عوامل تعیین کننده در قیمت چراغ خطی

عوامل تعیین کننده در قیمت چراغ خطی

امروزه برای طراحی دکوراسیون داخلی یا نمای ساختمان، نورپردازی اهمیت بسیار زیادی دارد. از طرفی پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امکان اجرای طرح های مختلفی را با تجهیزات نورپردازی گوناگون داشته باشیم. هر کدام از این تجهیزات نورپردازی مزایای و ویژگی های خاصی را در اختیار ما می گذارند.

چراغ خطی محصولی هست که در سال های اخیر توانسته است توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. استفاده از این محصولات مزایای زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت و همین باعث شده تا شاهد افزایش استقبال از این محصولات و تجهیزات روشنایی باشیم.

اما از آنجایی که موضوع هزینه همیشه برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، قبل از خرید و نصب این تجهیزات باید عوامل تعیین کننده در قیمت چراغ خطی را بشناسیم. متخصصین ما در سایت توسعه افزار هوراد توضیحات بیشتری را در این زمینه با شما به اشتراک خواهند گذاشت.

 

عوامل تاثیرگذار روی قیمت چراغ خطی

 

عوامل تاثیرگذار روی قیمت چراغ خطی

شاید بسیاری در زمان خرید انواع چراغ خطی به این مشکل بربخورند که هزینه لازم برای خرید آنها معمولا نسبت به سایر انواع روش های نورپردازی بالاتر است. اما این نتیجه گیری بسیار سطحی است و برای برآورد دقیقتر قیمت ها پارامترهای بیشتری را مورد بررسی قرار داد. از سوی دیگر داشتن دید بلند مدت باعث می شود تا انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

انواع چراغ خطی در طولانی مدت می توانند مزایای زیادی را در اختیار شما بگذارند، وجود همین مزایای باعث می شود تا وقتی با دیدی بلند مدت به پروژه های خود نگاه کنید، به شکل دقیقتری متوجه صرفه اقتصادی انواع چراغ خطی شوید. البته نباید صرفا به مزایا این محصولات چشم دوخت، بلکه بهتر است جنبه های مختلف آنها را مورد بررسی قرار دهید تا به این صورت در نهایت انتخابی درست داشته باشید. در ادامه هر کدام از عواملی که روی هزینه نهایی خرید و نصب چراغ خطی تاثیرگذارند را با هم بررسی خواهیم کرد.

میزان نور چراغ خطی

 

اولین هدف ما از به کار گرفتن انواع تجهیزات روشنایی این است که محیط مورد نظرمان را روشن کنیم. به عبارت دیگر وقتی با خرید انواع چراغ خطی شاهد این باشید که روشنایی مورد نیاز شما تامین نشده، می توان گفت که هزینه خود را دور ریخته اید. به همین دلیل قبل از خرید حتما باید پارامترهای فتومتریک گوناگون را در خصوص تجهیزات نورپردازی مورد بررسی قرار دهید.

از همین رو باید سراغ محصولات شرکتی بروید که اطلاعات کافی را روی بسته بندی ذکر کرده یا آنها را در اختیار شما می گذارد. پارامترهای مهمی در این میان مانند شدت توزيع نور یا شار نوری در راستای افقی و عمودی، منحنی های پخش نور قطبی، روند توزیع نور و… تعیین کننده ویژگی های روشنایی این تجهیزات برای ما هستند. بهبود هر کدام از این پارامترها نیازمند وجود استانداردهایی است که در نهایت باعث افزایش هزینه های شما خواهد شد.

در بسیاری از موارد می بینیم که افراد برای این که هزینه اولیه خرید چراغ خطی را پایین بیاورند، بسیاری از پارامترهای فتومتریک (وابسته به نور) را برای تجهیزات روشنایی فراموش می کنند. همین باعث بروز اشتباهات رایجی در این زمینه می شود. شناخت این مشکلات باعث می شود تا احتمال بروز آنها کاهش پیدا کند. از طرفی بسته به میزان شارژ نور تولیدی قیمت نهایی انواع چراغ خطی متفاوت خواهد بود.

