. نور یکنواختی دارند و از نظر زیبایی بسیار دکوراتیو بوده و روشنایی محیط را به خوبی تأمین می کنند. چراغ های خطی قابلیت نصب در سقف، دیوار و کف را نیز دارا می باشند و از انعطاف پذیری بالایی در طراحی نورپردازی برخوردارند.

این روزها انواع مختلفی از این چراغ لاین ها در بازار موجود است که هرکدام می توانند براساس کاربرد خود، بخشی از نیاز افراد را برآورده سازند. پس لازم است انواع آنها را بشناسید.

انواع چراغ لاین برای نورپردازی داخلی

اگر می خواهید بهترین بهره را از چراغ لاین ها ببرید، باید قبل از هر چیز، انواع آنها را بشناسید. در این صورت تصمیم گیری هوشمندانه تر و راحت تر خواهد بود.

 • چراغ لاین توکار
  این نوع از چراغ ها از شکل مستطیل خطی بوده که به صورت توکار بطور معمول در سقف کاذب نصب می شوند. البته در انتخاب آنها باید حتماً به ابعاد و اندازه شان نیز توجه داشته باشید تا هیچ مشکلی در زمان نصب گریبانگیر شما نشود. به عنوان مثال بهره گیری چراغ های توکار یکی از بهترین انتخاب ها برای سقف های کاذب است. شما می توانید از نوع چراغ در مجتمع های تجاری، ساختمان های اداری، هتل ها، کافی شاپ ها و… استفاده کنید و نتایج بسیار قابل قبولی را بدست آورید.
 • چراغ لاین روکار
  این روزها چراغ لاین روکار را به دو صورت می توان اجرایی نمود: چراغ لاین روکار و چراغ لاین آویز
  اگر فضای شما دارای سقف کاذب نیست، بهره گیری از چراغ لاین روکار می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. با بهره گیری از این چراغ لاین ها شما هیچ نیازی به برش در سقف ندارید. آنها به صورت روکار روی دیوار یا سقف محیط های مختلف نصب می شوند.
  البته اگر سقف مورد نظر از ارتفاع بالایی برخوردار است، می توانید به سراغ چراغ خط آویز بروید.
  اینکه ارتفاع آن را تا چه اندازه در نظر می گیرید؛ کاملا به نقش و سلیقه و همچنین طراحی معمار برمی گردد. از طرفی شدت نور در مکان های مختلف باید متفاوت باشد، پس اگر چراغ لاین آویز تأمین کننده اصلی نور منطقه به حساب می آید باید به المان های نوری دکوراتیو توجهی خاص داشته باشید. این چراغ ها علاوه بر تأمین روشنایی محیط به دلیل کابل آویز و بست زیبا و رنگ های متنوع، جلوه دکوراتیو نیز دارد. از چراغ لاین آویز می توان بر روی انواع کانترها، میزها، جزیره آشپزخانه و… استفاده کرد.
  پس اگر شما قصد نورپردازی در فضایی را دارید که سقف های آن از قبل اجرا شده است، بهترین گزینه استفاده از چراغ های خطی روکار یا آویز است که بدون نگرانی از نحوه نصب مورد استفاده قرار می گیرند.
  چراغ لاین روکار

نتیجه گیری

برای نورپردازی داخلی با انواع چراغ لاین باید توجه داشته باشید که این چراغ ها در عرض های مختلف تولید و عرضه می شوند. همچنین در تأمین روشنایی محیط توجه به شار نوری چراغ از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید متناسب با نیاز خود و هزینه ای که قرار است صرف کنید یکی از انواع این چراغ ها را انتخاب کنید. در این مسیر توصیه می شود که حتما با کارشناسان و متخصصان فعال در این زمینه صحبت کنید. آنها راهنمایی های کاملی را در اختیار شما قرار خواهند داد. کافیست به بخش تماس با ما مراجعه کنید.