دیزاین سقف ها

با جدیدترین مدل‌های دیزاین سقف آشنا شوید

برای علاقه‌مندان به دکوراسیون داخلی و دیزاین سقف، و همه کسانی که می‌خواهند با کم‌ترین هزینه تغییراتی بزرگ و خلاقانه ایجاد کنند، این مطلب با عنوان با جدیدترین مدل‌های دیزاین سقف آشنا شوید می‌تواند نقطه شروع انتخاب‌های جسورانه برای خلق فضایی دلنشین و زیبا باشد.

دیزاین سقف و گذر از مرحله سقف‌های بی‌روح، یکنواخت، ساده و گردوغبار ساز گچی با یک پدیده زیبا و انعطاف‌پذیر همراه بود که به‌تناسب با محیط و سلیقه کاربران اهمیت می‌دهد و بیشتر از اینکه دکوری و تحمیلی باشد به‌سلامت تنفس، زیبایی روح محیط کمک می‌کند. احتمالاً با سقف کشسانی آشنایی داشته باشید، نوعی از سقف کاذب که در زیر سقف اصلی قرار می‌گیرد و روح تازه‌ای به محیط می‌بخشد، شاید بهتر است بگوییم ساختن یک آسمان مجازی دلخواه.

سقف‌های دکوراتیو

امروزه، سقف‌های دکوراتیو در دو دسته قرار می‌گیرند، مزیت‌های بی‌شمار در کنار تنوع و سادگی در اجرا و قیمت مقرون به صرفه، بسیاری را شیفته ی این نوع از سقف آسمان مجازی کرده است. مزایایی چون ایمنی، بهداشتی و تنوع و زیبایی چشم گیر را تنها می توان در سقف های دکوراتیو و انواع سقف کاذب جستجو کرد.

سقف کناف یکی از سقف‌های دکوراتیو است که در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و به یکی از گزینه‌های اصلی معماران داخلی برای اجرای انواع سقف تبدیل شده است. به زبان ساده باید گفت سقف کناف یک سقف از پیش آماده شده است که در زیر سقف اصلی نصب می‌شود و با سقف کشسان تفاوت‌هایی دارد.

صفحات کناف در طرح‌های مختلف از پیش آماده می‌شوند و در محل موردنظر اجرا می‌شوند، وزن سبک، اجرای آسان برای دیوار و سقف در کنار سرعت بالا، بدون اینکه وزن و سنگینی برای سازه ایجاد کند از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از سقف کناف است.

با دو روش گچی و غیر گچی به زیر سقف اصلی متصل می‌شوند و می‌توان سقف‌هایی با اشکال هندسی متنوع یک‌پارچه یا متحرک ساخت، در کناف کاری متحرک امکان جابه‌جایی و نصب دوباره وجود دارد، همچنین با استفاده از انواع روش‌های نورپردازی می‌توان زیبایی محیط را دوبرابر کرد.

ویژگی‌های ‌سقف کناف

زیبایی در کنار نصب و اجرای آسان و سریع، استفاده از سقف کناف را بیش‌ازپیش محبوب می‌کند، از طرفی قابلیت اجرای نورپردازی مختلف را دارد و در کنار یکدیگر مکمل زیبایی و شکوه محیط خواهند شد. سقف کناف دوستدار صرفه‌جویی در مصرف انرژی است و همانند یک عایق صوتی برای کاهش صدا و یک عایق حرارتی برای جلوگیری از هدررفت گرما عمل می‌کند. ضد رطوبت است و به‌راحتی قابلیت تمیزکردن و تعمیر و نگهداری دارد.

سقف کشسان

سقف کشسان

سقف کشسان از پارچه‌ای جادویی ساخته شده است، جادویی از نوع ایمنی، زیبایی. این پارچة جادویی از الیافی باخاصیت انعطاف‌پذیری فوق‌العاده و مواد دیگری چون زینک اکساید، کلر و نود درصد پی‌وی‌سی خالص و پلی‌استر ساخته شده است، با کمی حرارت کنترل شده، می‌توان آن را به هر فرم و حالتی تبدیل کرد و با پروفیل‌های آلومینیومی مخصوص، آن را زیر سقف اصلی یا روی دیوار نصب کرد.

سقف کشسان در تنوع رنگ و مدل بی‌نظیر است، برای هر فضایی یا هر سبک و سلیقه‌ای، شما را ناامید نمی‌کند. همانند سقف کناف سرعت بالایی در اجرا و نصب دارد و بسیار سبک است. در انواع سقف‌ها با زوایای مختلف قابلیت اجرا دارد، برای پوشاندن نقاط منفی در سقف یا دیوار مانند زنگ‌زدگی تیرچه‌های فلزی، لوله‌های تأسیسات، سیم‌کشی‌های قدیمی یا خرابی و نشت رطوبت بهترین و مطمئن‌ترین گزینه است.

استفاده از سقف کشسان: پروژه مرکز تجاری اپال

ویژگی‌های ممتاز سقف کشسان

  • ضد رطوبت

سقف کشسان در مدل‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شود، ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن‌ها علت محبوبیت و فروش چشمگیرشان است. اولین ویژگی این سقف‌های دکوراتیو مزیت‌های تنفسی و  آنتی‌باکتریال آن‌ها است. به‌خاطر وجود کلر موجود در پارچه، قارچ و باکتری در آن‌ها باقی نمی‌ماند و استفاده از آن‌ها برای محیط‌هایی چون سرویس بهداشتی، حمام و استخرها با حجم بالایی از رطوبت یک ضرورت است.