 

یکنواخت بودن میزان شار نوری

 

برای نورپردازی یک مکان خاص، وقتی روشن شدن مناسب محیط (و نه فقط ظاهر تجهیزات نورپردازی) مد نظر ما باشد؛ باید تامین روشنایی نسبت به زیبایی تجهیزات نورپردازی در اولویت قرار بگیرد. نورپردازی یکنواخت در محیط مورد نظر ما باعث می شود تا از به وجود آمدن قسمت های تاریک در مکان مورد نظر خود جلوگیری کنیم. برای یکنواخت بودن میزان شار نوری چراغ های خطی گزینه های خوبی به شمار می روند.

طول بالای این محصولات باعث می شود تا بتوان در راستای عمودی و افقی، نور یکنواخت از تجهیزات روشنایی خود دریافت کنید. اما نباید فراموش کرد که ترتیب قرارگیری چراغ های خطی و محل نصب آنها نیز روی نتیجه نهایی کار تأثیر زیادی دارد. از همین رو افرادی که به عنوان متخصص نصب چراغ خطی فعالیت دارند باید طبق استانداردهای موجود این محصولات را نصب نمایند. البته نباید فراموش کرد که ترتیب قرارگیری و محل نصب انواع چراغ خطی تعیین کننده تعداد تجهیزات نورپردازی مورد نیاز شما خواهد بود. از همین رو این پارامتر نیز بر روی قیمت نهایی چراغ خطی تاثیرگذار است.

 

مناسب بودن راندمان نوری چراغ خطی

 

مناسب بودن راندمان نوری چراغ خطی

 

منظور از راندمان برای چراغ های خطی، نسبت نهایی تبدیل توان الکتریکی بر حسب وات به شار نوری بر حسب لومن است. در تجهیزات نورپردازی قدیمی تر مانند لامپ های رشته ای شاهد آن بودیم که میزان انرژی الکتریکی مصرفی آنها در برابر شار نوری تولیدی بسیار بالاتر بوده است. همین موضوع باعث افزایش هزینه های برق خواهد شد.

انواع چراغ خطی از آنجایی که با استفاده از تکنولوژی ال ای دی کار می کنند، مصرف انرژی پایین تری دارند و در نتیجه در طولانی مدت شاهد کاهش میزان مصرف انرژی خواهید بود. صد البته نباید فراموش کرد که انواع چراغ خطی دارای قیمت بالاتری نسبت به تجهیزات نورپردازی قدیمی تر هستند. اما مصرف پایین تر انرژی در آن ها، جبران کننده این موضوع در طولانی مدت خواهد بود.

 

توجه به پارامترهای مکانیکی چراغ خطی

 

در شرایط کاری مختلف ما باید سراغ انواع متفاوتی از چراغ خطی برویم. به عنوان مثال در شرایطی که چراغ خطی در برابر ضربه های مکانیکی مختلف، فشار، رطوبت یا حرارت قرار می گیرد؛ باید از استحکام کافی در برابر این عوامل خارجی را داشته باشد. نوع آلیاژهای به کار رفته برای بدنه چراغ خطی در چنین شرایطی باید با محیط سازگار باشد.

از سوی دیگر بدنه این محصولات در مواردی که میزان رطوبت هوا بالاست و امکان انتقال حرارتی کاهش می یابد؛ باید از جنس عناصری باشد که قابلیت انتقال حرارت بالاتری دارند. برای دسترسی به تمامی این ویژگی های مثبت نیاز به استفاده از تکنولوژی ها و مواد اولیه گوناگونی خواهیم داشت. همین موضوع در نهایت به افزایش قیمت چراغ خطی منجر خواهد شد. البته نباید فراموش کرد که همین موضوع بر روی ظاهر نهایی چراغ خطی نیز تأثیرات زیادی دارد و از همین رو توجه به آن حائز اهمیت است.

 

توجه به پارامترهای الکتریکی چراغ خطی

 

توجه به پارامترهای الکتریکی چراغ خطی

 

امروزه برای صرفه جویی در هزینه های بلند مدت و کاهش میزان مصرف انرژی، قبل از تهیه تجهیزات روشنایی حتماً باید پارامترهای الکتریکی گوناگون این محصولات را مورد بررسی دقیق قرار دهید. چراغ های خطی معمولاً از مصرف انرژی پایین و بهره دهی نوری بالایی برخوردارند. همین موضوع قطعا اجازه می دهد تا در طولانی مدت شاهد کاهش مصرف میزان انرژی در ساختمان خود باشید.

از طرفی نباید این مورد را فراموش کرد که تعداد چراغ های خطی مورد نظر شما نیز بر روی این موضوع تاثیر زیادی میگذارد. هرچقدر پارامترهای الکتریکی مختلف یک چراغ خطی بهتر باشند؛ در طولانی مدت هزینه کمتری را به شما تحمیل خواهند کرد. از سوی دیگر چراغ های خطی دارای بردهای الکترونیکی گوناگون با قطعات مختلفی هستند، در نتیجه کیفیت نهایی این قطعات و بردها بر روی کارایی و کیفیت تجهیزات روشنایی مورد نظر شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

 

طول عمر مفید چراغ های خطی

 

چراغ های خطی همانطور که گفته شد از تکنولوژی ال ای دی بهره می گیرند و همین باعث می شود تا طول عمر مفید آنها بیشتر باشد. نمونه هایی از این موضوع غافل شد که انجام تبادل حرارتی توسط بدنه چراغ های خطی، باعث افزایش عمر مفید آنها در طولانی مدت می شود. به همین دلیل شاهد آن هستیم که بدنه محصولات را از جنس آلومینیوم تولید می کنند که ضریب حرارتی پایینی دارد و می تواند به راحتی گرمای به وجود آمده توسط تجهیزات نورپردازی را انتقال دهد.

طول عمر بالای چراغ خطی باعث شده تا این محصولات توجه افراد زیادی را به خود جلب کنند و بتوانند جایگاه خوبی در بازار به دست بیاورند. ولی برای دسترسی به طول عمر بالاتر شما باید حتماً سراغ محصولاتی بروید که دارای بدنه آلومینیومی با کیفیت هستند.

 

شکل ظاهری چراغ خطی

 

شکل ظاهری چراغ خطی

 

در شرایط مختلف که چراغ های خطی به صورت روکار مورد استفاده قرار می گیرند، باید سراغ نمونه هایی از این محصولات رفت که جلوه ظاهری زیباتری دارند. در بسیاری از موارد مشاهده می کنیم که انواع چراغ خطی دارای طرح های زیبا و خاص، از قیمت بالاتری برخوردارند. پس با توجه به سلیقه خود برای خرید این محصولات ملزم به پرداخت هزینه های مختلف هستید. البته موضوع را نیز نباید فراموش کنید که اکتفا به تجهیزات نورپردازی ساده در بسیاری از موارد باعث می شود تا تجهیزات روشنایی همخوانی درستی با سایر بخش های دکوراسیون فضای مورد نظر شما نداشته باشند.

مورد بعدی که بر روی شکل ظاهری چراغ خطی و صد البته قیمت آن تاثیر می گذارد رنگ نور این تجهیزات روشنایی است. تنوع این محصولات از نظر رنگ نور نسبتاً بالاست و همین حق انتخاب گسترده ای را در زمان خرید به مشتریان می دهد.

 

برند تولید کننده چراغ خطی

 

یکی دیگر از پارامتر های مهم تاثیرگذار بر روی قیمت چراغ خطی، برند تولید کننده این محصولات است. امروزه برند های مختلفی در زمینه تولید این محصولات فعالیت دارند که که هر کدام ویژگی های متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهند و صد البته قیمت آنها نیز با یکدیگر فرق دارد. از سوی دیگر می بینیم که برندهای معتبر فعال در زمینه تولید انواع چراغ خطی محصولات خود را با ضمانت نامه مطمئن در اختیار مشتریان می گذارند.

بسیاری از افراد ممکن است در زمان خرید به دلیل قیمت بالاتر چراغ خطی تولید شده توسط برند معتبر و با ضمانت نامه مطمئن، ترجیح می دهند سراغ گزینه های با قیمت پایین تر بروند. این موضوع اگرچه باعث کاهش بودجه اولیه برای تهیه تجهیزات نورپردازی می شود، اما در طولانی مدت مشکلات مختلفی را برای شما به وجود خواهد آورد. پیشنهاد ما این است که در مراحل اولیه انتخاب و خرید سراغ برندهای معتبر و قابل اطمینان بروید. چون انجام چنین کاری در طولانی مدت انتخاب به صرفه تری خواهد بود.