  • سبک همچون پر

وزن پارچه‌های سقف کشسانی ناچیز است، ضخامتی در حدود بیست و پنج صدم میلی‌متر دارند، زینک اکساید موجود در فرمولاسیون آنها خاصیت ضد اشتعال و نسوز دارد، وزن سبک در کنار مقاومت در برابر آتش سبب می‌شود که در هنگام حوادثی چون آتش‌سوزی از انتشار بیشتر آتش  و صدمات بیشتر جلوگیری کنند.

  • بازی با نور

یکی از ویژگی‌های سقف کاذب امروزی، قابلیت‌های متنوع نورپردازی به شیوه‌های مدرن و زیبا است. این قابلیت دست شما را برای طراحی و اجرای انواع طرح‌های دکوراسیون داخلی باز بگذارد و بدون محدودیت ایده‌های جذاب و خلاقانه خود را اجرا کنید.

  • قابلیت شستشوی آسان

سقف‌های گچی به‌مرورزمان، به یکی از منابع انتشار گردوغبار و آلودگی تبدیل می‌شوند و برای تنفس انسان‌ها به‌ویژه کسانی که به بیماری‌های تنفسی مبتلا هستند، مضر است. همچنین آلودگی و چربی‌های موجود در محیط را به خود جذب می‌کنند. اما سقف کشسان قابلیت شستشو و جابه‌جایی دارد، به‌راحتی با یک دستمال مرطوب پاک می‌شوند و با تغییر مکان می‌توان آن‌ها را دوباره نصب کرد.

  • متناسب با هر مکان

دیزاین سقف و استفاده از انواع سقف کاذب مختص به یک مکان و استفاده نیست، برای هر فضایی، برای هر نیاز و کاربری می‌توان سقف کشسان متناسب با آن را طراحی و اجرا کرد، محیط‌های بهداشتی چون اتاق عمل، بیمارستان‌ها، یا خانه‌ها و محیط کار فرقی نمی‌کند، سقف‌های کشسان ترکیبی از زیبایی در کنار سلامت تنفس انسان هستند.

آسمان مجازی

ساختن آسمان مجازی

ساختن آسمان مجازی و دلخواه امکان‌پذیر است، تا هر بار با نگاهی به سقف احساس آرامش و نشاط را به ساکنان آن محیط هدیه دهید. سقف‌های کشسانی برای انواع طراحی‌ها و ایجاد تناسبات بصری و هارمونی با محیط سخاوتمند و متنوع هستند. دو مدلی که در ادامه معرفی می‌کنیم تنها گوشه‌ای از این تنوع رنگ و متریال است.

سقف کهکشانی

سقف کهکشانی

از سقف کهکشانی چیزی شنیده‌اید؟ با استفاده از چاپ تصویر و نورپردازی می‌توانید به زیبایی آسمان شب را تداعی کنید. برای علاقه‌مندان به نجوم، کافه‌ها و رستوران‌ها که می‌خواهند فضایی دلنشین و به‌یادماندنی برای مشتریان خلق کنند. استفاده از سقف کهکشانی بسیار محبوب است.

سقف کشسان 3 بعدی

استفاده از سقف 3 بعدی: پروژه برج باغ مدرنیته

سقف سه بعدی

سقف سه‌بعدی در دنیای چهاربعدی؟ بله امکان‌پذیر است، سقف سه‌بعدی با استفاده از سقف‌های کهکشانی امکان‌پذیر است، برای کودکان و نوجوانان، یا جلب‌توجه بیشتر مخاطبان به فضا و ارائه محصولات، استفاده از سقف سه‌بعدی یکی از گزینه‌های جذاب و پرطرف‌دار است.

قابلیت چاپ و تنوع رنگ از ویژگی‌های برجسته این نوع از سقف‌ها هستند که می‌توانید تصاویر دلخواه تا را بر روی آن چاپ کنید یا با ایجاد خطاهای دید، سقفی سه‌بعدی و خلاقانه بسازید. همین ویژگی‌های به‌ظاهر کوچک است که شما و محیطی که ایجاد کرده‌اید را در ذهن مخاطبان ماندگار می‌کند.

یکی از نگرانی‌های کاربران در هنگام اجرای سقف سه‌بعدی یا سقف کهکشانی، ماندگاری و طول عمر آن‌ها است، باتوجه‌به اینکه بسیار سبک هستند و با یک دستمال مرطوب به‌راحتی پاک می‌شوند، بر خلاف تصور رایج باید گفت سبکی و قابلیت‌هایی چون شستشوی آسان دلیلی بر ضعف ماندگاری و عمر سقف کشسان نیست. سقف‌های کشسان باتوجه‌به استاندارهای وزارت مسکن و شهرسازی تولید می‌شود و عمری حداقل پنجاه‌ساله دارند.

پارچة کشسانی  هر دو مدل وزنی تقریباً دویست گرمی دارد، علاوه بر زیبایی و قابلیت تنوع چاپ تصویر، می‌تواند وزنی صد کیلویی تحمل کند، در برابر فروریختن ناگهانی سقف و ترکیدگی لوله‌های تأسیساتی مقاوم است و به حفظ جان ساکنان در آن محیط کمک می‌کند.

ساختن اسمان مجازی دیگر رؤیا نیست…

در این مقاله با جدیدترین مدل‌های دیزاین سقف آشنا شوید به یکی از ترندهای روز دکوراسیون داخلی پرداختیم، سقف‌های کشسانی بیش از چیزی که تصور می‌شود می‌تواند روح زیبایی و سلامت محیط باشد. کارایی در کنار ماندگاری تضمین شده، قابلیت جابه‌جایی و تعمیر و البته تنوع در رنگ و چاپ تصویر با استفاده از نورپردازی‌های خلاقانه، شما را با محصولی روبه‌رو می‌کند که هرگز از انتخاب آن پشیمان نخواهید بود.

5/5 - (1 امتیاز)