 

تاثیرات کنترل کیفیت بر روی قیمت چراغ خطی

 

تاثیرات کنترل کیفیت بر روی قیمت چراغ خطی

 

هر چقدر روند کنترل کیفیت انواع چراغ خطی با دقت بالاتری انجام شود، شاهد افزایش کیفیت و طول عمر مفید این محصولات خواهیم بود. برند های معتبر برای جلب رضایت بیشتر مشتریان خود همواره سعی بر این دارند که قبل از ارائه محصولات خود به بازار کیفیت نهایی آنها را مورد بررسی دقیق قرار دهند.

انجام روال کنترل کیفی به شکل استاندارد و اصولی هزینه هایی را در پی دارد. وجود همین هزینه ها باعث می شود تا در نهایت شاهد افزایش قیمت نسبی انواع چراغ خطی باشیم. روند کنترل کیفی با استفاده از تجهیزات حرفه ای و پیشرفته انجام می شود. همین موضوع به مشتریان اجازه می دهند تا با خیال راحت خرید خود را انجام دهند و در طولانی مدت نیز به مشکل بر نخورند.

 

آشنایی با انواع چراغ خطی

 

انواع مختلف چراغ خطی بسته به نیاز مشتریان در طرح ها و نمونه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. از سوی دیگر نباید فراموش کنید که بسته به نوع چراغ قطعی مورد نظرتان، قیمت نهایی محصولات در زمان خرید متفاوت خواهد بود. پس بهتر است با انواع چراغ خطی بهتر آشنا شوید تا در زمان خرید انتخاب بهتری داشته باشید. انواع متفاوت این محصولات به عبارتند از:

 

● چراغ خطی توکار

بعد از نصب این نمونه چراغ خطی می بینیم که بدنه آن قابل رویت نیست و صرفاً نور آن به چشم ما میرسد. برای نصب این نمونه چراغ خطی باید بتوانید درون سقف خود برش هایی ایجاد کنید و این محصولات را درون آن جایگذاری نمایید.

 

● چراغ خطی روکار

بدنه این محصولات بعد از اتمام نصب قابل مشاهده خواهد بود و بیشتر موارد در شرایطی کاربرد دارند که امکان تخریب سقف و به کارگیری چراغ خطی توکار برای ما وجود ندارد.

 

● چراغ خطی آویز

این نمونه از چراغ خطی بیشتر موارد در مکان هایی که دارای سقف بلندی هستند مورد استفاده قرار می گیرند.

 

● چراغ خطی منحنی

برخلاف سایر چراغ های خطی محصولات به صورت مستقیم طراحی نشده اند و دارای انحناهایی در شکل ظاهری خود هستند.

 

سبک طراحی دکوراسیون یا نما

 

بسته به سبکی که برای طراحی دکوراسیون در نظر گرفته اید، تعداد تجهیزات روشنایی و نوع آنها می تواند متفاوت باشد. راهکار منطقی برای شما قطعاً این است که سراغ طراحان حرفه ای بروید و با توجه به صلاحدید آنها از انواع مختلف چراغ خطی یا سایر تجهیزات روشنایی استفاده کنید. البته موضوع مهم را نیز نباید فراموش کرد که همین موضوع بر روی هزینه نهایی برای خرید چراغ خطی و سایر تجهیزات روشنایی، تاثیر بسزایی دارد. در ضمن فراموش نکنید که بهتر است برای طراحی سراغ افرادی بروید که با انواع تجهیزات روشنایی آشنایی دارند و می توانند به صرفه جویی بیشتر در هزینه ها کمک کنند.

 

انتخاب فروشنده مناسب برای خرید چراغ خطی

 

انتخاب فروشنده مناسب برای خرید چراغ خطی

 

امروزه شرکت ها و فروشگاه های زیادی در زمینه فروش انواع چراغ خطی فعالیت دارند که هر کدام از آنها مزایا و معایبی برای شما به همراه خواهد داشت. این نکته بسیار مهم را فراموش نکنید که باید سراغ فروشندگان حرفه ای که در این زمینه تجربه و تخصص بالاتری دارند بروید.

از سوی دیگر فریب فروشندگان متقلب که همواره محصولات خود را با قیمت پایین و غیرمنطقی به فروش می رسانند نخورید. چرا که تجربه نشان داده است این محصولات تقلبی کارایی و کیفیت نهایی مناسب برای شما را ندارند. در نتیجه خرید از آنها می تواند باعث ضرر مالی در طولانی مدت شود.

 

اشتباهات رایج در زمان خرید چراغ خطی

 

جلوگیری از اشتباهات رایج در زمان خرید چراغ خطی باعث می شود که بتوانید بودجه خود را به شکل هوشمندانه تری مصرف کنید. در نتیجه قیمت نهایی این محصولات با انجام انتخاب و خرید هوشمندانه برای شما به صرفه تر خواهد شد. در ادامه با هم نگاهی به این موارد می اندازیم:

 

● عدم استفاده از دیفیوزر مناسب

وجود دیفیوزر مناسب باعث می شود تا بهره دهی نوری تجهیزات روشنایی افزایش چشمگیری داشته باشد. از سوی دیگر نحوه جایگیری این دیفیوزر ها بر روی شکل ظاهری تجهیزات روشنایی تاثیر زیادی دارد. پس سراغ تجهیزات روشنایی بروید که از دیفیوزر مناسب، در مکان درست استفاده کرده اند.

 

● توجه نکردن به منبع ورودی الکتریسیته

در بسیاری از موارد و به خصوص در شرایط خاصی که سراغ انواع چراغ خطی تولید شده در خارج از کشور می روید، باید این مورد مهم را به یاد داشته باشید که آیا این تجهیزات قابل نصب بر روی شبکه برق ایران هستند؟ در صورتی که پاسخ به این سوال منفی باشد مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر برای تهیه آداپتور یا درایور خواهید بود. همین موضوع قطعاً قیمت نهایی چراغ خطی را برای شما افزایش می دهد.

 

سخن نهایی

متخصصین ما در سایت توسعه افراز هوراد سعی کردند تا به شکل کامل عوامل تعیین کننده در قیمت چراغ خطی را مورد بررسی قرار دهند. شرایط اقتصادی و سیاسی حال حاضر در کشور ما باعث شده تا قیمت ها از ثبات مناسبی برخوردار نباشند. در نتیجه تغییرات دائمی قیمت این محصولات باعث می شود تا خریداران در بسیاری از موارد دچار سردرگمی شوند.

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی پیشنهاد می شود که حتماً با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت کنید. متخصصین سایت توسعه افراز هوراد آماده اند تا تجربیات و اطلاعات خود را در اختیار شما قرار دهند و به این صورت کمک کنند تا چراغ خطی مورد نظر خود را با قیمت مناسب تری تهیه کنید.

 

سوالات متداول

قیمت انواع چراغ خطی چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت انواع مختلف چراغ خطی می توانید با متخصصین ما در سایت توسعه افراز هوراد تماس بگیرید یا از سایت ما دیدن کنید.

چه عواملی بر روی قیمت چراغ خطی تاثیر گذارند؟

پارامترهای مختلف مانند بهره دهی نوری، نوعی چراغ خطی، تعداد تجهیزات روشنایی مورد نیاز، نحوه نصب چراغ خطی، محل مورد استفاده و… روی قیمت نهایی چراغ خطی تاثیر گذار هستند.

کدام نوع از چراغ خطی برای ما مناسب است؟

انواع مختلف چراغ های خطی برای شرایط کاری متفاوت طراحی و تولید شده اند. پس بهتر است بسته به نیاز خود قبل از خرید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

آیا چراغ خطی انتخاب به صرفه ای است؟

چراغ های خطی با اینکه قیمت اولیه بالاتری نسبت به سایر تجهیزات نورپردازی دارند، اما به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی و طول عمر بالا می توانند در طولانی مدت گزینه های بسیار به صرفه است محسوب شوند.

عمر مفید چراغ خطی چقدر است؟

از آنجایی که برای تولید چراغ های خطی از تکنولوژی ال ای دی استفاده شده است، شاهد افزایش طول عمر مفید این محصولات نسبت به سایر انواع تجهیزات روشنایی هستیم.

Rate this post